Adı:
After
Alt başlık:
After #1
Baskı tarihi:
29 Ekim 2014
Sayfa sayısı:
576
Format:
Karton kapak
ISBN:
9788408133537
Kitabın türü:
Orijinal adı:
After (After #1)
Çeviri:
Marisa Rodríguez, Vicky Charques
Dil:
Spanish; Castilian
Ülke:
Spain
Yayınevi:
Planeta Internacional
Tessa Young se enfrenta a su primer año en la universidad. Acostumbrada a una vida estable y ordenada, su mundo se tambalea cuando conoce a Hardin, un chico tan guapo como borde, inquietante, lleno de tatuajes, y de aparente mala vida. Desde el primer momento se odian.

Pertenecen a dos mundos distintos, pero pronto se harán más que amigos y nada volverá a ser igual. Hardin y Tessa deberán enfrentarse a muchas pruebas para estar juntos. La inocencia, el despertar a la vida, el descubrimiento del sexo… las huellas de un amor tan poderoso como la fuerza del destino.
576 syf.
·19 günde·Beğendi·1/10
Ben böyle berbat bir kitap görmedim bu nedir ya hiçbir önyargıda bulunmadan kitaba başladım. Ama iğrenç ötesi bir kitap. Ne konusu var ne olayı. Sadece +18 sahneler sürekli.Hele o son Allahım yarabbim böyle bir son olamaz. Tam gömülecek bir kitap olmuş.Wattpad görüşüm tamamen değişti zaten atlaya atlaya kaç günde bitti. Okumayin kesinlikle yazık paranıza derim.
576 syf.
·3 günde·6/10
Zamanında Wattpadde uzun zaman geçirmiş bir insan olarak tekrar döneceğimi, bir Wattpad kitabı okuyacağımı sanmıyordum. Ama okudum. Çünkü bir Wattpad kitabı okuduğumun farkında değildim. Yine de beklediğimden iyi olduğunu da söylemem gerekir. Beklediğimden iyiydi de beni benden aldı tabi. Okuduğum en dengesiz karakterlerdi sanırım, ki daha önce pek çok dengesiz karakter okumuşluğum vardır. Hardin saplantılı, tutarsız, hatta muhtemelen de klinik olarak hasta bir karakter. Bu tavırları ile kızı da gittikçe kendisine benzetti. Kitap aslında bir kaç popüler kitabın karışımı gibiydi. Yer yer bir romana yer yer başka bir romana fazlasıyla benziyordu. Tessa'nın sürekli ağlayıp durması da bende kafamı duvara vurma isteği oluşturuyordu. Kitabın sonunu da ortalarında tahmin etmiştim. Gerçi ne kadar tahmin etsem de yazar öyle bir sahneyle bitirmiş ki o kadar şikayet ederek okuduğum kitabın devamını merak ederken buldum kendimi. Muhtemelen de çıkar çıkmaz okuyacağım. İnsan okurken kendime bunu neden yapıyorum diye soruyor ama merak etmeden de duramıyor. Aslında bu tarz kitapları sevenlerin çok beğenebileceği bir kitap olduğunu da inkar edemem.
576 syf.
·Beğendi·8/10
Bu roman için uzun uzun methiye dökmek akıl sağlığım için zararlı zira kendi boyutu neredeyse 600 sayfa kadar. Konu gayet güzel akıcı yalın tıpkı Yalan Rüzgarı tadında okunası sevilesi bol romantizmli bundan böyle böyle 3 tane daha var rüyalarıma giriyor bazı bazı ://
576 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
bu kitap duygu yüklü bir serüven. Karakterlere bazen acıdım, bazen hayranlıkla baktım. Okurken hep bir sonraki sayfayı merak ederek okudum elimden bırakamadım.aşk bu kadar güzel anlatılmamıştı.
576 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10
