After (After #1)

·
Okunma
·
Beğeni
·
11311
Gösterim
Adı:
After
Yazar:
Alt başlık:
After #1
Baskı tarihi:
21 Ekim 2014
Sayfa sayısı:
592
Format:
Karton kapak
ISBN:
9781501100192
Kitabın türü:
Orijinal adı:
After (After #1)
Dil:
İngilizce
Ülke:
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
Yayınevi:
Simon & Schuster UK
Anna Todd's After fan fiction racked up 1 billion reads online and captivated readers across the globe. Experience the Internet's most talked-about book, now newly revised and expanded, for yourself! There was the time before Tessa met Hardin, and then there's everything AFTER...Life will never be the same. #Hessa Tessa is a good girl with a sweet, reliable boyfriend back home. She's got direction, ambition, and a mother who's intent on keeping her that way. But she's barely moved into her freshman dorm when she runs into Hardin. With his tousled brown hair, cocky British accent, tattoos, and lip ring, Hardin is undeniably hot! But he's also rude - to the point of cruelty, even. For all his attitude, Tessa should hate Hardin. And she does - until she finds herself alone with him in his room. Something about his dark mood grabs her, and when they kiss it ignites within her a passion she's never known before. He'll call her beautiful, then insist he isn't the one for her and disappear again and again. Despite the reckless way he treats her, Tessa is compelled to dig deeper and find the real Hardin beneath all his lies. He pushes her away again and again, yet every time she pushes back, he only pulls her in deeper. Tessa already has the perfect boyfriend. So why is she trying so hard to overcome her own hurt pride and Hardin's prejudice about nice girls like her? Unless...could this be love?
576 syf.
·19 günde·Beğendi·1/10
Ben böyle berbat bir kitap görmedim bu nedir ya hiçbir önyargıda bulunmadan kitaba başladım. Ama iğrenç ötesi bir kitap. Ne konusu var ne olayı. Sadece +18 sahneler sürekli.Hele o son Allahım yarabbim böyle bir son olamaz. Tam gömülecek bir kitap olmuş.Wattpad görüşüm tamamen değişti zaten atlaya atlaya kaç günde bitti. Okumayin kesinlikle yazık paranıza derim.
576 syf.
·3 günde·6/10
Zamanında Wattpadde uzun zaman geçirmiş bir insan olarak tekrar döneceğimi, bir Wattpad kitabı okuyacağımı sanmıyordum. Ama okudum. Çünkü bir Wattpad kitabı okuduğumun farkında değildim. Yine de beklediğimden iyi olduğunu da söylemem gerekir. Beklediğimden iyiydi de beni benden aldı tabi. Okuduğum en dengesiz karakterlerdi sanırım, ki daha önce pek çok dengesiz karakter okumuşluğum vardır. Hardin saplantılı, tutarsız, hatta muhtemelen de klinik olarak hasta bir karakter. Bu tavırları ile kızı da gittikçe kendisine benzetti. Kitap aslında bir kaç popüler kitabın karışımı gibiydi. Yer yer bir romana yer yer başka bir romana fazlasıyla benziyordu. Tessa'nın sürekli ağlayıp durması da bende kafamı duvara vurma isteği oluşturuyordu. Kitabın sonunu da ortalarında tahmin etmiştim. Gerçi ne kadar tahmin etsem de yazar öyle bir sahneyle bitirmiş ki o kadar şikayet ederek okuduğum kitabın devamını merak ederken buldum kendimi. Muhtemelen de çıkar çıkmaz okuyacağım. İnsan okurken kendime bunu neden yapıyorum diye soruyor ama merak etmeden de duramıyor. Aslında bu tarz kitapları sevenlerin çok beğenebileceği bir kitap olduğunu da inkar edemem.
576 syf.
·Beğendi·8/10
Bu roman için uzun uzun methiye dökmek akıl sağlığım için zararlı zira kendi boyutu neredeyse 600 sayfa kadar. Konu gayet güzel akıcı yalın tıpkı Yalan Rüzgarı tadında okunası sevilesi bol romantizmli bundan böyle böyle 3 tane daha var rüyalarıma giriyor bazı bazı ://
