Adı:
Asi Melekler
Baskı tarihi:
Ekim 2010
Sayfa sayısı:
428
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786051117904
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Angelology
Çeviri:
Sıla Okur
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Doğan Kitap
"Bir kez Asi Meleklerin büyüleyici dünyasına girdiniz mi, diyeceksiniz ki: Vampirler mi? Vampirler kimin umurunda? People

Melekler dünyayı sardı, şimdi sıra Türkiyede…New York Times Bestseller yazarından melekbilim, Orpheusun liri, düşmüş melekler ve dünyamızın kaderini belirleyecek son savaş üzerine çarpıcı bir eser… 2010un en çok ses getirecek kitabı karton kapak fiyatına sert kapak…

Evangeline 12 yaşındayken annesi öldü, babası onu New Yorkta Azize Rose manastırına bıraktı. Şimdi 23 yaşında, yeminine sadık bir rahibe. Dünyada en nadide melek resimlerinin ve "melekbilim" konusundaki en zengin kitap koleksiyonunun bulunduğu kütüphaneden sorumlu.

Rockefeller ailesinin sanat etkinliklerini, zengin ve tuhaf bir adam olan Percival Grigori adına araştıran sanat tarihçisi Verlaineden gelen mektup, Evangelinein hayatını kökünden değiştirecektir. Verlaine ve Evangeline, Tanrının lanetine uğramış asi meleklerin soyundan olan Nefiller ile Melekbilimciler arasında yüzlerce yıldır süren kanlı bir savaşa katılmak zorunda kalacaklar. Bulgaristanda bin yıl önce bir melek cesedinin bulunduğu gizemli Rodop Dağlarından Paristeki Montparnasse mezarlığına kadar pek çok cephede sürmektedir bu savaş…

"Asi Melekler düşmüş eski melekleri modern dünyaya salıveriyor ve sonuç yıkıcı. Trussoni dikkatinizi açılış sayfalarından yakalayıp, gizemler kanatlanana kadar bırakmayan bir kutsal gerilim kitabı yazmış."
Keith Donohue, Çalınan Çocukun yazarı

"Asi Melekler neredeyse halüsinasyon etkisine sahip. Yozlaşmış, psikolojik ve dini öğeleri zengin ve tuhaf bir tabloda kaynaştırıp, okuru gerçekliğin şokuyla yüz yüze getiriyor."
Time

"Danielle Trussoninin Asi Melekleri heyecanlı, harika bir okuma. Nefes kesici, aldatıcı ve -benzetmeyi bağışlarsanız- şeytanca iyi."
Raymond Khoury, Son Tapınak Şövalyesinin yazarı