Tessa, annesinin hayali olan üniversiteyi kazanıp oraya gidince resmen sudan çıkmış bir balığa dönüşür. Muhafazakar bir hayat süren Tess, üniversitede ki oda arkadaşı ve arkadaş gurupları ile oda arkadaşının ısrarı üzerine bir kaç partiye katılır. Ve burada Hardin ile tanışır. Hardin tam anlamıyla bir serseri. Ve Tess'in ilgisini çeker. Hardin Tess'e ilgi gösterir ve Tess yıllardır çıktığı erkek arkadaşından Onun yüzünden ayrılır. Çünkü Hardin ile öpüşmek Noah ile öpüşmek bir değildir.
Hardin de bir çıkmazdadır aslında.
%18 (100/576)
·3/10
Beğenmedim. Dünya genelinde Wattpad'den çıkmış en iyi kitap ünvanı vardı, geçenlerde filminin çıktığını gördüm, PDF'ini bulunca bir başlayayım dedim. 100 sayfa bile dayanamadım. Hiçbir edebi niteliği yok. "Okula gittim. Eve geldim." gibi kısa ve niteliksiz cümlelerden oluşuyor. Bizim Türk Wattpad'inden çıkmış Yabancı, 4N1K gibi kitaplar buna bin basar. Okumayın.
576 syf.
·8 günde·Beğendi·10/10
Muhteşem bir kitap...Herkese tavsiye ederim...Biranda ters köşe yapan bir kitap...Afterin 2 kitabinida sabirsizlikla bekliyorum..Kitabin sonunda şoka girdim...Yaaa şu anda bile aglayabilirim...Cok delirten bir kitap...Teşekürler...
576 syf.
·7 günde·Beğendi·7/10
Tessa... 18 yasını Yeni doldurmuş, Yeni üniversiteye baslamış bir genç kızımız.
Hardin... Üniversite örgencisi dövmeli ,pisirngli genç yakışıklı çocuğumuz.
Ve bunların birbiri arasında geçen kovalamalı yakalamalı aşk..
Genç kesime hitap eden bir kitap. Birşey kazandırdı mi hayır. Ama okuması zevkliydi. Sanırım ikisinin arasında geçen koşuşturma dikkatimi cekti.
Seri bir kitap ve okuduğum ilk kitabı. Devam olan kitaplarını da belki bir gün alırım ️
576 syf.
·5/10
Bu kitabı hangi kafayla niye aldığımı hiç hatırlamıyorum doğrusu, ama alıp okudum. Hayatımda gördüğüm en dengesiz karakterleri de okumuş oldum. Kitapta sinir olduğum bir yer vardı: Tessa'nın Hardin'e yüz vermeyeceğini söyleyip her seferinde daha çok yüz vermesi. Hardin'e bir şey demiyorum, hepten dengesiz zaten.
Doğrusunu söylemek gerekirse okurken ikinci kitaba geçmem diyordum ama sonunda öyle bir şey oldu ki ertesi günü elimde ikinci kitap vardı. Bu kitabın size katacağı hiçbir şey yok, sadece okuyup vakit geçiriyorsunuz. Sadece okuyup vakit geçirmelik kitaplar için de, After'dan kat kat iyisini bulabilirdim ama nedense okumaya devam ettim. Buradan çıkarmamız gereken şu ki, kitap aşırı özel bir yanı olmamasına rağmen kendine bağlıyor. Okurken hem eğleniyor hem havale geçirtiyor ama okumayı bırakmıyorsunuz, en azından bende öyle oldu. Okunmayacak bir kitap değil, alıp okuyabilirsiniz merak ediyorsanız. Ama indirimde almaya özen gösterin, fiyatlar bu kitaba göre epey uçuk çünkü. Ben şuan üçüncü kitabını yarım bıraktım ama bitireceğim, dediğim gibi. Epey sarıyor yani.
592 syf.
·19 günde·Beğendi·9/10
Şu anda bu yazıyı göz yaşlarım arasında yazıyorum. Çok güzel bir aşk hikayesi nasıl boka döner onu okuduk bu kitapta. Öneri olarak bu kitabı asla otobüste okumayın özellikle son kısmını sinir krizi geçirtiyor Eğer ilk kitabı okurken ‘güzel gidiyor ben hessa aşkına bayıldım’ derseniz ikinci kitabı alın derim çünkü ilk kitap direk ikinci kitaba bağlayıcı olarak bitirmiş.
587 syf.
·8 günde·1/10
Öncelikle emeğe saygı duymaya çalışıyorum, kitapta dişe dokunur en ufak bir nokta bile bulamamışken. Beğenen insanlar olmuş demek ki Wattpad gibi bir mecradan gerçek kitap dükkanlarının raflarına ulaşmış; ama üzülerek ne için satıldığını az çok tahmin edebiliyorum ve durum beni üzüyor.

