8,7/10  (3 Oy) · 
17 okunma  · 
3 beğeni  · 
206 gösterim
Şarkıları dünya müzik listelerinde aylarca bir numarada kaldı. Albümleri milyonlar sattı ve ödül üstüne ödül kazandı. Son elli yıl içinde, single ve albüm listelerinin ilk beşine aynı anda iki eseriyle girebilen tek sanatçı olmayı başardı.

Tüm bunlar, onun genç yaşta kazandığı müzikal başarılarına dair bilinenler... Peki sahne ışıklarının arkasındaki tanımadığımız Adele kim ve gündelik hayatında nasıl biri? Şöhretin beraberinde getirdiği zorluklara ayak uydurabildi mi? Yaşamında ve bestelerinde iz bırakan insanlar kimlerdi? Hedeflerine emin adımlarla ilerlerken ne gibi bedeller ödemek zorunda kaldı?

Kendine özgü büyülü ve güçlü sesiyle dillerden düşmeyen şarkılara hayat veren, dünyaca ünlü İngiliz müzisyen hakkında merak edilen pek çok soru bu kitapta yanıt buluyor. Adele'i daha yakından tanımak isteyenlerin ve hayranlarının keyifle okuyacağı, ilham verici bir yaşam hikâyesi…

"Bu kitapta bambaşka bir Adele'le tanışacak ve müziğine olduğu kadar kişiliğine de hayran kalacaksınız."
-The Independent-

"Çocukluğu, gençliği, müziğe olan tutkusunun başlangıcı ve dünyanın hayranlık duyduğu bir sanatçıya dönüşme hikâyesi… Adele'i Adele yapan ne varsa, samimi ve keyifli bir anlatımla kaleme alınmış."
-Publishers Weekly-

"Adele hayranlarının bu kitaba ilgi duyacakları muhakkak; ama aynı zamanda, müzikle yakından ilgilenenler için de ilham verici ve cesaretlendirici bir başarı öyküsü."
-Amazon-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2016
 • Sayfa Sayısı:
  272
 • ISBN:
  9786053489313
 • Çeviri:
  Cumhur Mısırlıoğlu
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sercan Bedir 
 16 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Bir Adele hayranı olarak elime geçtiğinde havalara uçtuğum bir kitap.Çok sıcak bir karşılama var kitapta sizleri.Hayranlıkla okudum başarı hikayesini.Yaşayışını,oturuşunu,kalkışını..merak ettiğiniz her şeyi buluyorsunuz içinde.Adele hayranları kesinlikle kaçırmamalı.

Kitaptan 2 Alıntı

Spor salonuna gitmeyi sevmiyorum. Benim için varsa yoksa güzel yemekler, güzel şaraplar... Gerçi vücudum formda olsaydı bile çıplak poz vermezdim. Kimseye oramı, buramı göstermeye niyetim yok.

Adele, Chas Newkey-BurdenAdele, Chas Newkey-Burden