8,3/10  (4 Oy) · 
16 okunma  · 
4 beğeni  · 
566 gösterim
Üç Günlük Dünya Edebiyatı, APTAL ile devam ediyor!

”Kimilerinin aklında şokellayı çok seven bir insan olarak yaşıyorsun. Demem o ki ‘biraz daha’sı olan hiçbir şeye inanma sakın.”

“Evvela aynadaki haline bakıp kendisine âşık olan ve ırzına geçen, ardından söz olacak diye kendisini nikâhına alan insanın dünyasıdır bu. Sonsuz bir sevgiyle evinde yalnız bırakmalıdır onu. İnsanın başına ne geliyorsa hep iyi niyetinden geliyor, haklısınız. Bence siz başkalarını da kendiniz gibi sanıyorsunuz. Ama yapmayın. Hemen güveniyorsunuz insanlara. Babanızın oğlu mu bu
insanlar…”

“Ona kulak asma… Sevemeyeceğin insanları biraz daha sev, gülemeyeceğin şakalara biraz daha gül, kazanamayacağın paraları ve hayatları hayal et biraz daha. Biraz daha başarılı, biraz daha gururlu, biraz daha sevimlisin artık. Kontrol et ki elinden sıyrılıp kaçmasın fırsat buldukça övdüğün naif hayatın. Ölçülebilir ihtiyaçlarını karşılamaya hazırlar biraz daha. Ama tabii ki sen bekliyorsun. Nasıl durulur, aynı benim gibi biliyorsun. Biraz daha dön eski haline. Biraz daha tasarla çoktan biten o günü. Lütfen hemen acımaya başlama kendine, biraz daha dur.”

“Kim beni ne sebeple affeder bilmiyorum.”
 • Baskı Tarihi:
  2013
 • Sayfa Sayısı:
  192
 • ISBN:
  9786055134136
 • Yayınevi:
  Okuyan Us Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 11 Alıntı

İyiliğin kendisi bu kadar çok değişirken, kötülüğün her zaman formunu koruması sinir bozucu.

Aptal, Feyyaz YiğitAptal, Feyyaz Yiğit

İnsanları birbirine bağlayan şey sevgi değil de karşılıklı verilen ömür boyu çorba pişirme sözü olsaydı herkes hayattan memnun ayrılırdı.

Aptal, Feyyaz YiğitAptal, Feyyaz Yiğit

Ulan o ara canımı istese verirmişim, iyi ki istememiş. Şimdi bana, "Bokun deva," deseler gider okyanusa sıçarım.

Aptal, Feyyaz YiğitAptal, Feyyaz Yiğit

Ya sahip olduğumuz nimetlerin kıymetini bilmiyoruz ya da sahip olamadıklarımız daha bir nimet gibi görünüyor gözümüze.

Aptal, Feyyaz YiğitAptal, Feyyaz Yiğit

Bundan böyle amacımız çektiğimiz acıyı yaşatmak olacak. Sadece yaşamanın kime ne faydası olmuş. Çok mutlu ve doyurucu geçen hayatlarda bile alttan alta yaşatılan bir acı vardır muhakkak. Ne yazık ki bünyemize tesir eden her şeyin tadı ekşiyor.

Aptal, Feyyaz YiğitAptal, Feyyaz Yiğit

Yıllardır 'kazara sanatsallığın' ekmeğini yiyoruz. Yanlışlıkla anlamlı ve tesadüfen estetiklerin doldurduğu hayatımız.

Aptal, Feyyaz YiğitAptal, Feyyaz Yiğit

Şimdi şöyle bakınca diyorum ki, ben var olmaktan köpek gibi korktuğum için yumuşak huyluluğa, efendiliğe, temiz yürekliliğe, iyi niyete sığınmışım.

Aptal, Feyyaz YiğitAptal, Feyyaz Yiğit
2 /