(Tanıtım Bülteninden)
428 syf.
·Beğendi·10/10
Kitapları dostu olarak kabul edenler için en sevdiği kitabı seçmek her zaman zordur.Bu kitap benim için en sevdiğim kitap sorulduğunda aklıma gelen ilk kitap oluyor okuduğumdan beri,bu demek değildir ki bu kitabı herkese tavsiye ederim ne yazık ki her insanın okumaktan keyif alabileceği bir kitap değil.
Bu kitabı benim için özel kılan içinde yer alan düşmüş melek kavramının kurguya aktarımı.Düşmüş melekler benim çokça ilgimi çeken bir konu kitaplarda ve bu yazar çok güzel aktarmış konuyu.-Evet kitabımız kapağından ve isminden belli olduğu üzere genel olarak melek bilimiyle alakalı,maalesef doğan kitap Angelology ismini Melek Bilimi yerine Asi Melekler gibi kulağa sevimsiz gelen bir isimle çevirmiş.-Hristiyan mitolojisi ve İncil'deki düşmüş melekler hayran olduğum alanlar bu yüzden kitap benim için oldukça özel.Ayrıca yazar alternatif bir geçmişte anlatıyor hikayesini ki bunu çok güzel bir şekilde yapıyor.Grigori Rasputin,Rockefeller ailesi ismini unuttuğum bir çok ressam,müzisyen bir şekilde hikayemize dahil oluyor,yazar bu karakterleri kurguya çok başarılı bir şekilde yedirmiş.
Ana karakterimiz Evangeline çok sağlam bir karakterdi,keza yan karakterlerimiz de yazar kurgusu kadar başarılı ve sağlam karakterler yaratmış.
Kurgu oldukça yavaş ilerliyor bu birçok okuru sıkabilir,yazarın anlatımı da betimlemelerle dolu ve ağır,detaylara önem verildiğini hissedebiliyorsunuz.
Belirtiğim gibi kesinlikle herkes için olan bir kitap değil ama Hristiyan Mitolojisine veya melek bilimine ilginiz varsa kesinlikle bir şans verin diyebileceğim bir kitap.
428 syf.
·Beğendi·7/10
Ben bu kitaptan bişeyler kaptım, ama yetmez.. devamı gelmeli..
428 syf.
·Beğendi·8/10
Kitabı ne zaman okuduğumu tam hatırlayamıyorum uzun bir zaman geçti aradan ama kitap hala aklımda. Olaylar arasında bağ kurmaya çalışırken kitabı elimden bırakamadım. Yazar ayrıntıları o kadar lezzzetli bir şekilde sunmuş ki sıkılacağınızı zannetiğiniz yerler büyük bir merak ve heyecan unsuru olarak çıkıyor karşınıza tarihi ve dini bilgiler o kadar yerli yerinde ve ustaca kullanılmış ve kurgulamış ki hikayeye büyük bir gerçekçilik katmış.
428 syf.
Kitap manastırda yaşayan Evangeline'in başından geçenleri anlatıyor. Rahibelerin manastırının geçmişi anlatılırken Abigail Rockefeller ile baş rahibe arasında geçen konuşmayı göstererek gerçek kişilerle bağlantı kuruluyor. Bu arada Evangeline'in büyükannesi Gabriela'nın geçmişine de uzun bir süre tanık oluyoruz. Eğer kitapta beni yoran bir yer vardıysa orası da burası işte. Kurguya göre Gabriela'nın bir nefilim ile (melek ve insan birleşmesinin ürünü) ilişkiye girdiğini öğreniyoruz ve o uzun geçmişe dönük sayfaların çok ilginç şeyleri anlattığına tanık oluyoruz. Kitapta nefilimler çok güçlü bir aile ve onlardan bir üye araştırma yapması için Verlaine'i tutuyor. Verlaine, Rockefeller ailesini araştırıyor. Onu tutan nefilimin amacı ise Orpheus'ın Liri'ni bulmak ve bir zamanlar sahip olduğu sağlığına tekrar kavuşmak. Bu arada Evangeline ile Verlaine arasında ufak kıvılcımlar olduğunu fark ediyoruz. Kitabın finaline doğru kaybolan Evangeline'i şans eseri Verlaine buluyor ama bulduğu yer bir binanın çatısı ve de Evangeline kanatlarını açmış bir halde. Şaşırıyor, kandırıldığına inanıyor, Evangeline'in de bunu yeni keşfettiğini bilmiyor ve dönüp gidiyor. Kitabın bu kısmında Evangeline'in yaşadıklarını merak ediyorsanız alın okuyun derim.
428 syf.
·Puan vermedi
