Aşk Uykusu

8,0/10  (24 Oy) · 
69 okunma  · 
22 beğeni  · 
2.432 gösterim
Mehmet Coşkundeniz yaşanmış gerçek bir hikâyeden yola çıkarak yazdığı ilk romanında kadınların ‘karanlık taraf’ına yolculuğa çıkıyor.

Coşkundeniz, kitabında şu satırlara yer veriyor; “Aşk dediğin yalansız olmalıydı… Gün gibi açık, dürüst ve onurlu yaşanmalıydı. Bunu bana sen öğretmiştin. ‘Kalbinde benim kadar sevdiğin biri olursa, o kalp artık bana ait değildir’ demiştin… Ben senden fazla hiç kimseyi sevmedim. Bütün kâinat şahidim olsun ki, sensiz doğacak bir güneşi bile kabullenmedim. Seni sevip sana âşık olmayacaksam eğer, dünyaya yeniden gelmeyi de istemem… Peki ya senin kalbin hâlâ bana ait mi sevgilim? Benim kadar sevdiğin başka biri var mı aramızda?” Şüphe bir kez içine girdi mi insanın, temizlenene kadar korkunç bir mücadele başlar. Hele şüphelenen bir kadınsa bu mücadele bir süre sonra savaşa dönüşür. Ve kadınların kendi içinde verdikleri çetin duygu savaşında her zaman ‘karanlık taraf’ kazanır.”
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2014
 • Sayfa Sayısı:
  296
 • ISBN:
  9786054994595
 • Yayınevi:
  Destek Yayınları
 • Kitabın Türü:
Pınar Kayacı 
02 Nis 13:45 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Türk yazarlara genel olarak bir önyargım olmakla birlikte kitabın kapağı ilgimi çektiği için okumaya başlamıştım. Evliliğinde sorun yaşayan bir bayanın aşk doktoruna gidip yardım almasını anlatıyor. Gerçek yaşamdan alındığı için midir bilemem kitap beni oldukça etkiledi. Yazarın anlatış biçimi vurgulayışlarını oldukça başarılı buldum. Sanırım kitap film olma aşamasında, onu da sabırsızlıkla bekliyorum :)

çiğdem horat 
05 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Eylül tavsiye ederim. Gerçek yaşanmış bit hikaye çok da sürükleyici. Evlilik problemi yaşayan bir bayanın gittiği psikolog izin alarak bayanın hayatını anlatıyor.

Merve Yüce 
01 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Aşk doktoru ne demek bana bu kavram saçma gelmesiyle beraber anlatılan hikayenin gerçekçiliği, yazarın hayata dair güzel tespitleri vardı .Kitapta fedakar aşık kadının çıkmaza düşmesi ama sevebilen sevmekten vazgeçmeyen kalbiyle çıkar yollar araması beni etkiledi ve anladım ki bu hayatta sevmek, değer vermek, sadakat öğrenilmiyor bilmek gerekiyor yoksa mutlu sona hiç ulaşamadan kalp kırıklıklarıyla dolu bir ömür kalıyor geriye..

Nur-AL 
30 Eyl 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Gercek hayattan alinma bir öykü oldugundanmidir bilmiyorum ama kitap beni acikcasi cok etkiledi. Özellikle Yoncanin tecavüze ugramis oldugunu anlatilan bölümlerde kendimi tutamayip agladim. Bir kadinin basina gelebilecek en kötü, en aci ve unutmasi mümkün olmayacak bir seydir bu.
Okumayi düsünenlere diyebilecegim tek sey, düsünme kismini gecip kitabi okuyunuz…Okuduktan sonra insan ister istemez haline sükrediyor.. Herkese iyi okumalar ;)

Nejla GÜNEŞ 
10 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kitabın adı , kapağı ve konusu bu kadar mı birbirleriyle uyumlu olur?
bir kere kitapta konusu geçen hikayenin yaşanmış gerçek bir hayat olduğunu bilerek okumak doğrusu insanın duygularını , yüreğini, hatta aklını daha da bir etkisi altına alıyor. Hele okuyucu kadınsa göğsünüz sıkışarak satırları yutarcasına okuyorsunuz kitabı. AŞK ! seni sadece hak edene verebilsek keşke...

oynipacolgel 
05 Nis 15:59 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Kitapta yaşanmış bir aldatılış hikayesi mevcut. Bir kadının bu durumla mücadelesi psikologuyla olan görüşmeleri yansıtılmış .Bir psikologun kaleminden çıkması ve gerçek bir hikaye olması nedeniyle bu durumda olan insanlara bir rehber olmuş diye düşünüyorum.

