gökmen kılıçoğlu, bir alıntı ekledi.
16 Haz 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

"Neredeyse altı aydır Bay Gregory’nin çırağısın. Yani bazı şeyleri kendi başına halledebilecek kadar eğitim almış olmalısın,” dedi annem. “Ve artık karanlık seni fark etti, yakalayıncaya kadar da peşini bırakmayacaktır. Yani tehlikedesin oğlum ve bu tehlike giderek artacak. Ama şunu unutma sende büyüyorsun oğlum. Genç bir erkek olduğunda korkma sırası karanlığa geçecek, çünkü o zaman sen av değil, avcı olacaksın. Sana bu yüzden hayat verdim.”

Hayaletin Laneti, Joseph DelaneyHayaletin Laneti, Joseph Delaney
gökmen kılıçoğlu, bir alıntı ekledi.
16 Haz 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

"Bunun gibi eski oyunlara gelmem! Uzun yaşadım,evet,bundan zarar göremeyecek kadar uzun! Ustan ,Yaşlı Kemik,bir zamanlar bunu denedi ama onun için iyi olmadı! Hemde hiç iyi olmadı."

Hayaletin Laneti, Joseph DelaneyHayaletin Laneti, Joseph Delaney
böcürt, bir alıntı ekledi.
22 May 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Hiç birimiz tamamen iyi ya da tamamen kötü değilizdir -hepimiz arada bir yerde oluruz- ama her yaşamda öyle bir an gelir ki, ya ışığa ya karanlığa doğru önemli bir adım atarız. Bu bazen kendi içimizde, bazen de tanıştığımız özel bir insan sayesinde yaptığımız bir seçimdir.

Hayaletin Laneti, Joseph Delaney (Sayfa 215 - Tudem Yayınları)Hayaletin Laneti, Joseph Delaney (Sayfa 215 - Tudem Yayınları)
böcürt, bir alıntı ekledi.
08 May 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

"Yaşamda adil olan çok az şey vardır."

Hayaletin Laneti, Joseph Delaney (Sayfa 72 - Tudem Yayınları)Hayaletin Laneti, Joseph Delaney (Sayfa 72 - Tudem Yayınları)
böcürt, bir alıntı ekledi.
 08 May 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

...rastgele birkaç sayfa seçip okumaya başladım. Tabi ki el yazısını tanıdım, ancak yazılanlardan kısa bir örnek okuyan kişi, ilk okuduğunda bunu Hayalet'in yazmış olduğunu tahmin edemezdi. Konuşurken sesi aynı eyalet insanlarınınkine benzer, hissiz ve babamın deyişiyle 'havalı ve zarif ' olmayan bir sestir. Yazarken ise çok farklı. Sanki okuduğu bütün o kitaplar sesini değiştirmiş gibi; oysa ben daha çok konuştuğum gibi yazarım. Yazdığım notları babam okuyacak olsa benimle gurur duyardı ve hala onun oğlu olduğumu anlardı.

Hayaletin Laneti, Joseph Delaney (Sayfa 32 - Tudem Yayınları)Hayaletin Laneti, Joseph Delaney (Sayfa 32 - Tudem Yayınları)
Esma Tezgi, Hayaletin Laneti'yi inceledi.
18 Oca 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 8/10 puan

İlk kitaptan hem daha güzel hem daha hareketli bir kitaptı, ilk sayfalarda başlayan hareket kitabın geri kalanına da hakim oldu. Kitap Thomas ve hayaletin, Zehir adlı çok kötü bir düşmanla mücadelesini konu alıyor ve tabii ki olaylar sadece Zehir'le sınırlı kalmıyor, başka düşmanlarda var.
Okurken hiç sıkılmadım, sayfalar hızla aktı gitti, yazarında tempoyu düşürmemesi okumayı daha zevkli hale getirdi.

Hayaletin Laneti gerilimi bol güzel bir kitaptı. Türüne göre güzel ve başarılı bir seri, ben sevdim ve devam etmekte istiyorum. İlerleyen kitapların daha güzel olacağını umuyorum.

http://yorumatolyesi.blogspot.com/...ayaletin-laneti.html

Serdar Poirot, Hayaletin Laneti'yi inceledi.
15 Eki 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Wardstone serisinin ikinci ve oldukça güzel bir romanı. Hayalet Gregory'nin çırağı Tom Ward, ilk öcüsünü hapseder ama bu arada Hayalet'in kardeşi olan rahip ölür. Cenaze törenine giderken Zehir adlı bir yaratık ile hesaplaşması gerektiğini söyler Hayalet. Ancak keyfine göre cadıları vb yakan Sorgulayıcı adında bir adam Hayalet'i ve Alice'i yakalar. Tom Alice'i kurtarır ama Alice Zehir'i salıvererek Hayalet'i kurtarır. Artık hem Sorgulayıcı hem de Zehir kahramanlarımızın peşindedir. Ve üç kez Alice'in kanını emerse onu ele geçirecektir. Bu arada annesinin bir cadı olduğunu öğrenen Tom ciddi kararlar almak zorundadır. Zehir'i yok etmenin tek yolu kalbine gümüş saplamaktır ama onu öldüren de ölecektir. Hayalet bu görevi üstlenir ama yine de her şey Tom'un elindedir. Acaba başarılı olup Alice ve Hayalet'i kurtarabilecek midir? Soluksuz okunan bir roman.