Fantastik bir roman. Başları melek tasvirleriyle dolu olduğundan dolayı sıksa da, sonradan çok heyecanlı bir roman haline geliyor. Bazı sahneler o kadar güzel anlatılmış ki, gözünüzün önünde canlanıyor. Zaten kitabı bitirdikten sonra film haklarının satın alındığını öğrenmemle bu tespitin doğruluğu da ortaya çıkmış oldu.
428 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Harika bir kitap. İnsan bir solukta bitiriyor. Elimden bir türlü bırakamadığım, okul aralarında da okumaya devam ettiğim bir kitap. :) :) :) Konusu sizi hemen içine çekiyor.
428 syf.
·820 günde·Beğendi·10/10
sırf okumus olmak ıcın aldıgım ancak okudukca olaylar arasında kendımı kabedıp keyıfle hayal dunyamda canladırdıgım ve tadı damadıgımda kalan bır kıtap ınsan oglu ve nefı turunun ılıskılerını anlatan surukleyıcı ve etkıleyıcı bı yapıt. kutuphanenızde mutlaka olmalı
428 syf.
·Puan vermedi
Asi melekler tarzı kitapları çok sevdiğimi herkes bilir ama bu iki kitap bana kesinlikle hitap etmiyor.. çok guzel bi konu seçmiş yazar cennetten düşen melekler insanlar arasına karışır hatta aşık olurlar ve #nefilim denen tür ortaya çıkar. #melekbilimciler melekleri nefilimleri ve insanları araştırmaya başlar. Iyi #melek #kötü melek iyi nefilim kötü nefilim derken avcılar ortaya çıkar. Meleklerin üzernde deneyler yapılması nefilimler ve insanların kötülüğü sonucunda bu üçlü arasında savaşlar ortaya çıkar. Peki avcılar bunun neresinde kalır? Bu kadar güzel bi konuyu alıp ne kadar sikicilastirilabilirse o kadar sikicilastirmis. Fantastik kitaplara bayılama rağmen bu kitapları okurken bikac defa bırakmayı bile düşündüm. Kesinlikle bana göre değil. Tavsiye edebileceğim bi seri de değil.
428 syf.
·9/10
Meleklerle tanışma kitabım. Son okuduğum diğer kitapları beğenmeme mi sağlayan, gerçekten severek okuduğum macera. Melekler mi bir daha düşünün gerçekten iyiler mi?
Ama tek mutsuzluğum kitabın sonun açık bırakılması. Devamını bulamadım. Yazar bunu seriye çevirdi mi bilmek isterdim.
428 syf.
·5/10
bu tarz kitaplar arasında sıkılarak okudugum bir kitaptı . Biraz ağır gidiyor ve ansiklopedi tadında bir kitap olmuş bana kalırsa yazar mitolojik öğeler katmak istemiş ancak kitap zor bitti çok seveni oldugunu sanmıyorum
428 syf.
·10 günde
Ilk sayfalarinda betimlemeler sıkıcı olsada sonradan gelisen olaylar ve olayların birbiriyle bağlantısı etkileyciydi. Ama sonu bende hayal kırıklığıydı bekledigim gibi bitmedi diyebilirim.
428 syf.
·22 günde·6/10
Asi Melekler, meleklere başka bir açıyla bakmamızı sağlıyor. Melekleri hep iyi bilirdik ama bu kitap kişiyi melekler hakkında tereddüt etmeğe, durup düşünmeğe çağırıyor.
Melekler ve insanlar arasındaki yaşam savaşının anlatıldığı bu kitap sizi bir tarafı seçmeğe zorlayacak.
Danielle Trussoni 'nin kurduğu dünya gerçekleşebilecek bir dünya gibi gelse de hayali olduğu tartışılamaz bir konudur ve -maalesef- gerçekdışıdır.
Aşağılık yılan, hileleri
Kıskançlık ve intikamla dolu olan, kandırdı
İnsanoğlunun anası, gururu yüzünden
Cennetten kovulduğu zaman, emsalleri arasında
Şöhret edinmek için, yardım ettiği asi melekler güruhuyla,
En yüce olanla eşit güçte olacağına inanarak,
Karşı durdu,amacına duyduğu tutkuyla ,
Tanrının tahtına ve monarşisine
Kafirce bir savaş başlattı cennette ve mağrur savaşı
Boşuna bir çabaydı.
Danielle Trussoni
Sayfa 43 - John Milton
Para hırsı, toplumsal adaletsizlik ve savaş, günümüzde kötülüğün dünyadaki tezahürüdür.
''Yiyip içip konuştukça ona giderek yaklaştığımı,sözlerinin güzelliğinin beni bir tür transa soktuğunu hissediyordum.Sonunda bedenine de âşık olmuştum,ama önce zihnine kapıldım.''

