Ada On the Island Serisi 1

8,1/10  (12 Oy) · 
25 okunma  · 
7 beğeni  · 
525 gösterim
Otuzlu yaşlardaki İngilizce Öğretmeni Anna Emerson, Maldivlerdeki bir yazlıkta T.J. Callahan'a özel ders vermesi teklif edildiğinde bir an bile tereddüt etmeden bu yaz işini kabul eder. Kütüphanenin yerine tropik bir adada çalışmayı kim istemez ki?

Kimse onun fikrini almış olmasa da, T.J.'in şehri terk etmeye hiç niyeti yoktur. On yedi yaşında olan T.J, kanseri daha yeni alt etmiştir. Bu dertlerden kurtulduktan sonra ilk yazını ailesiyle değil, arkadaşlarıyla beraber geçirmek ister.

Anna ve T.J. Maldivler'deki yazlık eve doğru yola çıkmışken, bindikleri deniz uçağının pilotu kalp krizi geçirir ve uçak köpekbalıklarıyla dolu Hint Okyanusu'na çakılır.

Zorlukla kıyısına vardıkları ıssız adada, ilk düşünceleri hayatta kalmaktır. Su, yiyecek, ateş ve barınak bulmak için beraber çalışmak zorunda kalırlar. Günler, haftalara, aylar yıllara dönerken, kazazedeler şiddetli tropik fırtınalar, denizin içindeki tehlikeli canlılar ve T.J.'in kanserinin tekrarlama ihtimali de dâhil birçok sıkıntıyla karşılaşırlar.

Ancak en büyük tehlike adada herkesten çok uzakta, iki kişi yaşamaktır. T.J. adada bir doğum günü daha kutlarken, Anna da, yavaşça yetişkinliğe adım atan bu genç adamla yaşamanın eskisi kadar kolay olamayacağını anlamaya başlar.

"Ada insanı içine çeken, zekice yazılmış bir öykü. Karakterleri son sayfayı çevirdikten sonra bile aklınızdan çıkaramayacaksınız."
-Meira Pentermann-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2013
 • Sayfa Sayısı:
  389
 • ISBN:
  9789944827409
 • Orijinal Adı:
  On The Island
 • Çeviri:
  Aslı Ağca
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Eda Arda Ylmz 
07 Eki 2016 · 9/10 puan

Bu kitap bir Newyork Times bestseller ..Ve bence de çok keyifliydi.T.J 16 yaşında kanser hastası ve okulundan geri kaldığı için özel öğretmeni Anna ile Maldivlerdeki evlerinde ders görmek ve kanserin izlerini atmak için öZel uçakla yolculuğa çıkıyor.Hint okyanusunda pilotun kalp krizi geçirmesi sonucu düşen uçaktan kurtuluyorlar fakat 3,5 sene kimsenin uğramadığı adaya düşüyorlar..Aralarındaki ilişki bu dönemde fiziksel yakınlaşmaya dönüyor ve tsunami sonucu bir yardım helikopteri onları bulup evlerine götürüyor ve sonrasında da hayatlarındaki bütün badirelere rağmen birlikte yaşamayı seçiyorlar ...Aralarındaki 15 yaş fark onları bazen çıkmaza sürüklese de onlar mutlu bir sona imza atıyor ... :) Bu kadar benden kitap çok güzel ..

PINAR DEĞİRMENCİ 
15 Haz 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Vay canına öyle akıcı öyle çekici ki okumadan bırakamadim elimden tek kelime ile muazzamdı
Uçak kazası ve birbirine tutunan iki kişi
Yaş konusu ve bağlılık süper anlatılmış
Ama kitaptan tek Çıkardığım her anın kıymetinin bilinmesi ve yanında olmak isteyen kisilere her zaman fırsat verilmesi oldu
bayıldım

Yapmafatma 
08 Mar 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bayıldım bayıldım bayıldım tanrım o kadar muhteşem bir kitap ki. Bence bu kitabın hakkı yenmiş. Olaylar sizi içine çekecek elinizden birakamayacaksiniz .... Hiç beklemediğim şeyler oldu kitapta asla tahmin etmezdim ama muhteşem okuyun . Anlatım dil betimleme de çok iyi ....