·
Okunma
·
Beğeni
·
1.018
Gösterim
Adı:
Afra
Baskı tarihi:
Mayıs 2016
Sayfa sayısı:
464
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059817318
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Agapi Yayınlar
Acı, vicdan muhasebesi ve tesadüflerle dolu bir hayat...
Çocukluğundan beri peşini bırakmayan bir kâbus...
Aşk gibi görünen tuzaklar
Tuzak gibi görünen gerçek mutluluklar...
Korkak, her şeye ve herkese şüpheyle yaklaşan bir kadın; Afra...
Ve bu kadının kendini, aşkını, gerçeğini bulmak için çıktığı uzun yolculuk...
Bu yolculuktaki her bir durak Afra'nın hikâyesini ilmek ilmek örecek ve siz de bu ilmeklerin
arasında kendinizden bir düğüm bulacaksınız.
464 syf.
·2 günde·7/10 puan
Gerçekten hayata 1-0 yenik başlayanlardan olmuş Afra.Ama öz olmasalar da çok şükür ki onu sarıp sarmalayan bir anne-baba sahibi olmuş. Küçük yaşta tecavüz gibi bir canavarlıkla karşı karşıya kalmış.
Çok iğrenç, çok korkunç şeyler yaşanmış. Kara lakaplı insan görünümlü bir canavarın kuklası olmuş gencecik fidanların hayatının nasıl kayıp gittiğini anlatmış kitap.
Koyun koyuna bile yaşasanız insan denilen varlığı tanıyamayabilirsiniz. Ne güzel duadır "Allah iyilerle karşılaştırsın."
Konu keyifli değil ama okunası güzel bir kitap.
İyi okumalar.
464 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Acı, vicdan muhasebesi ve tesadüflerle dolu bir hayat…
Çocukluğundan beri peşini bırakmayan bir kâbus…
Aşk gibi görünen tuzaklar
Tuzak gibi görünen gerçek mutluluklar…
Korkak, her şeye ve herkese şüpheyle yaklaşan bir kadın; Afra…
Ve bu kadının kendini, aşkını, gerçeğini bulmak için çıktığı uzun yolculuk…
Bu yolculuktaki her bir durak Afra'nın hikâyesini ilmek ilmek örecek ve siz de bu ilmeklerin
arasında kendinizden bir düğüm bulacaksınız.
(Tanıtım Bülteninden)
Sayfa Sayısı: 464
Baskı Yılı: 2016
Dili: Türkçe
Yayınevi: Agapi
KİTAP YORUMUM

Kitap yorumuma gelince; kitabın sayfa sayısı 464 olmasına rağmen 2 günde bitirdim. İlk gün uyumak istemedim ve 340 sayfa okumuşum. Yani gözler iptal olmasa o gün kesin biterdi. O derece heyecan kokan bu kitabı herkes okumalı bence. Kitapta kendini talihsiz zanneden üvey baba ve üvey annesi ile yaşayan AFRA’nın hayatı anlatılıyor. Oysa bana göre Afra çok şanslı bir kız. Çünkü üvey ailesi çoğu öz aileden daha iyi davranıyor ve akrabaları da gerçek akrabalardan farksız. Kitapta ben en çok Aybars’a üzüldüm niyeyse. Aslında burada çok kurban olmasına rağmen Aybars’ın aslında kader kurbanı olması ve iyi bir insan olmak için uğraşması, paraya değer vermemesi Afra’ya olan katıksız aşkı beni çok çok üzdü. Hatta değerli yazarıma sordum niye kavuşturmadın diye? Kitabın konusu hem sıra dışı hem de misyonu yüksek bir kitap. Heyecan yüklü ilk sayfalardan okuru bağlıyor ve bitene kadar bırakmak istemiyorsunuz. Bana öğrettiği ders ise; Üvey/öz kavramına takılmamız gerektiği. Çünkü kitapta Afra’nın öyle bir ailesi var ki çoğu öz aileden daha öz bana göre. Afra’nın korkuları çok fazla ve korkuyor ister istemez ama bence korkuları yersizdi. İkizlere olan ön yargısı bana göre yine gereksizdi. İnsanlara sevgi dolu ve içten davranıldığında sol taraflarını görebiliyorsunuz. Belki de hayatta her ne kadar yapamasak da,bizi sevenleri seçmeliyiz. Çünkü bizim sevdiklerimiz bazen, bizim için hayırlı olmayabiliyor ki bunu bu kitapta çok net görebileceksiniz. Ben kitabı çok beğendim. Israrla tavsiye ediyorum mutlaka okumalısınız. Değerli yazar Cansu TIRAŞOĞLU’na bana eserlerini ulaştırdığı için teşekkür ediyorum. Kalemin daim olsun güzel insan.