İLKNUR İLÇİN İLKER 
21 Mar 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 8/10 puan

Mehmet coşkundeniz in kitaplarını seviyorum ama sevmiyorum.Karışık bir duygu :) Fakat bu bildiğim kadarıyla yazarımızın ilk romanı ve gerçek bir hayattan ortaya çıkmış. Şüphe ne kadar derin bir duygu...hele aşk la birleşince insanın gözü hiç birşey görmüyor.Okunması gereken güzel bir kitap.. umarım yazarımız her defasında böyle kitaplar yazar :)

Kitaptan 8 Alıntı

Sevda ALTUNTAŞ 
21 Nis 21:15 · Kitabı okudu · 9/10 puan

" Kimleri koydun benim yerime?Kimleri sevdi güzel yüreğin?Beni saran güçlü kolların kimlere kanat oldu?
Başkasını senin yanında düşünmek,ölümün yüzünü izlemektir benim için.Buna tahammül edemem sevgilim...
Her kime dokunmuş olursan ol,aşkımla yıkar,arıtırım seni.
Her neredeysen çık gel...
Üzerindeki kirle,tozla ve lekeyle kabulümsün.Benim seni sevme şeklim yeterince beyaz ve lekesiz. "

Aşk Uykusu, Mehmet CoşkundenizAşk Uykusu, Mehmet Coşkundeniz
Nur-AL 
 30 Eyl 2014 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Aşk bir defalık ve tek kullanımlık değildir… Bir defa sevenin bir daha kimseyi sevemeyeceği büyük yalandır. Hayat her an'ıyla kendisini yenileyen muazzam bir sistemdir. Bu sistemin kutsal parçalarından biri olan insanoğlu da hayat gibi her an'ında kendisini yenilemeyi bilmek zorundadır. Yeniden sevmek, yıkımların içinden cesaretle çıkmak, herşeye yeniden başlayabilmek, direnişi kabul etmek ve AŞK'tan asla caymamak bir insanoğlu meziyetidir. Bu meziyetinizi görmezlikten gelmeyin ve her ne olursa olsun onu devre dışı bırakmayın...

Aşk Uykusu, Mehmet Coşkundeniz (Sayfa 295)Aşk Uykusu, Mehmet Coşkundeniz (Sayfa 295)
Merve Yüce 
01 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

"Keşke geriye dönebilsem" sitemiyle hayatı yaşayanlar için ne acıdır ki; yaşamlarının sonuna kadar kendi yarınlarına geç kalmaya mahkumdur..

Aşk Uykusu, Mehmet Coşkundeniz (Sayfa 16)Aşk Uykusu, Mehmet Coşkundeniz (Sayfa 16)
Merve Yüce 
01 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

Bazen vicdani yargı, idamdan daha ağır bedeller ödetebilirdi insana...

Aşk Uykusu, Mehmet Coşkundeniz (Sayfa 25)Aşk Uykusu, Mehmet Coşkundeniz (Sayfa 25)
Pınar Kayacı 
03 Nis 20:34 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Aşk, insanlara sonsuz haklar tanıyan bir şey değil. Bunu mazeret kabul edemezsin. Yonca şunu unutma ki; kendinden başka hiç kimsenin kalbine ve duygularına tanrılık yapamazsın.

Aşk Uykusu, Mehmet Coşkundeniz (Sayfa 79)Aşk Uykusu, Mehmet Coşkundeniz (Sayfa 79)
Merve Yüce 
01 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

Hayat bir değişim ve dönüşüm yolculuğuydu.Aynı kalan ve değişmeyen hiçbir şey yoktu evrende... Her yeni solukta bile yenileniyordu insan. Her kalp atımında değişiyordu duygular. Bazen dargın hissediyordu insan dünyaya, her şeyle barışı veriyor,sevgiyle kucaklıyordu hayatı... Kalpler bu değişimi deneyimlemek için atıyordu sürekli... Değişmeyeceksek, büyümeyeceksek, başkalaşmayacaksak dünyanın bu denli mükemmel tasarlanmış olmasının başka bir amacı olamazdı ki...

Aşk Uykusu, Mehmet Coşkundeniz (Sayfa 26)Aşk Uykusu, Mehmet Coşkundeniz (Sayfa 26)
Pınar Kayacı 
02 Nis 13:58 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

''Her kalp atımında değişiyordu duygular. Bazen dargın hissediyordu insan kendini dünyaya, bazen her şeyle barışıveriyor, sevgiyle kucaklıyordu hayatı... Kalpler bu değişimi deneyimlemek için atıyordu sürekli... Hayatın da gayesi buydu zaten... Değişmeyeceksek, büyümeyeceksek, başkalaşmayacaksak dünyanın bu denli mükemmel tasarlanmış olmasının başka bir amacı olamaz ki...''

Aşk Uykusu, Mehmet CoşkundenizAşk Uykusu, Mehmet Coşkundeniz