İsa Temiz, bir alıntı ekledi.
 22 Nis 17:58 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Sorarım Tanrı'ya Direnç göstermemek suç mudur?
Horiki'nin o farklı güzel gülümsemesi karşısında ağlamış, karar vermeyi ve direnç göstermeyi bir yana bırakıp arabaya binmiş, buraya getirilince de çılgın sınıfına konmuştum. Şu an, buradan çıkacak olsam bile, bir çılgın, hayır bir çökkün olduğum damgasını yüzümde taşırım herhalde.
İnsanlığımı yitirdim.
Artık ben, asla bir insan değilim.

İnsanlığımı Yitirirken, Osamu Dazai (Sayfa 108)İnsanlığımı Yitirirken, Osamu Dazai (Sayfa 108)
Dr.Çehov, bir alıntı ekledi.
08 Nis 00:17 · Kitabı okumayı düşünüyor

Kadınlar kendine çeker ve fırlatıp atarlar, insanların olduğu yerde kendilerini aşağıdaymış, silikmiş gibi gösterir, herkes ortadan çekildiğinde sımsıkı sarmalarlar

İnsanlığımı Yitirirken, Osamu Dazai (Sayfa 26 - Japon Yayınları)İnsanlığımı Yitirirken, Osamu Dazai (Sayfa 26 - Japon Yayınları)
Dr.Çehov, bir alıntı ekledi.
07 Nis 00:47 · Kitabı okumayı düşünüyor

Karşılıklı olarak birbirlerini kandırıp, üstelik ne tuhaftır ki, hiçbir yara almadan, sanki karşılıklı olarak birbirlerini kandırdıklarının farkında değillermiş gibi gerçekten çarpıcı, berrak ışıltılar yayan şen inançsızlık örnekleriyle dolu insan yaşamı.

İnsanlığımı Yitirirken, Osamu Dazai (Sayfa 19 - Japon Yayınları)İnsanlığımı Yitirirken, Osamu Dazai (Sayfa 19 - Japon Yayınları)
Dr.Çehov, bir alıntı ekledi.
07 Nis 00:26 · Kitabı okumayı düşünüyor

Ne yolla olursa olsun, güldürmeliyim; öyle yaparsam, onların dediği "yaşantı"nın dışında kalsam bile önemsemezler; her durumda, o insanların gözüne batmamalıyım ; ben hiçim, rüzgârım, havayım

İnsanlığımı Yitirirken, Osamu Dazai (Sayfa 13 - Japon Yayınları)İnsanlığımı Yitirirken, Osamu Dazai (Sayfa 13 - Japon Yayınları)
Dr.Çehov, bir alıntı ekledi.
07 Nis 00:15 · Kitabı okumayı düşünüyor

Dışarıya karşı, durmaksızın gülümseyen yüzümü gösterirken, iç dünyam ölüydü.

İnsanlığımı Yitirirken, Osamu Dazai (Sayfa 11 - Japon Yayınları)İnsanlığımı Yitirirken, Osamu Dazai (Sayfa 11 - Japon Yayınları)
Cem Yasakçı, bir alıntı ekledi.
04 Nis 15:26 · Kitabı okudu · 9/10 puan

“Cezanın olmadığı yerde suç hareket halindedir.”

İnsanlığımı Yitirirken, Osamu Dazai (Sayfa 92)İnsanlığımı Yitirirken, Osamu Dazai (Sayfa 92)
Duru Gülşen, İnsanlığımı Yitirirken'i inceledi.
28 Mar 22:27 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 9/10 puan

Dazai'den okuduğum ilk kitaptır. Toplumdan soyutlanmayı ve kişinin kendini soyutlaması iyi bir şekilde anlatılmıştır. Yapılan sembolizmi beğendim, onun dışında Yozo'nun ilişkilere karşı tepkileri empati kurabileceğim bir haldeydi. Aslında bir günlük olarak yazılmış kitabı asıl okuyucu olan araştırmacıyla birlikte okumamız hikayeye ayrı bir boyut katmış.

Duygu Uslu, İnsanlığımı Yitirirken'i inceledi.
11 Mar 03:05 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Dazai Osamu.. benim için gelmiş geçmiş en büyük yazarlardan biridir. Onla tanışmam animesi sayesinds olmuştu, krakteriyle bile bana güç veriyordu.. Zamanla bu kitabı almak için o kadar çabaladım ki, ah ah.. neler düşündüğünü, ne kadar çabaladığını bu kitap sayesinde anlıyoruz.

Yozo, bir alıntı ekledi.
01 Mar 20:29 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Acaba, güven dolu saf bir yürek, suçun kaynağı mıdır?

İnsanlığımı Yitirirken, Osamu Dazaiİnsanlığımı Yitirirken, Osamu Dazai