Angelopolis

8,2/10  (5 Oy) · 
9 okunma  · 
3 beğeni  · 
611 gösterim
Evangeline Brooklyn Köprüsü'nde kaybolalı on bir yıl geçti. Verlaine, onu son kez gördüğünden bu yana, Melekbilim Akademisi'nin en sıkı Nefil avcılarından biri oldu. Şimdi ikisi birlikte, Nefiller ile Melekbilimciler arasında yüzlerce yıldır süren kanlı savaşın, Eiffel Kulesi'nin gölgelerinden St. Petersburg saraylarına, Sibirya'nın derinliklerinden Karadeniz kıyılarına kadar uzanan yeni cephelerinde yer alacaklar.

"Trussoni'nin yarattığı alternatif tarih öylesine baştan çıkarıcı ki, Dan Brown'ın hayal ettiği şeyleri gölgede bırakıyor."
-Milwaukee Journal Sentinel-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2014
 • Sayfa Sayısı:
  252
 • ISBN:
  9786050919981
 • Çeviri:
  Sıla Okur
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:
Gamze Sel 
28 Tem 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yazar benimle kafa mı buluyor bu nasıl bir sondur böyle? Hele ki üçüncü kitabın olup olmayacağı belli değilken! Tam bir şok yaşadım, kitabın son sayfalarına geldiğim de inanamadım olanlara. Kitabımız ilk kitaptaki kahraman Verlain'in Evangeline ile karşılaşması ve Eva'nın Eno tarafından kaçırılması üzerine bir kovalamaca ile başlıyor. İlk kitabı 2010 yılında okuduğumda yazarın melek dünyasına getirdiği farklı soluk beni büyülemişti. Sağolsun Doğan yayınevi de taa anca ikinci kitabı bu sene çıkarmayı uygun gördü aradan geçen 4 sene de detayları unutsam bile olayın özüne hakimdim ve bu kitaptan beklentim yüksekti. Ama yıkıldım resmen.