1000Kitap Logosu
Deniz
TAKİP ET
Deniz
@ilkkan
85 okur puanı
11 Ara 2017 tarihinde katıldı.
ŞU ANDA OKUDUĞU KİTAP
21
Kitap
0
İnceleme
572
Alıntı
2
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Deniz
tekrar paylaştı.
“Televizyonu aç > kanalları gez > yeni gelin > istanbullu gelin > gelinim mutfakta > düğünümüz var > misafirim var > televizyonu kapat. Bir kitap alın, yediye bölün. Her akşam dizi seyretmek yerine bir bölümünü okuyun. Haftada bir, yılda elli iki kitap. Değişim böyle başlar.”
347
3.891
Fethullahçılar, son yıllarda deşifre olmamak adına gizlenmenin yeni bir yolunu bulmuştu. Polisin ''diğer oluşumlar içine sızma'' ifadeleriyle özetlediği yöntemde; ''diğer oluşumlar''a da ''renk'' deniyordu. Örgüt belgelerinde ''neler renktir'' sorusuna Fethullahçıların yanıtı şöyleydi: ''Tarikatlar (Nakşi- Kadri- Halveti vs.), Cemaatler (Nur Cemaatleri- Erenköy- Çarşamba- İslamoğlu Cemaati vs.), Partiler (AKP) Kısacası yakalanmamak için başka tarikatların toplantılarına katılıyorlar, onlara himmet veriyorlar, başka gruplara karışarak ''hizmet'' dedikleri asıl yapılanmayı renklendiriyorlardı. AKP'deki üyeleri ''en Reisçi'', muhalif görünenleri ise ''Atatürkçülük kisvesinde'' olabiliyordu.
Cumhur ittifakına destek verme kararını açıklayan Menzilcilerin Beşir Derneği, Cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından İçişleri Bakanlığı'nın ilan ettiği ''izin almadan yardım toplayabilen dernekler'' listesinde yer aldı. Öte yandan cemaate yasa kurma izni veren yasa 18 Mayıs 2018'de Resmi Gazete'de yayımlandı. Adı Semerkand Bilim ve Medeniyet Üniversitesi olan okulda kurulacak fakülteler şöyle sıralanıyordu: ''Tıp fakültesi, Sağlık bilimleri Fakültesi. Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Sağlık Meslek Yüksekokulu, Sağlık Bilimleri Enstitüsü.'' Özetle, Menzilciler için ''her işin başı sağlıktı!''.