DUYGU SONGÜL KAHRAMAN
464 syf.
·2 günde·10/10 puan
Yazarın kitabını okumak daha yeni nasip oldu. Ve kitabı okuyunca ne kadar geç kaldığımı anladım. Dram yüklü bir kitaptı. Ama güzeldi. Hayat sürprizlerle dolu; kitapta şunu da anladım ki kimseyi gerçek anlamda tanıdığını düşünmemeli insan.Yazarın anlatımını dilini akıcılığını çok beğendim.
Toplumumuzun kanayan yarası olan kadın ve çocuk istismarını akıcı bir anlatımla dile getiren değerli yazarımız Cansu Tıraşoğlu na teşekkür ediyorum.
Kitabın konusu; Romanın baş kahramanı Afra, daha 10 yaşında iken kim olduğunu bilmediği bir adam tarafından tecavüze uğramış ve bunu üvey olan ailesi dahil hiç kimseyle paylaşmamıştır. Kitap böyle başlıyor özellikle tecavüz ve çocuk istismarı gibi hassas konuları irdeleyerek. Şimdilerde yirmi yaşında olan Afra, ruh sağlığı oldukça kötü. Hikaye ilerledikçe olayların akışı aksiyonel bir hal alarak kimin eli kimin cebinde dedirten bir hal aldı. Kitabın sonlarına doğru adalet yerini buldu desem umarım spoi olmaz. Kitabın ikinci kısmı daha bi okunası ve tüm merak ettikleriniz cevap buluyor
Afra resmen aşkı ve özellikle güveni arıyor ve bunu bulmak için çocukluk aşkı Mete şimdi ki sevgilisi Barış ve ansızın karşısına çıkan Aybars... ah Aybars ah....... Çok sevdi be Aybars Afra'yı ama hayat.....
Kitabın yarısından sonra Aybars'ın ağzından okuyoruz ve bence burası daha güzeldi. Keşke Mete'nin de ağzından okusaydık en azından nedenler öğrenilirdi diye düşünüyorum. Ama neyse Kitap çok güzel..... Mutlaka okuyun arkadaşlar....
464 syf.
·Beğendi·7/10 puan
#kitapyorumu
Cansu Tıraşoğlu
#Afra

“İnsan ya sevdiğiyle yaşlanmalı yada sevdiğinin hayaliyle.”

Peki ya Afra’nın sevdiği adam,hayallerine dahil ettiği adam ona hayatının en zor günlerini yaşatan adamsa...

10 yaşında daha küçücük bir kız çocuğu iken tecavüze uğradığında hayatı, hayalleri ve geleceği ellerinden alınır. Kimselere paylaşamadığı bu olayı sadece yazarak atlatmaya çalışan kimsesiz Afra

Kadın olmanın hayata 1-0 yenik başlamak demek olduğunu hayatın acımasız gerçekleriyle yüzleşmek zorunda olduğunu Afra da ne yazık ki yaşadı.

Ve hayat hayallerimizdeki kadar güzel değildi Afra için.

Kitabın akıcı ve sade bir anlatımı var. İçerisinde birden fazla sosyal mesajlar verilmiş. Okurken birkaç kısımda tekrara düşüldüğünü hissettim. Bazı argo sözcükler olmasaydı daha güzel olurdu. Bir bütün olarak kitabı ele aldığımda güzel ve akıcıydı.

Bir kadının hayalleriyle hayatı arasında geçen yaşamını sizlerde merak edenlerden misiniz?

Yazarımızın kalemine yüreğine sağlık.
İçten ve samimi yaklaşımınız için teşekkürler
464 syf.
·Puan vermedi
#kitapyorumu
#Afra
#CansuTirasoglu
#464
Sayfa

Bir toplumsal aci..Kitabin kahramanı Afra zor bir hayata başlayan ve öylece devam eden bir hayat sonunda mutluluğu buluyor mu dersiniz?
Herkes yüreğinin ekmeğini yer lafını bu romanda tekrar anladım.
Afra Mete Aybars ve Mert ve Afrayi çok seven Yılmaz.Bir şeylerin cevabını bulamıyorsan içinden hergun sorularla geçmesi insani nekadar yaralayabileceğini birkez daha gördüm.Ve hayatin bir Kizin karakterine nasıl sekil verebileceğini...Her şeyin gün sonunda nasıl olması gereken yere gelebileceğini okudum huzun ve merakla karışık..
Belki Afranin durumunda kızlar olabileceği canımı yaktı açıkçası Cansu Tıraşoğlu toplumsal bir konuyu kaleme almakla ne iyi yapmış..Kalemi daim olsun.Fikrimi sorarsanız okumayan kalmasın derim.Zira ilk defa 464 sayfayı bir günde okutmayı başartti bu kitap bana.

Vicdanin diyorum;çığlık atsin be adam !

Sana hayatımın sırlarını anlatsam,bana acimadan bakabilir misin?