Kitapta Tessa Young adında, henüz on sekizine girmiş, annesinin hayal ettiği okulda öğrenim görmeye hak kazanmış saf bir kızımız var. Tessa kendisine diretilen o katı mükemmel olma olgusuyla büyümüş bir kız, her şeyi planlı yapmak gibi bir özelliği var. Ve tabii, bu mükemmelliğin yanında sırıtmayacak, kendisinden henüz bir yaş küçük bir erkek arkadaşı var; Noah. Noah, Tessa’nın hayatında uzun zamandır yalnızca erkek arkadaş olmakla sınırlandırılmamış bir karakter olmasına karşın Tessa’nın yeni hayatında tutunamıyor. Benim okuduğumda gördüğüm kadarıyla yeni hayatına Tessa da Hardin Scott yüzünden pek tutunamıyor.

Hardin Scott ise bildiğimiz, popüler kültürün kötü, sorunlu, küstah gençlerinden. Hakkında başka bir şey söylesim gerçekten gelmiyor, çünkü benim saygı duyabileceğim bir karakter yapısına sahip değil. Yazar ne akla hizmet böyle bir karakteri kaleme almış aklım ermiyor ama daha bir cümlesini bitirmeden başka bir duygu durumuna geçiyor. Böyle dengesiz ve kullandığı müstehcen üslubu çekici falan değil; aksine itici ve mide bulandırıcı. Kadınları objeleştiren algıyı değiştirelim diye uğraşıyoruz, şu yayınlanan kitapları gördükçe içim acıyor.

Kesinlikle kitabı sevmedim. Tek bir noktasını bile işaretleyemedim çünkü tepeden tırnağa aşırı cinsellik, argo, abartılmış ve hatta hayli saçmalanmış üniversite yaşamı, bana kalırsa önemsenmesi ve normalleştirilmemesi gereken kişilik bozukluğuna varana dek onaylamadığım her şeyi içine doldurup 587 sayfa basıp raflara bırakmışlar.
576 syf.
·Puan vermedi
After serisi ilk kitabı güzeldi ama ikinci kitabını okuduktan sonra kitaptan soğudum denilebilir. Sürekli iki aşık arasında geçen ilişkiyi anlatıyor. Sürekli ayrılıp barışılıyor sıkıcı geldi bana. Ama yinede okuru çok olan bir kitap okumak istiyorsanız birinci kitabını okuyabilirsiniz.
+18 bir kitap bu arada arkadaşlar 18 yaşından küçüklerin okumasını önermiyorum. Aşırı +18 sahneler var itici bir kitap.
Aşkın insana normalde yapmayacağı şeyleri nasıl yaptırabildiğini anlamaya
başlıyordum; saplantılı hale gelmek ve hatta biraz delirmek gibi.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
After
Alt başlık:
After #1
Baskı tarihi:
29 Ekim 2014
Sayfa sayısı:
576
Format:
Karton kapak
ISBN:
9788408133537
Kitabın türü:
Orijinal adı:
After (After #1)
Çeviri:
Marisa Rodríguez, Vicky Charques
Dil:
Spanish; Castilian
Ülke:
Spain
Yayınevi:
Planeta Internacional
Tessa Young se enfrenta a su primer año en la universidad. Acostumbrada a una vida estable y ordenada, su mundo se tambalea cuando conoce a Hardin, un chico tan guapo como borde, inquietante, lleno de tatuajes, y de aparente mala vida. Desde el primer momento se odian.

Pertenecen a dos mundos distintos, pero pronto se harán más que amigos y nada volverá a ser igual. Hardin y Tessa deberán enfrentarse a muchas pruebas para estar juntos. La inocencia, el despertar a la vida, el descubrimiento del sexo… las huellas de un amor tan poderoso como la fuerza del destino.

Kitabı okuyanlar 485 okur

  • Yazgı yıldız
  • duyguseliii
  • Merve Topaloğlu
  • Esra Kumsal
  • Melike Hançer
  • Aleyna Taş
  • Sabire
  • Çisem Akin
  • Gökçe Doğan
  • özgenur yılmaz

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%1 (2)
9
%0
8
%0.5 (1)
7
%0.5 (1)
6
%0
5
%2 (4)
4
%0
3
%0.5 (1)
2
%0
1
%1 (2)

Kitabın sıralamaları