Kitap
Adı Diğer Kadın

Adı Diğer Kadın

OKUYACAKLARIMA EKLE
8.5
2 Kişi
4
Okunma
2
Beğeni
41
Gösterim
192 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 5 sa. 26 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · An Yayıncılık · 23 Nisan 2003 · Karton kapak · 9789758669066
Tek gecelik bedensel aldatmadan, yüreğiyle aldatmaya. İhaneti tetikleyen nedenlere değinmekti amacımız. Bir anlamda "aynı erkeği sevmiş iki kadından daha çok kim neyi paylaşır" diyen Erendiz Atasu'nun sorusuna yanıt aramaktı. Kimileri 'yedekleme' kavramını kullanıyordu. Diğer Kadınlar için. Onlar, hayatlarındaki her şey gibi kadınlarını da yedekleyenlerdendi. Sebep nedir bilinmez; ister farklı bir lezzet, güven, sevgi arayışı, ister bir başkaldırı, bir ihtiras ya da ahlaksızlık diye tanımlayan Diğer Kadınlar, yasak aşklar hep vardı. Yaşandı. Yaşanıyor ve yaşanacak da.
8.5
10 üzerinden
2 Puan · 2 İnceleme
Fatih Baskan
Adı Diğer Kadın'ı inceledi.
192 syf.
·
2 günde
·
7/10 puan
Adı diğer kadın yazarın deyişiyle yani yüksek zümrelerde metres halk dilinde ise kapatma, yada kuma neyse adı. Kitapta ikinci kadın olmanın zorluklarını anlatıyor tanınmış kişilerde ikinci kadın olanları örnek veriyor ve çekilen kısmı zorlukları anlatıyor. Tabi içinde hikayeler ile ama ne kadarı olayı açıklar onu bilemedim. Yazarın gözünde kaçırdığı bir şey var bana göre Türkiye de ikinci kadın olmak zor değil KADIN olmak zor özellikle çocuk yaşta kadın olmak zorunda kalmak zor bırakalım şimdi magazini kim kimi aldatıyor kim kimin metresini asıl değinmemiz gereken konular bunlar değil.
Adı Diğer Kadın
OKUYACAKLARIMA EKLE
7
Duygu Songül Kahraman
Adı Diğer Kadın'ı inceledi.
192 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Adı Diğer Kadın Pınar Çekirge , Bahadır Bakım AN YAYINCILIK
Adı Diğer Kadın Pınar Çekirge , Bahadır Bakım AN YAYINCILIK sayfa sayısı: 192 Tek gecelik bedensel aldatmadan, yüreğiyle aldatmaya. İhaneti tetikleyen nedenlere değinmekti amacımız. Bir anlamda "aynı erkeği sevmiş iki kadından daha çok kim neyi paylaşır" diyen Erendiz Atasu'nun sorusuna yanıt aramaktı. Kimileri 'yedekleme' kavramını kullanıyordu. Diğer Kadınlar için. Onlar, hayatlarındaki herşey gibi kadınlarını da yedekleyenlerdendi. Sebep nedir bilinmez; ister farklı bir lezzet, güven, sevgi arayışı, ister bir başkaldırı, bir ihtiras ya da ahlaksızlık diye tanımlayan Diğer Kadınlar, yasak aşklar hep vardı. Yaşandı. Yaşanıyor ve yaşanacak da. KİTAP YORUMUM: Adından da anlaşıldığı gibi bazı evliliklerde, bazı erkeklerin hakimiyet kurarak ben yaparım, ben erkeğim vs gibi garip saçma sapan tutumları ile oluşan diğer kadınlar ve toplum ve eşin gözündeki kadın, yine erkeğin gözündeki o diğer kadın bir çok örnekler ile anlatılmış. Kitabın misyonu var. Kitaptan yola çıkarak benim fikrim şudur ki ; evlilik hayatı kutsaldır. Hatta her ilişki kutsaldır kendi içerisinde. Yani bir ilişki bitmeden diğerine başlamak, arsızlıktır. Ben böyle şeylere saygı duyamadığım gibi, hoşta bakmayan taraflardayım. ama kaldı ki adı evlilik kurumu ise, daha da özen gösterilmeli diye düşünüyorum. ortada gerçek bir duygu varsa başka birine o zaman zaten evlilik ya da diğer ilişki bitmiş demektir. Ama arsızlar gibi olmayan lüksünü kullanmak, hayat harcamak hiçbir insana yakışmaz. Zaten gerçekten sevmeyi bilenlerde böyle saçmalamaz sağlıklı kararlar verirler diye düşünüyorum.
Adı Diğer Kadın
OKUYACAKLARIMA EKLE
8