Profil
Meleğin evlat sevgisini kalbinde hissedişi var mıdır? Ya İbrahim'e muhabbetim gibi bir sevgiyi hiç bilebilir mi bir melek? İbrahim'e duyduğum hasreti, özlemi yaşamış mıdır hiçbir melek?
Sayfa 162Kitabı okudu
Sevgilim, sana birisinin kızdığını söylersen sana böyle cevap vereceğim.
Başka hiçbir erkeğin sahip olma şansına erişemediği senin gibi nazik bir meleğe neden kızmış olabilir ki?
Sayfa 219Kitabı okudu
Reklam
kendisi bir Garip Melek
Her şeyi boşver gel sokakta sarılıp dayılara gençlik bitmiş dedirtelim.
Bazı insanlar gelir bazı insanlara kitaplarla, şarkılarla,anılarla,dualarla.. Siz bana kitaplarla geldiniz.. Ve dualarıma kadar girdiniz. Bu gün bir meleği hayatıma aldığım gün. Bugün o çekilişi düzenlediğiniz ve sizi bana beni size getiren gün.🪽size olan sevgim hayranlığım asla eksilmedi.. bana hep örnek oldunuz ilham oldunuz iyi ki benim biricik ablam oldunuz. Eylül bana sizi getirdi. Sizin o güzel kalbinizi,şefkatinizi,gül yüzünüzü. Artık eylüller bana çok daha güzel çok daha anlamlı🩷🌸iyi ki🩵 Sizi çok seviyorum
Serap Tiryaki
Serap Tiryaki
Mike: Benimle iletişim kurmn neden bu kadar uzun sürdü? Melek: Sen sadece bir dakika önce yardım istedin. Mike: Ama saatlerdir dolanıp duruyorum. Melek: Bu senin seçimindi. SENİN dileğini bize ifade etmen neden bu kadar uzun sürdü? Mike: Yani sadece istediğimde mi yardım alabileceğimi söylüyorsun? Melek: Evet. Bu harika bir kavramdır! Sen özgür bir ruhsun, onurlu ve güçlüsün ve eğer seçersen kendi yolunu oluşturabilirsin. Biz daima buradayız, ama sadece sen istediğinde harekete geçeriz.
Melek güldü; bu olağanüstü bir sesti. O kahkahada muazzam bir enerji vardı! Mike bedenindeki her hücrenin meleğin ifade ettiği neşeyle titreştiğini hissetti.
Reklam
Melek: Birçok kez ruhsal doğan için şükrettin ve benim tarafımda bulunanlar her sözünü işittiler. Mike: Benim düşüncelerimi okuyabiliyor musun? Melek: Hayır. Biz onları hissederiz. Senin kalbin bütüne bağlıdır ve bize ihtiyaç olduğunda sana karşılık veririz.
Melek: Benim şeklim seni şaşırtırdı ve aynı zamanda onu gördüğünde bir yerden hatırladığını da hissederdin, çünki Dünya'da değilken sen de öyle görünüyorsun. O tarife sığmaz.
176 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
3 günde okudu
“Benim özgürlük aşkıyla kapıldığım bu isyan hareketinin sebebi ilimdir.” İçlerindeki cahillik ve korkuyu devirerek Tanrılaşacaklarına inanan Melekler, ilmin ışığında ilerleyerek Şeytan’ın geçmişte girmiş olduğu yola girerler. İsyanın hazırlık sürecindeki olayları tutkuyla anlatan yazar, okuru da tümüyle hayali yaşantısına sürüklüyor. Kutsal bir
Meleklerin İsyanı
Meleklerin İsyanıAnatole France · Dorlion Yayınevi · 202343 okunma
428 syf.
9/10 puan verdi
Heyecanlı bir kurgu okumak isterseniz
Vampir jenerasyonu sonrası melek akımı da çok popüler olmuştu, o vakitki yaşımdan mütevellit çoğunu da severek okumuştum. Bir süredir ya ben rastlamıyorum ya piyasadan silindiler ama rastlarsam ya da önereceğiniz varsa okumak isterim. En beğendiğim melek kurgularından birisi bu kitaptı,
Hush, Hush
Hush, Hush
sevememiştim örneğin.
Asi Melekler
Asi MeleklerDanielle Trussoni · Doğan Kitap · 2010368 okunma
Reklam
Əzrail
Quranda həm ölüm mələyindən (Səcdə 32/11), həm də öldürmə vəzifəsini öz üzərinə götürmüş olan mələklərdən (Nisa 4/97; Ənfal 8/50; Nəhl 16/32) bəhs edilir. Bu ad mötəbər hədislərdə qeyd olunmasa da, digər İslam ədəbiyyatlarında ölüm mələyi Əzrayıl kimi xatırlanır. Bu vəzifəyə təyin olunan mələklərin sayı çox olduğundan, onların başında Əzrayılın olması ehtimalı var.
İsrafil
Qiyamət və yenidən dirilmə başladığı zaman üfürüləcək sûr haqqında Quranda bəhs edilir. Hədislərdə də bildirilir ki, bu sûra üfürmək vəzifəsi verilən mələyin adı İsrafildir.
37 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.