Abdülhamid’in Sır Katibi

10,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
2 beğeni  · 
77 gösterim
Birkaç asır evvel Avrupa’da kurulan ve meydana çıkan gizli bir cemiyet, ancak Sultan Abdülaziz Han’ın son dönemlerine doğru Osmanlı Devleti’nin kılcallarına sızma fırsatı bulmuştu. O dönemin hayalperestlerinden bir takım kimseleri etki alanına çekmeye ve toplamaya muvaffak olabilmiş ve memleketimizde melanet maksadını uygulamaya başlamış olan bu gizli cemiyete katılan ve onlardan medet uman serserilerin, hayal ettikleri menfaatlerin artması vatanımız için felaket ve çöküşün başlangıcını hazırlamıştır.
Bu kitap sayfalarında; İkinci Meşrutiyet’in ilanından önce vatanseverlik hisleriyle kurulan ancak zaman içinde bir menfaat şebekesi hâlini alan İttihat ve Terakki Cemiyeti’nin, bu dönüşümüne dair tarihî bilgiler okuyacak ve devletin nasıl çöküşe sürüklendiğine şahit olacaksınız.
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2017
 • Sayfa Sayısı:
  280
 • ISBN:
  9786059514279
 • Yayınevi:
  Yediveren Yayınları
 • Kitabın Türü:
Salahuddin 
25 Ara 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bu kitabı okurken bazen deprosyana girdim bazende agladim hatta kufrettigim zamanlar oldu.. koca bir cinari devirmek için bir avuç serserinin hainin yani ittihat ve terakki partisi adı altında kurulan ve kuruluş vazifesi büyük devlet adamı ve siyaset dehasi ve evliya abdülhamit han ı yanlizlastirip itibarsizlastirma adıyla başlatılan sonu darbe ile biten masonik örgütün ihaneti. Paramparça edilen vatan... acilar içinde yok edilen dünya huzuru... fakirlestirilen halk.. dahası yok edilen bir ordu.. peşkeş çekilen koca topraklar..daha ne diyeyim... yazar büyük bir nezaketle anlatmış ihaneti..