Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Popüler
Keşfet
Alışveriş
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
Dünyada şeytanların boynuzlarla, delilerin de çıngıraklarla ortaya çıkmalarını bekleyen, her zaman onların kurbanı ya da oyuncağı olacaktır.
Yaşamın sonuna doğru durum tıpkı maskelerin çıkartıldığı bir maskeli balonun sonuna doğru olan bitene benzer, insan yaşamı süresince temas halinde olduğu kişilerin aslında kim olduklarını görür şimdi.
yaşlanan kişi hayat hakkında tam ve uygun bir fikir edinir; hayatı kendi bütünlüğü, doğal akışı içinde, özellikle de diğerleri gibi salt giriş yönüyle değil, çıkış yönüyle de kuşatıcı bir biçimde görmekle elde eder bu görüşü. Böylelikle de, diğerleri olması gerekenin ancak ilerde gerçekleşeceği kuruntusuna saplanıp kalmışken, yaşlı kişi hayatın öncelikle değer- sizliğini tam olarak kavrar.
ilişkilerde kişiler tıpkı ay ve yüksekteki ışıklar gibi tek bir yanlarını gösterirler hep, hatta her birinin kendi fizyonomisini mimikler aracılığıyla bir maskeye dönüştürme yeteneği vardır doğuştan. Bu maske o kişinin gerçekte ne olması gerektiğini tam olarak ortaya ko- yar,...
Bir insanın kötü bir karakter özelliğini unutmak, güçlükle kazanılmış parayı sokağa atmak gibidir. Ama kişi budalaca içli dışlılıktan, budalaca dostluktan böyle korunur.
234338
3.377 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.