Asi Melekler

7,6/10  (43 Oy) · 
107 okunma  · 
32 beğeni  · 
1.332 gösterim
"Bir kez Asi Meleklerin büyüleyici dünyasına girdiniz mi, diyeceksiniz ki: Vampirler mi? Vampirler kimin umurunda? People

Melekler dünyayı sardı, şimdi sıra Türkiyede…New York Times Bestseller yazarından melekbilim, Orpheusun liri, düşmüş melekler ve dünyamızın kaderini belirleyecek son savaş üzerine çarpıcı bir eser… 2010un en çok ses getirecek kitabı karton kapak fiyatına sert kapak…

Evangeline 12 yaşındayken annesi öldü, babası onu New Yorkta Azize Rose manastırına bıraktı. Şimdi 23 yaşında, yeminine sadık bir rahibe. Dünyada en nadide melek resimlerinin ve "melekbilim" konusundaki en zengin kitap koleksiyonunun bulunduğu kütüphaneden sorumlu.

Rockefeller ailesinin sanat etkinliklerini, zengin ve tuhaf bir adam olan Percival Grigori adına araştıran sanat tarihçisi Verlaineden gelen mektup, Evangelinein hayatını kökünden değiştirecektir. Verlaine ve Evangeline, Tanrının lanetine uğramış asi meleklerin soyundan olan Nefiller ile Melekbilimciler arasında yüzlerce yıldır süren kanlı bir savaşa katılmak zorunda kalacaklar. Bulgaristanda bin yıl önce bir melek cesedinin bulunduğu gizemli Rodop Dağlarından Paristeki Montparnasse mezarlığına kadar pek çok cephede sürmektedir bu savaş…

"Asi Melekler düşmüş eski melekleri modern dünyaya salıveriyor ve sonuç yıkıcı. Trussoni dikkatinizi açılış sayfalarından yakalayıp, gizemler kanatlanana kadar bırakmayan bir kutsal gerilim kitabı yazmış."
Keith Donohue, Çalınan Çocukun yazarı

"Asi Melekler neredeyse halüsinasyon etkisine sahip. Yozlaşmış, psikolojik ve dini öğeleri zengin ve tuhaf bir tabloda kaynaştırıp, okuru gerçekliğin şokuyla yüz yüze getiriyor."
Time

"Danielle Trussoninin Asi Melekleri heyecanlı, harika bir okuma. Nefes kesici, aldatıcı ve -benzetmeyi bağışlarsanız- şeytanca iyi."
Raymond Khoury, Son Tapınak Şövalyesinin yazarı

(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2010
 • Sayfa Sayısı:
  428
 • ISBN:
  9786051117904
 • Orijinal Adı:
  Angelology
 • Çeviri:
  Sıla Okur
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:
Kıymet tuş 
02 Şub 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Kitabı ne zaman okuduğumu tam hatırlayamıyorum uzun bir zaman geçti aradan ama kitap hala aklımda. Olaylar arasında bağ kurmaya çalışırken kitabı elimden bırakamadım. Yazar ayrıntıları o kadar lezzzetli bir şekilde sunmuş ki sıkılacağınızı zannetiğiniz yerler büyük bir merak ve heyecan unsuru olarak çıkıyor karşınıza tarihi ve dini bilgiler o kadar yerli yerinde ve ustaca kullanılmış ve kurgulamış ki hikayeye büyük bir gerçekçilik katmış.

Fatos 
28 Eki 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Ben bu kitaptan bişeyler kaptım, ama yetmez.. devamı gelmeli..

blgn 
28 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

"Asi Melekler neredeyse halüsinasyon etkisine sahip. Yozlaşmış, psikolojik ve dini öğeleri zengin ve tuhaf bir tabloda kaynaştırıp, okuru gerçekliğin şokuyla yüz yüze getiriyor."

Elif Öksüz 
16 Eki 2013 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Fantastik bir roman. Başları melek tasvirleriyle dolu olduğundan dolayı sıksa da, sonradan çok heyecanlı bir roman haline geliyor. Bazı sahneler o kadar güzel anlatılmış ki, gözünüzün önünde canlanıyor. Zaten kitabı bitirdikten sonra film haklarının satın alındığını öğrenmemle bu tespitin doğruluğu da ortaya çıkmış oldu.

Esma Saatçı 
31 Mar 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Meleklerle tanışma kitabım. Son okuduğum diğer kitapları beğenmeme mi sağlayan, gerçekten severek okuduğum macera. Melekler mi bir daha düşünün gerçekten iyiler mi?
Ama tek mutsuzluğum kitabın sonun açık bırakılması. Devamını bulamadım. Yazar bunu seriye çevirdi mi bilmek isterdim.

omer kaya 
20 Eyl 18:33 · Kitabı okudu · 820 günde · Beğendi · 10/10 puan

sırf okumus olmak ıcın aldıgım ancak okudukca olaylar arasında kendımı kabedıp keyıfle hayal dunyamda canladırdıgım ve tadı damadıgımda kalan bır kıtap ınsan oglu ve nefı turunun ılıskılerını anlatan surukleyıcı ve etkıleyıcı bı yapıt. kutuphanenızde mutlaka olmalı

Kitaptan 1 Alıntı

Aşağılık yılan, hileleri
Kıskançlık ve intikamla dolu olan, kandırdı
İnsanoğlunun anası, gururu yüzünden
Cennetten kovulduğu zaman, emsalleri arasında
Şöhret edinmek için, yardım ettiği asi melekler güruhuyla,
En yüce olanla eşit güçte olacağına inanarak,
Karşı durdu,amacına duyduğu tutkuyla ,
Tanrının tahtına ve monarşisine
Kafirce bir savaş başlattı cennette ve mağrur savaşı
Boşuna bir çabaydı.

Asi Melekler, Danielle Trussoni (Sayfa 43 - John Milton)Asi Melekler, Danielle Trussoni (Sayfa 43 - John Milton)