ilyas tavukcu'nun Kapak Resmi
ilyas tavukcu, bir alıntı ekledi.
10 saat önce · Kitabı okuyor

(Ben) nerede?.. Onu daima bir başka unsura bağlı olarak ifade ediyoruz : Benim elim, benim ayağım, benim gözüm, benim yüzüm... Bütün bunların görünmeyen merkezinde (ben)... O nerede? Vücudumuzda her mevcut, o meçhulde toplanıyor. O nerede?... Onu gösterebilir miyiz?

O ve Ben, Necip Fazıl Kısakürek (Sayfa 162 - Büyük Doğu Yayınları)O ve Ben, Necip Fazıl Kısakürek (Sayfa 162 - Büyük Doğu Yayınları)
ilyas tavukcu, bir alıntı ekledi.
08 May 08:41 · Kitabı okudu

Büyükbaba dedi ki verdiğin bir şeyi nasıl yaptığını ona anlatmak, yalnızca "bir şey" vermekten daha iyiymiş. Dedi ki, "Bir adama kendi başına yapmasını öğretirsen, o zaman adam iyi olur. Oysa yalnızca bir şey verip hiç bir şey öğretmezsen, o zaman adama geri kalan yaşamı boyunca, sürekli veriyor olursun. "Büyükbaba dedi ki, " O adama yanlış hizmet yapmış olursun, çünkü sana bağımlı olursa, o zaman onun kişiliğini alır ve çalarsın."

Küçük Ağaç'ın Eğitimi, Forrest Carter (Sayfa 193 - Say Yayınları)Küçük Ağaç'ın Eğitimi, Forrest Carter (Sayfa 193 - Say Yayınları)
ilyas tavukcu, bir alıntı ekledi.
05 May 18:52 · Kitabı okudu

Büyükbaba dedi ki ağaçları yok etmek yerine onlarla birlikte yaşarsan ağaçlar seni beslermiş.

Küçük Ağaç'ın Eğitimi, Forrest Carter (Sayfa 130 - Say Yayınları)Küçük Ağaç'ın Eğitimi, Forrest Carter (Sayfa 130 - Say Yayınları)
ilyas tavukcu, bir alıntı ekledi.
05 May 18:42 · Kitabı okudu

Vahşi ortamda yetişen her şey, ehilleştirilmiş şeylerden yüz misli daha güçlüdür.

Küçük Ağaç'ın Eğitimi, Forrest Carter (Sayfa 127 - Say Yayınları)Küçük Ağaç'ın Eğitimi, Forrest Carter (Sayfa 127 - Say Yayınları)
ilyas tavukcu, bir alıntı ekledi.
05 May 18:25 · Kitabı okudu

Büyük baba dedi ki anlamak gerekirmiş. Ama birçok insan anlamak istemezmiş çünkü anlamak zahmetli ismiş.

Küçük Ağaç'ın Eğitimi, Forrest Carter (Sayfa 123 - Say Yayınları)Küçük Ağaç'ın Eğitimi, Forrest Carter (Sayfa 123 - Say Yayınları)
ilyas tavukcu, bir alıntı ekledi.
05 May 13:44 · Kitabı okudu

Bazıları, bir depresyon olduğunu ve insanların newyork'taki pencelerinden atladıklarını ya da kendilerini vurduklarını söylüyordu. Büyükbaba asla bir şey söylemedi. Bende söylemedim. Büyükbaba bana, newyork'un yaşamak için yeterince toprağı olmayan insanlarla dolu olduğunu ve yarısının bu şekilde yaşamaktan delirdigini söyledi. Bu ona göre kendilerini vurmalarının ve pencereden atmalarının nedeniydi.

Küçük Ağaç'ın Eğitimi, Forrest Carter (Sayfa 115 - Say Yayınları)Küçük Ağaç'ın Eğitimi, Forrest Carter (Sayfa 115 - Say Yayınları)
ilyas tavukcu, Kuşlar Yasına Gider'i inceledi.
 30 Nis 00:14 · Kitabı okudu · 10 günde

#kuşlaryasınagider
#hasanalitoptaş
#everestyayınları
#248sayfa

Hasan Ali Toptaş'ın okuduğum ilk kitabıydı. Kitap buram buran anadolu kokuyor diyebilirim. Baba oğul ilişkisinin yanında eş, kardeş, çocuk, aile ve akraba ilişkileride gayet sade ve anlaşılır bir şekilde dile getirilmiş. Kitabın anlatıcısı yazarın kendisi gibi yazar

ilyas tavukcu, bir alıntı ekledi.
29 Nis 17:07 · Kitabı okuyor

"Desinler"in, "alkışlasınlar"ın "beğensinler"in adamı değildi.

Bu Millet Neden Ağlar, Osman Yüksel Serdengeçti (Sayfa 103 - Türk Edebiyatı Vakfı Yayınları)Bu Millet Neden Ağlar, Osman Yüksel Serdengeçti (Sayfa 103 - Türk Edebiyatı Vakfı Yayınları)