Sena Türker, bir alıntı ekledi.
29 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Neden anı sabitlemek ister insan? Neyi hapsetme arzusudur bu? Zamanı mı? O geniş, o sonsuz, o başlangıçsız, o tanrısal zamanı mı? Hiç anlayamadığı, anlayamadığı için de ölesiye korktuğu zamanı? Zapt etmek ister? İnsan? Neden? Bugününe, anına, yaşadığı hayata sahip çıkmayı beceremezken, geçmişin elini kolunu bağlayarak, olmuş bitmiş geçmiş gitmiş bir anı durdurmanın anlamı ne? Madem tarih tekerrürden oluşuyor, madem geçmişten hiç ama hiç ders alınmıyor... İnsanın amansız arsızlığı.

Madam Arthur Bey ve Hayatındaki Her Şey, Mine Söğüt (Sayfa 20)Madam Arthur Bey ve Hayatındaki Her Şey, Mine Söğüt (Sayfa 20)
Ilgın, bir alıntı ekledi.
29 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 9/10 puan

neden anı sabitlemek ister insan? neyi hapsetme arzusudur bu? zamanı mı? o geniş, o sonsuz, o başlangıçsız, o tanrısal zamanı mı? hiç anlayamadığı, anlayamadığı için de ölesiye korktuğu zamanı? zapt etmek ister? insan? neden? bugününe, anına, yaşadığı hayata sahip çıkmayı beceremezken, geçmişin elini kolunu bağlayarak, olmuş bitmiş geçmiş gitmiş bir anı durdurmanın anlamı ne? madem tarih tekerrürden oluşuyor, madem geçmişten hiç ama hiç ders alınmıyor... insanın amansız arsızlığı.

Madam Arthur Bey ve Hayatındaki Her Şey, Mine Söğüt (Sayfa 21)Madam Arthur Bey ve Hayatındaki Her Şey, Mine Söğüt (Sayfa 21)
DESTİNA ÖYKÜ, bir alıntı ekledi.
 19 Mar 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

FOTOĞRAFLAR
"Neden anı sabitlemek ister insan? Neyi hapsetme arzusudur bu? Zamanı mı? O geniş, o sonsuz, o başlangıçsız, o tanrısal zamanı mı? Hiç anlayamadığı, anlayamadığı için de ölesiye korktuğu zamanı? Zapt etmek ister? İnsan? Neden? Bugününe, anına, yaşadığı hayata sahip çıkmayı beceremezken, geçmişin elini kolunu bağlayarak, olmuş bitmiş geçmiş gitmiş bir anı durdurmanın anlamı ne? Madem tarih tekerrürden oluşuyor, madem geçmişten hiç ama hiç ders alınmıyor... İnsanın amansız arsızlığı."

Madam Arthur Bey ve Hayatındaki Her Şey, Mine Söğüt (Sayfa 20 - Yapı Kredi Yayınları)Madam Arthur Bey ve Hayatındaki Her Şey, Mine Söğüt (Sayfa 20 - Yapı Kredi Yayınları)
hepsiprosedürbunların, bir alıntı ekledi.
26 Ara 2016

"Neden anı sabitlemek ister insan? Neyi hapsetme arzusudur bu? Zamanı mı? O geniş, o sonsuz, o başlangıçsız, o tanrısal zamanı mı? Hiç anlayamadığı, anlayamadığı için de ölesiye korktuğu zamanı? Zapt etmek ister? Insan? Neden? Bugününe, anına, yaşadığı hayata sahip çıkmayı beceremezken, geçmişin elini kolunu bağlayarak, olmuş bitmiş geçmiş gitmiş bir anı durdurmanın anlamı ne? Madem tarih tekerrürden oluşuyor, madem geçmişten hiç ama hiç ders alınmıyor.. insanın amansız arsızlığı.

Madam Arthur Bey ve Hayatındaki Her Şey, Mine SöğütMadam Arthur Bey ve Hayatındaki Her Şey, Mine Söğüt
Çiğdem Aksoy Kahraman, bir alıntı ekledi.
30 Ara 2014 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Neden anı sabitlemek ister insan? Neyi hapsetme arzusudur bu? Zamanı mı? O geniş, o sonsuz, o başlangıçsız, o tanrısal zamanı mı? Hiç anlayamadığı, anlayamadığı için de ölesiye korktuğu zamanı? Zapt etmek ister? İnsan? Neden? Bugününe, anına, yaşadığı hayata sahip çıkmayı beceremezken geçmişin elini kolunu bağlayarak, olmuş bitmiş geçmiş gitmiş bir anı durdurmanın anlamı ne? Madem tarih tekerrürden oluşuyor, madem geçmişten hiç ama hiç ders alınmıyor... İnsanın amansız arsızlığı.

Madam Arthur Bey ve Hayatındaki Her Şey, Mine Söğüt (Sayfa 20)Madam Arthur Bey ve Hayatındaki Her Şey, Mine Söğüt (Sayfa 20)