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Asi Melekler
Baskı tarihi:
Ekim 2010
Sayfa sayısı:
428
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786051117904
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Angelology
Çeviri:
Sıla Okur
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Doğan Kitap
"Bir kez Asi Meleklerin büyüleyici dünyasına girdiniz mi, diyeceksiniz ki: Vampirler mi? Vampirler kimin umurunda? People

Melekler dünyayı sardı, şimdi sıra Türkiyede…New York Times Bestseller yazarından melekbilim, Orpheusun liri, düşmüş melekler ve dünyamızın kaderini belirleyecek son savaş üzerine çarpıcı bir eser… 2010un en çok ses getirecek kitabı karton kapak fiyatına sert kapak…

Evangeline 12 yaşındayken annesi öldü, babası onu New Yorkta Azize Rose manastırına bıraktı. Şimdi 23 yaşında, yeminine sadık bir rahibe. Dünyada en nadide melek resimlerinin ve "melekbilim" konusundaki en zengin kitap koleksiyonunun bulunduğu kütüphaneden sorumlu.

Rockefeller ailesinin sanat etkinliklerini, zengin ve tuhaf bir adam olan Percival Grigori adına araştıran sanat tarihçisi Verlaineden gelen mektup, Evangelinein hayatını kökünden değiştirecektir. Verlaine ve Evangeline, Tanrının lanetine uğramış asi meleklerin soyundan olan Nefiller ile Melekbilimciler arasında yüzlerce yıldır süren kanlı bir savaşa katılmak zorunda kalacaklar. Bulgaristanda bin yıl önce bir melek cesedinin bulunduğu gizemli Rodop Dağlarından Paristeki Montparnasse mezarlığına kadar pek çok cephede sürmektedir bu savaş…

"Asi Melekler düşmüş eski melekleri modern dünyaya salıveriyor ve sonuç yıkıcı. Trussoni dikkatinizi açılış sayfalarından yakalayıp, gizemler kanatlanana kadar bırakmayan bir kutsal gerilim kitabı yazmış."
Keith Donohue, Çalınan Çocukun yazarı

"Asi Melekler neredeyse halüsinasyon etkisine sahip. Yozlaşmış, psikolojik ve dini öğeleri zengin ve tuhaf bir tabloda kaynaştırıp, okuru gerçekliğin şokuyla yüz yüze getiriyor."
Time

"Danielle Trussoninin Asi Melekleri heyecanlı, harika bir okuma. Nefes kesici, aldatıcı ve -benzetmeyi bağışlarsanız- şeytanca iyi."
Raymond Khoury, Son Tapınak Şövalyesinin yazarı

(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 173 okur

  • Sezin Karaduman
  • Aynur Akman Topçu
  • Yağmur
  • Ezgi Toprak
  • Mine İlbay
  • Pelin Damgacı
  • Yağmur Şen
  • Ayşegül Akduman
  • Serra İlgezdi Avcı
  • Mina Tomaç

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%2.5
14-17 Yaş
%2.5
18-24 Yaş
%32.1
25-34 Yaş
%34.6
35-44 Yaş
%18.5
45-54 Yaş
%8.6
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%1.2

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%80.6
Erkek
%19.4

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%29.4 (20)
9
%17.6 (12)
8
%16.2 (11)
7
%11.8 (8)
6
%14.7 (10)
5
%2.9 (2)
4
%1.5 (1)
3
%1.5 (1)
2
%1.5 (1)
1
%2.9 (2)