Kitap
Alman Sevgili

Alman Sevgili

OKUYACAKLARIMA EKLE
7.9
17 Kişi
29
Okunma
15
Beğeni
144
Gösterim
208 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 5 sa. 54 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · İletişim Yayınevi · Ekim 2018 · Karton kapak · 9789750524202
Kısacık, yoğun bir aşk hikâyesi. Sakin, sessiz, kendiliğinden, su gibi kendi yolunu bularak... Rock'n roll, gökteki yıldızlar gibi gecesini yaşarken, kerhanede söylenen şarkılarla, sahnede İngiliz çocuklarla, yalın ve siyah... Alman Sevgili, içinden Beatles geçen bir grafik roman... Dünyayı ısıtan ve soğutan aşk... “Beatles, 1960, Hamburg... Varoluşçuluğun popa dönüştüğü anın, mükemmel vecizlikte bir grafik romanla anlatımı.” - Benedikt Erenz, Die Zeit “Baby's in black (Alman Sevgili), sükûnetli, melankolik anların çizgi romanı.” –Thomas von Steinaecker, Süddeutsche Zeitung “Arne Bellstorf, Beatles'ın başlangıç dönemini şefkatli ve berrak çizgilerle, pek bilinmeyen bir bakış açısından çiziyor.” - Matthias Schmidt, Stern “... insanın dilinin tutulmasına yol açan güçlü ifadeli kareler.” - Alexander Müller, Rolling Stone “Zihnimde kurmuş olduğum imgeler bir anda kayboldular ve yerlerini yeni bir şey aldı. O çehreleri sahnede gördüğüm andı bu... Önce John, sonra sırayla ötekiler... Sonra Stuart bana doğru döndü işte, daha önce Klaus'ta arayıp durduğum şey vardı onda ve o ‘şeyi', onu gördüğüm anda fark ettim... Bulmuş olduğuma inanamadığım bir şeydi o.” - Astrid Kirchherr
5 mağazanın 5 ürününün ortalama fiyatı: ₺32,25
7.9
10 üzerinden
17 Puan · 6 İnceleme
etelium
Alman Sevgili'yi inceledi.
208 syf.
·
Puan vermedi
alman sevgili, sürekli karşıma çıkan ve şöyle bi karıştırdığımda basit çizgileri sebebiyle hoşuma giden ama konusunu bilmeden aldığım bi grafik romandı. kitabın beatles’ın efsane fotoğrafçısı astrid kirchherr ile stuart sutcliffe’in hikayesi ve tabi doğal olarak da beatles’ın kuruluş zamanları üzerine oluşu büyük sürpriz oldu benim için. güzel bi gece yaşattı.
Alman Sevgili
7.9/10
· 29 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
alize*
Alman Sevgili'yi inceledi.
208 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Öncelikle bu kitapta ne kadar çok SİGARA içildi, gerçekten anlamadım. Bu gereksiz haykırıştan sonra devam ediyorum. Bu kitabı hikayenin gerçekliğini bilmeden okursanız anlamsız veya sıradan gelebilir fakat hikayenin aslını öğrenip küçük detaylarla süslediğinizde gerçekten yorumlardaki kadar yoğun, iç ısıtacak bir aşk hikayesi haline geldiğini gözlemlersiniz. Astrid Kirchherr’ın çektiği fotoğrafların çizimlerini gerçekleriyle karşılaştırarak okumak bana tarifsiz bir zevk verdi. Arkada Elvis’in sesinden “Love Me Tender” dinleyerek bazı sayfalar çevirmek de tarifi olmaz bir güzellikti şahsen.
Alman Sevgili
7.9/10
· 29 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
6
Esra Yıldırım
Alman Sevgili'yi inceledi.
208 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Beatles grubunun azda olsa içine girebilmenizi sağlayan, içinde çok güzel bir aşk hikayesi barındıran hoş bir çizgi romandı. Kesinlikle tavsiye ederim.. @birpandaninkitaplari_
Alman Sevgili
7.9/10
· 29 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
Dilan Sağcan
Alman Sevgili'yi inceledi.
208 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Gayet beğenerek okuduğum güzel bir çizgi roman oldu benim için. En başta çizgi roman olduğunu bile bilmiyordum. İçeriğini bilmeden aldım çünkü beni ona çeken bir şeyler oldu ve iyi ki de çekmiş çünkü gerçek bir hikâyeyi okumak bana çok daha farklı bir zevk verdi. Astrid Kirchherr ve Stuart Sutcliffe'nin hikâyesi kısacık ama gerçekten yoğun bir aşk hikâyesi.
Alman Sevgili
7.9/10
· 29 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
2