Ahtapot

4,5/10  (2 Oy) · 
4 okunma  · 
0 beğeni  · 
28 gösterim
Kraliyet Deniz Kuvvetleri emeklilerinden Binbaşı Dexter artık bir zamanların o cesur veve zeki deniz subayı değildi. Gençken çok yakışıklıydı, mesleğinin son devresinde kadınlarla büyük, fırtınalı aşklar yaşamıştı.

Şimdi 54 yaşındaydı. Saçları hafif dökülmüş, üstüste iki kalp krizi geçirmişti. Fakat özenle seçilmiş elbiselerini giydiği zaman bütün kusurları yok oluyor, varisle kabarmış damarları gözükmüyor, pantolon kemerinin iç tarafındaki bir kuşak belinin yağlarını yok ediyordu. O haliyle onu çok şık ve zarif bir erkek gibi görüyorlardı. Doktoru günde elli gram viski ile on sigaradan fazlasını yasaklamış olduğu halde, fosur fosur sigara içen ve her gece yatağa sarhoş girmekte direten Dexter Smythe'nin nasıl olup da formunu koruduğu arkadaşları için gerçekten bir sırdı.

Gerçekte meselenin özü şuydu: Dexter Smythe, artık ölümü arzuladığı bir sınıra gelmişti. Bu ruhsal durumun pek çok nedeni vardı ve hiçbiri de fazla karışık değildi.
 • Baskı Tarihi:
  1983
 • Sayfa Sayısı:
  142
 • Çeviri:
  Yaprak Burcu
 • Yayınevi:
  Tay Yayınları
 • Kitabın Türü:
Uzel 
29 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Kitapta 2 tane macera (2 ayrı öykü) var: Ahtapot ve Meçhul Hedef. İkisi de klasik Bond hikayesi. İçinde mutlaka kadınların olduğu polisiye maceralar yani. Filmlerinin kitaplarından daha iyi olduğunu düşünüyorum James Bond'ların. Yine de zihin dinlendirmek için okunabilecek kısa maceralar bunlar.