576 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10
Tessa, annesinin hayali olan üniversiteyi kazanıp oraya gidince resmen sudan çıkmış bir balığa dönüşür. Muhafazakar bir hayat süren Tess, üniversitede ki oda arkadaşı ve arkadaş gurupları ile oda arkadaşının ısrarı üzerine bir kaç partiye katılır. Ve burada Hardin ile tanışır. Hardin tam anlamıyla bir serseri. Ve Tess'in ilgisini çeker. Hardin Tess'e ilgi gösterir ve Tess yıllardır çıktığı erkek arkadaşından Onun yüzünden ayrılır. Çünkü Hardin ile öpüşmek Noah ile öpüşmek bir değildir.
Hardin de bir çıkmazdadır aslında.
576 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
bu kitap duygu yüklü bir serüven. Karakterlere bazen acıdım, bazen hayranlıkla baktım. Okurken hep bir sonraki sayfayı merak ederek okudum elimden bırakamadım.aşk bu kadar güzel anlatılmamıştı.
%18 (100/576)
·3/10
Beğenmedim. Dünya genelinde Wattpad'den çıkmış en iyi kitap ünvanı vardı, geçenlerde filminin çıktığını gördüm, PDF'ini bulunca bir başlayayım dedim. 100 sayfa bile dayanamadım. Hiçbir edebi niteliği yok. "Okula gittim. Eve geldim." gibi kısa ve niteliksiz cümlelerden oluşuyor. Bizim Türk Wattpad'inden çıkmış Yabancı, 4N1K gibi kitaplar buna bin basar. Okumayın.
576 syf.
·8 günde·Beğendi·10/10
Muhteşem bir kitap...Herkese tavsiye ederim...Biranda ters köşe yapan bir kitap...Afterin 2 kitabinida sabirsizlikla bekliyorum..Kitabin sonunda şoka girdim...Yaaa şu anda bile aglayabilirim...Cok delirten bir kitap...Teşekürler...
576 syf.
·7 günde·Beğendi·7/10
Tessa... 18 yasını Yeni doldurmuş, Yeni üniversiteye baslamış bir genç kızımız.
Hardin... Üniversite örgencisi dövmeli ,pisirngli genç yakışıklı çocuğumuz.
Ve bunların birbiri arasında geçen kovalamalı yakalamalı aşk..
Genç kesime hitap eden bir kitap. Birşey kazandırdı mi hayır. Ama okuması zevkliydi. Sanırım ikisinin arasında geçen koşuşturma dikkatimi cekti.
Seri bir kitap ve okuduğum ilk kitabı. Devam olan kitaplarını da belki bir gün alırım ️
576 syf.
·5/10
Bu kitabı hangi kafayla niye aldığımı hiç hatırlamıyorum doğrusu, ama alıp okudum. Hayatımda gördüğüm en dengesiz karakterleri de okumuş oldum. Kitapta sinir olduğum bir yer vardı: Tessa'nın Hardin'e yüz vermeyeceğini söyleyip her seferinde daha çok yüz vermesi. Hardin'e bir şey demiyorum, hepten dengesiz zaten.
Doğrusunu söylemek gerekirse okurken ikinci kitaba geçmem diyordum ama sonunda öyle bir şey oldu ki ertesi günü elimde ikinci kitap vardı. Bu kitabın size katacağı hiçbir şey yok, sadece okuyup vakit geçiriyorsunuz. Sadece okuyup vakit geçirmelik kitaplar için de, After'dan kat kat iyisini bulabilirdim ama nedense okumaya devam ettim. Buradan çıkarmamız gereken şu ki, kitap aşırı özel bir yanı olmamasına rağmen kendine bağlıyor. Okurken hem eğleniyor hem havale geçirtiyor ama okumayı bırakmıyorsunuz, en azından bende öyle oldu. Okunmayacak bir kitap değil, alıp okuyabilirsiniz merak ediyorsanız. Ama indirimde almaya özen gösterin, fiyatlar bu kitaba göre epey uçuk çünkü. Ben şuan üçüncü kitabını yarım bıraktım ama bitireceğim, dediğim gibi. Epey sarıyor yani.
592 syf.
·19 günde·Beğendi·9/10
Şu anda bu yazıyı göz yaşlarım arasında yazıyorum. Çok güzel bir aşk hikayesi nasıl boka döner onu okuduk bu kitapta. Öneri olarak bu kitabı asla otobüste okumayın özellikle son kısmını sinir krizi geçirtiyor Eğer ilk kitabı okurken ‘güzel gidiyor ben hessa aşkına bayıldım’ derseniz ikinci kitabı alın derim çünkü ilk kitap direk ikinci kitaba bağlayıcı olarak bitirmiş.
