Giriş Yap
Hayykitap
@hayykitap
2 okur puanı
08 Tem 2021 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
İnsan, sınırsız bir zamanda, geniş bir alemde, sayısız potansiyellerini açığa çıkarmayı beklemektedir. Gelişiminin hiç durmaması, ilerleyişinin bir yerlerde tıkanmaması için insana ebedi bir zaman dilimi gerekir.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Okuldan kaydı silinen Necip Fazıl, annesi ve anneannesiyle birlikte yabancı bir vapura binerek, Anadolu'ya mücadele için geçen ve orada polis müdürü olan büyük dayısın yanına doğru yol almaya başladılar.
Oğuz Atay, İstanbul'a döndüğünde öleceğini bilmenin üzerine verdiği bir dinginlikle yaşamaktadır. Bu durum çevresi tarafından şaşkınlıkla izlenmektedir...
Babası ölüm döşeğindeyken patronunun gelip Hikmet Bey'den haftalık tahsilatı sorması, Nazım Hikmet'i oldukça derinden etkilemişti. Bu olayı merkez alarak "Hiciv Vadisinde Bir Tecrübe-i Kalemiye" isimli eseri yazdı. Sonrasında eserde açıkça yerilen patronun yakınları tarafından mahkemeye verildi.
Özdemir Asaf işte tam böylesi dönemlerde şiirine yeni yollara aradı, başka kapılardan da geçti. Zamanını matbaada yazarak, eser basarak, yarınların daha mutlu olacağına, şiirlerin insanların yaralarını saracağına inanarak geçirdi.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Reklam
·
Reklamlar hakkında