7,4/10  (17 Oy) · 
39 okunma  · 
13 beğeni  · 
688 gösterim
On altı yaşındaki Sara hamiledir ve kürtaj için artık çok geç kalmıştır. Bir zamanlar üzerine titreyen erkek arkadaşı ise ortadan kaybolmuştur. Sara'nın tek seçeneği, bebeğini çocuk özlemiyle dolu Eva ve George'a evlatlık vermektir. Yapılan anlaşmaya göre Sara istediği zaman bebeğini görebilecektir. Fakat doğumdan sonra Sara'yla bebek arasında Eva'nın asla sahip olamayacağı ve kıskandığı bir bağ kurulur. Eva ve George'un en başta aldıkları önemli kararın sonuçları herkes için yıkıcı olacaktır.

Kötü sonuçlanan bir evlat edinmenin yürek burkan hikâyesinde Caroline Leavitt aile bağlarının ve anne sevgisinin hayret verici gücünü gözler önüne seriyor.

"Karakterler çok tanıdık ve Leavitt'in başkalarının duygularını anlama yeteneği romana hem sürükleyicilik, hem de itibar kazandırıyor."
-Carrie Brown, The Washington Post Gazetesi, Kitap Dünyası-

"Caroline Leavitt'in eserlerini bu kadar değerli yapan, birbirinden çok farklı ve zor karakterleri kâğıda dökme ve her birini ayrı ayrı önemsememizi sağlama becerisidir."
-Margot Livesey, Banishing Verona'nın yazarı-

"Açgözlülük, bencillik, merhamet, kararsızlık, reddetme, dehşet ve katışıksız, kahredici bir sevgi üzerine karmaşık, çok katmanlı, gerçekçi bir öykü. Bu harika kitaba bayıldım, bize ailelerin gerçek işleyişinin sırlarını açıyor."
-Carolyn See, Making a Literary Life: Advice for Writers and Other Dreamers kitabının yazarı-

"Samimi, insan sevgisiyle dolu, aile bağlarının farklı biçimlerini anlatan ve keyifle okunan bir öykü."
-Elizabeth Strout, Kadınlar Daha Yalnız'ın yazarı-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2011
 • Sayfa Sayısı:
  448
 • ISBN:
  9786058808539
 • Orijinal Adı:
  Girls in Trouble
 • Çeviri:
  Süreyya Çalıkoğlu
 • Yayınevi:
  Ephesus Yayınları
 • Kitabın Türü:
kübra aslan 
05 May 14:06 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sara 16 yaşında hamile bir genç kızdır. Ailesi hayatına devam etmesini ve bebeğini evlatlık vermesini ister. Kendisi de bebeğinin ve kendisinin iyiliği için bunu yapmak zorunda hissettiğinden, kızını kırklı yaşlarında çocuk sahibi olmanın özlemiyle tutuşan Eva ve George'a verir. Başlarda her şey çok iyiyken Sara aslında bebeğini istediğini fark eder.
Aşkı, sevgiyi, nefreti, hüznü, saygıyı, özlemi sadece bir sayfada bulabiliyorsunuz. Kelimeler özenle seçilmiş, karakterlerin hissettiği her duyguyu anlayabiliyorsunuz. Bir an Sara'nın haklı olduğunu düşünüp onunla birlikte bebeği almak için her şeyi yapacak hale gelirken bir an ise Eva'ya üzülüp bebeğin onda kalması gerektiğine karar veriyorsunuz. Kitaptaki her karakteri sevdim ben, yaptıkları için hepsinin kendince haklı nedenleri vardı.

Nejla GÜNEŞ 
13 Tem 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Kitabı bitirirken yanınızda peçete bulundurmanız gereken, son derece duygusal bir roman. Beğenerek okudum.Çocuk yaşta anne olan bir genç kızın yaşadıkları ve ilk aşkının kitabın sonundaki anlatımı içinizi fazlasıyla burkacak.

demet karahan 
06 Eyl 19:20 · Kitabı okudu · 32 günde · 3/10 puan

Uzatmadan söyleyeceğim. Bir kitabın sonu gerçekten bu kadar mı alakasız olabilir ? İçeriğide saçma gibiydi. Bitirmekte zorlandım. Tavsiye etmiyorum ancak kütüphanenizde varsa ve okuyacak hiçbir şeyiniz yoksa (masal kitabı bunlara dahil) okumanızı öneririm.

Bir okur 
25 Ağu 10:41 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Daha kendisi çocukken çocuk sahibi olan ve bununla tek başına mücadele etmeye çalışan bir bir kızı anlatıyor.

Kitabın sonu mutlu son mu bilinmez ama benim tarafımdan beklenen bir son oldu.

2007 yapımı Juno filmine benzer bir hikaye.

Sanırım bu tarz hikayelerle Abd'de sıkça karşılaşılıyor.

Ailenin nasıl olgunlukla karşıladığını görünce ülkemizde olsa neler olurdu diye düşünmeden edemedim.

Hoş, dokunaklı, sade dili olan bir kitap tavsiye ederim.

Gül Sarıaltın 
07 Haz 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

o kadar duygusal ki ağlamamak için zor tutuyorsun kendini :(

Kitaptan 1 Alıntı