Aşk şarkısı

4,3/10  (3 Oy) · 
7 okunma  · 
1 beğeni  · 
455 gösterim
AVUSTRALYA'NIN EN ÇOK SATAN YAZARININ ROMANI İLKEZ TÜRKÇE'DE…
Turistler, dul Huriye ve genç yeğeni Sabiha'nın işlettiği Paris'teki küçük Tunus kafesi Chez Dom'a genellikle uğramazlar. Kafe, gurbetteki Kuzey Afrikalı işçiler için evden uzakta bir evdir. Huriye, Sabiha ve diğer Kuzey Afrikalı işçiler kafenin bulunduğu, mezbahalarıyla ünlü Vaugirard semtinin kan kokulu havasına alışmışlardır. Günün birinde kaybolmuş bir Avustralyalı turist, John Patterner, aniden bastıran bir Paris fırtınasından sığınmak için kafeye girince hüzünlü bir aşk hikâyesi gelişir.

"John'a bakarken, erkeklerin sonsuza dek yalnız olduklarını düşündü. Erkekler, dedi kendi kendine, kadınlar gibi değil. Onların yalnızlığı ruhlarında. En derinlerinde, erkekler ömür boyu yalnızlar. Bir adam, bir kadın tarafından sevildiğini ne kadar iyi bilirse bilsin, her zaman tek başınadır..."

Alex Miller'ın ismi Günter Grass, İsmail Kadare ve JM Coetzee'yle anılmalı. Mutlaka okunması gereken bir yazar.
-The Australian

"Aşk Şarkısı Avustralya'nın en iyi yazarının belki de en iyi kitabı."
- Pierce, The Age

"Aşk Şarkısı'nın kurnaz cazibesi ve duygusal derinliğiyle herkese hitap edeceği çok açık. Miller hem akla hem de ruha hitap eden nadir yazarlardan biri."
-Australian Bookseller & Publisher

"Alex Miller'ın Aşk Şarkısı basit bir hikâyenin çok ötesinde. Muhteşem bir yazarın elinden çıkmış, büyüleyici ve sürükleyici bir eser."
-Courier Mail
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  352
 • ISBN:
  9786054456550
 • Orijinal Adı:
  Love Song
 • Çeviri:
  Özlem Gayretli Sevim
 • Yayınevi:
  Pegasus
 • Kitabın Türü:
Nisa Nur 
19 May 2015 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Kitabın kapağına, yapılan yorumlara(Avustralya'nın en büyük yazarı ve onun en iyi kitabı gibi..) aldanıp heyecanla okumaya başladım ama yarısına geldiğimde hiç bir olay olmayacağını anladım ve büyük bir hayal kırıklığı yaşadım.
Kitap bir kadının işlettiği kafeye gelen bir turiste aşık olması, onunla evlenmesi, çocuklarının olmaması ve bir çocuk sahibi olmak için akıl almaz(tabi ki bu benim görüşüm) şeyler yapmasını anlatıyor.
Dili sade, kolay anlaşılır; konusu sıradan.
Sınav haftası vaktimi bu kitaba ayırdığım için üzgünüm.

Kitaptan 2 Alıntı

Nisa Nur 
19 May 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 3/10 puan

"Darağacındaki bir adam gibi gözüküyordu. Sanki kaderine razı olmuştu ve celladına dönüp gülümseyerek, Buna değerdi, diyordu."

Aşk şarkısı, Alex Miller (Sayfa 269)Aşk şarkısı, Alex Miller (Sayfa 269)
rukiye altop 
05 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

''John'a bakarken, erkeklerin sonsuza dek yalnız olduklarını düşündü.Erkekler, dedi kendi kendine,kadınlar gibi değil.Onların yalnızlığı ruhlarında.En derinlerinde,erkekler ömür boyu yalnızlar.Bir adam,bir kadın tarafından sevildiğini ne kadar iyi bilirse bilsin, her zaman tek başınadır...''

Aşk şarkısı, Alex MillerAşk şarkısı, Alex Miller