Insan ya sevdiğiyle yaşamalı ya da sevdiğinin hayaliyle.
464 syf.
·Puan vermedi
Günaydın Herkese Hayırlı Haftalar ‍️‍️
Haftaya bir kitap yorumuyla başlayalım
🦋Gezen kitap etkinligimizde tercih ettiğimiz kitap
@cansu_tirasoglu arkadaşımızın #afra@agapiyayinlari kitabı oldu. Afra henüz 20 yaşında olan ve geçmişiyle alakalı konuları kafasına fazlasıyla takan bir genç kız. Hayat önce ondan babasını daha sonra da annesini elinden almıştır. Üvey anne ve üvey baba elinde büyüyen genç kız belki de bu konuda bir nebze şanslıdır. Çünkü kendi öz çocukları gibi büyütmüşlerdir. Kardeşi Caner'den hiç ayırmamışlardır. Ama ne olursa olsun her zaman Afra'nın içinde bir kanayan yaradır. Afra'nın küçük yaşta başına gelen olaylar psikolojik olarak onu fazlaca etkilemektedir. Çocukluk aşkı Mete vardır. Her defasında Afra'yı kendinden uzaklaştırma çabası içinde olan ve Erkek arkadaşı Barış vardır. Umursamaz başı buyruk canının istediği gibi davranan. Bir de Yılmaz vardır. Afra'yı seven ama Afra onu hep bur sırdaşı olarak gördüğü. Afra bir seyahate çıkar ve burada Aybars'la tanışır. Kader tabi yine ağlarını örer. Belki de ikisi için mutlu son derken Kara adında ikisininde hayatını karartan biri çıkar.ikisininde geçmişidir bu Kara . Peki bu Kara kim ? Afra'ya ne olacak ? Aybars ile Afra için mutlu son nedir?
Hayat işte derler ya hayata yenik başlarsan öylede gider. Her zaman biri için mutlu sonla biterken başkası için mutlu son diye birşey yoktur.
okurken kimi yerlerde gerçekten duygularıma hakim olamadım. Insanların melek yüzlerinin altındaki pislikleri görünce deli oluyorum. Kurgu muhteşemdi. Olaylar gerçeklere uygundu. Abartılı bir yanı yoktu.Basit sıradan bir aşk hikayesi değildi. tavsiye ederim.
Alıntılar
🦋Insan ya sevdiğiyle yaşlanmalı ya sevdiğinin hayaliyle 🦋Cennete kısa süreliğine gelmişim de , beni ansızın kolumdan tutup cehenneme sürükleyeceklermiş gibi bir histi bu.
🦋Varlığının, hayatın bana verebileceği en değerli armağan olabileceğini yokluğunda öğrendim ben . Biliyorum ki ekimden hiç alınmamacısına verilecek bu armağan bana birgün. O günü beklerken hayaliyle saatler geçireceğim ben .#okuyorum #okudumokuyun #okufarkyarat #kitap #kitapyorumu
464 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Kitap ve sosyal kitap gruplarında uzun zamandır görüp merak ettiğim bir kitaptı Afra. Romanın baş kahramanı Afra, daha 10 yaşında iken kim olduğunu bilmediği bir adam tarafından tecavüze uğramış ve bunu üvey olan (ama çok iyi olan ) ailesi dahil hiç kimseyle paylaşmamıştır. Kitap böyle başlıyor özellikle tecavüz ve çocuk istismarı gibi hassas konuları irdeleyerek. Şimdilerde yirmi yaşında olan Afra, ruh sağlığı oldukça kötü olması mı etken bilmiyorum belki de konu gereği ama kitabın ortalarına kadar kolay kız imajı verilmesi, doğrusu karaktere soğumama sebep oldu. Ancak hikaye ilerledikçe olayların akışı aksiyonel bir hal alarak kimin eli kimin cebinde dedirten bir hal aldı. Kitabın sonlarına doğru adalet yerini buldu desem umarım spoi olmaz. Kitabın ikinci kısmı daha bi okunası ve tüm merak ettikleriniz cevap buluyor
Bir kadın düşün... Herkes onu kız sanıyor...
Bir kadın düşün onu kim kadın yaptı bilmiyor......
Bir kadın düşün artık nefes alamıyor....

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Afra
Baskı tarihi:
Mayıs 2016
Sayfa sayısı:
464
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059817318
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Agapi Yayınlar
Acı, vicdan muhasebesi ve tesadüflerle dolu bir hayat...
Çocukluğundan beri peşini bırakmayan bir kâbus...
Aşk gibi görünen tuzaklar
Tuzak gibi görünen gerçek mutluluklar...
Korkak, her şeye ve herkese şüpheyle yaklaşan bir kadın; Afra...
Ve bu kadının kendini, aşkını, gerçeğini bulmak için çıktığı uzun yolculuk...
Bu yolculuktaki her bir durak Afra'nın hikâyesini ilmek ilmek örecek ve siz de bu ilmeklerin
arasında kendinizden bir düğüm bulacaksınız.

Kitabı okuyanlar 44 okur

  • kitapçıkız
  • Gül Öztürk
  • Kim Olduğunu Bilirsin Sen
  • kitaplari seven atomkarinca
  • Güler Ebrar İMRAK
  • Fatma yıldız
  • Sıla
  • zeynep akalın
  • Hazal Kocaoğlu
  • Sıla Küçükcoşkun

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%57.9 (11)
9
%5.3 (1)
8
%0
7
%26.3 (5)
6
%0
5
%0
4
%5.3 (1)
3
%5.3 (1)
2
%0
1
%0