Alex Cross

8,3/10  (4 Oy) · 
9 okunma  · 
1 beğeni  · 
605 gösterim
Alex Aross'un karşılaştığı caniler Arasında ondan daha psikopatı yok.

O, Alex'in karısının katili! Kimliği belirsiz bir katil, karısı Maria'yı gözlerinin önünde vurduğunda Alex Cross, Washington d.C. Polis departmanı'nın yükselen yıldızıydı. Alex, intikam ateşiyle yanıyordu ancak yalnız başına büyütmesi gereken çocukları vardı.

Yıllar sonra alex, cesur bir adım atacak, FBI'dan ayrılıp yeniden psikologluğa dönecekti. Çocuklarıyla kurduğu hayat nihayet düzene oturmuş gibiydi. Hatta yeniden aşık olmak için bir umudu bile vardı.

Bir gün Cross'un eski ortağı John Sampson, ondan bir iyilik rica etti. Sampson, Georgetown'da, kurbanlarını korkunç fotoğraflarla tehdit eden bir seri tecavüzcünün peşindeydi. Cross'la Sampson'ın bu acımasız saldırganı durdurmak için, mağdur kadınların ifadesine ihtiyacı vardı ve tecavüze uğrayan kadınlar konuşmayı reddediyordu.

Dava beklenmedik bir şekilde Maria'nın ölümünü işaret ettiğinde, Alex, bunca yıl sonra karısının katilini yakalamak için bir fırsat elde edecekti. Nihayet adalet yerini bulacak mıydı? Yoksa alex, ölümcül saplantısı yüzünden yine bir uçurumun eşiğinde miydi?
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2013
 • Sayfa Sayısı:
  365
 • ISBN:
  9786051422282
 • Orijinal Adı:
  Alex Cross
 • Çeviri:
  Beril T. Uğur
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
İsmail Altunbüker 
04 Şub 19:24 · Kitabı okudu · 7/10 puan

James Patterson Alex Cross karakteri ilk başlarda durağan bir Sherlock tadında başlasa da daha sonra kedi fare oyununa oradan da infazcıya dönüyor iş :))
Dr. Alex Cross bu sefer sadist bir psikopata çatıyor ama sonunda kendide bu olayda psikopata bağlıyor en sonun dada gerçek suçluların canını okumayı biliyor güzel bir kitaptı insan okurken sıkılmıyor merakla okutuyor kendini sonunda da ters köşe yapıyor okuyan herkese keyifli okumalar dilerim Türkiye ...

Nurhan Işkın 
23 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Alex karısı Maria'nın katili ve seri tecavüzcünün aynı kişi olmasını dilerken yasadığı duygusal ilişkisini ihmal mi ediyodu?Saplantı haline getirdiği karısının katili ve bu tecavüzcünün nasıl bir bağı vardı?
Kendini tekrar FBI koridorların da koştururken gören Alex bu sefer karısının katilini yakalamayı başaracak mıydı? Yoksa hırsı onun görevi suistimal etmesine mi sebep olacaktı?
Polisiye severlere kesinlikle tavsiye ederim.Her sayfayı nefesinizi tutup çevireceksiniz...

Yunus Emre CİN 
 05 Mar 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

kitabı olan filmleri severim. "alex cross"u da önce okudum sonra izledim. kitabı okurken sanki bir pazar akşam haberlerinden sonra başlayan klasik hollywood aksiyon filmini izliyor gibiydim.