576 syf.
·Puan vermedi
After serisi ilk kitabı güzeldi ama ikinci kitabını okuduktan sonra kitaptan soğudum denilebilir. Sürekli iki aşık arasında geçen ilişkiyi anlatıyor. Sürekli ayrılıp barışılıyor sıkıcı geldi bana. Ama yinede okuru çok olan bir kitap okumak istiyorsanız birinci kitabını okuyabilirsiniz.
+18 bir kitap bu arada arkadaşlar 18 yaşından küçüklerin okumasını önermiyorum. Aşırı +18 sahneler var itici bir kitap.
576 syf.
·3 günde·Beğendi·3/10
Su anda sinememalarda giden filimin ilk bölumu,
Kitap yeni univeristeye baslayan saf ve korunakli hayatan gelen bir kiz ile ona tezat dövmeli, percingli genc ingiliz olan baska bir ögrenciyle olan askini beraberligini anlatiyor. Kitapta bolca filimlerde görmeye alisik oldugumuz amerikan campuslarda olan partileri, birbirleri ile her firsata her boslukta sex yapan gencleri anlatiyor. Tam bir wattpad kitapi olup problemli olan bir oglan ile ona sirmsiklak asik bir kizin aski konu almakta.
Kitapin en guzel yani ise bana göre ingiliz literatur kitaplari hayrani olan bu genc kizimiz devamli o kitaplardardan örnek vermesi ve basrol erkek ile bu kitaplari tartismalari ve kendi ilisiklerinden örneklemeleri cok guzeldi. Yani bu romanlari okudusaniz daha anlam kazaniyor hikaye. Jane Austen, Charles Dickens, Charlotte Bronte ve bir kac tanesi daha.
Aşkın insana normalde yapmayacağı şeyleri nasıl yaptırabildiğini anlamaya
başlıyordum; saplantılı hale gelmek ve hatta biraz delirmek gibi.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
After
Yazar:
Alt başlık:
After #1
Baskı tarihi:
21 Ekim 2014
Sayfa sayısı:
592
Format:
Karton kapak
ISBN:
9781501100192
Kitabın türü:
Orijinal adı:
After (After #1)
Dil:
İngilizce
Ülke:
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
Yayınevi:
Simon & Schuster UK
Anna Todd's After fan fiction racked up 1 billion reads online and captivated readers across the globe. Experience the Internet's most talked-about book, now newly revised and expanded, for yourself! There was the time before Tessa met Hardin, and then there's everything AFTER...Life will never be the same. #Hessa Tessa is a good girl with a sweet, reliable boyfriend back home. She's got direction, ambition, and a mother who's intent on keeping her that way. But she's barely moved into her freshman dorm when she runs into Hardin. With his tousled brown hair, cocky British accent, tattoos, and lip ring, Hardin is undeniably hot! But he's also rude - to the point of cruelty, even. For all his attitude, Tessa should hate Hardin. And she does - until she finds herself alone with him in his room. Something about his dark mood grabs her, and when they kiss it ignites within her a passion she's never known before. He'll call her beautiful, then insist he isn't the one for her and disappear again and again. Despite the reckless way he treats her, Tessa is compelled to dig deeper and find the real Hardin beneath all his lies. He pushes her away again and again, yet every time she pushes back, he only pulls her in deeper. Tessa already has the perfect boyfriend. So why is she trying so hard to overcome her own hurt pride and Hardin's prejudice about nice girls like her? Unless...could this be love?

Kitabı okuyanlar 571 okur

  • Nisa
  • Adım Yok Benim
  • Gül
  • Aley
  • Meryemgül karaçay
  • Merve Gündoğan
  • Nehir Balbulan
  • Elif Aktürk
  • Meliha Nazlı Saygın
  • İlayda

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0.9 (2)
9
%0.4 (1)
8
%0.9 (2)
7
%0.9 (2)
6
%0
5
%0.9 (2)
4
%0
3
%1.3 (3)
2
%0.4 (1)
1
%0.9 (2)

Kitabın sıralamaları