Giriş Yap

Avalimden Murad Adem’in Zuhuru Adem’den Murad O Demin Husulü 2

Her şeyi kadın hakkı, erkek hakkı deyip karşı karşıya getirip çatıştırarak bir yere varamayız. Bazen de huzur için belli haklardan fedakarlık gerekir. Bazen erkek fedakarlık yapar, bazen bayan fedakarlık yapar, huzur böyle olur.
1
Güzel bir noktaya gelinmiş, bu Allah'ın bir nimeti; afedersiniz, kıldan tüyden sebeplerle birbirimizi tekfir etmemeli, tenkit etmemeliyiz.
Bir tarafta dünyasız ulema bir tarafta, çok özür dilerim, dinsiz mektepliler. Eski tabirle alaylılar, mektepliler denirdi; bir tarafta alaylılar, bir tarafta mektepliler oluşmuş. Ama her ikisinin de bir şeyleri noksan ve bugüne kadar bu çatışma süregelmiş.
Adam akşam teravih namazı kılıyor, beş vakit namaz kılmıyor, cuma namazı kılmıyor. Yahu teravih sünnet-nafile bir namaz. Farz olan namazı kılmıyor, akşam teravih kılıyor. Niye? Onda zevk var, nefsi hoşlandığı için onu kılıyor. Camiye gidiyor, orada namaz kılıyor, arkadaşlarıyla buluşuyor, onlarla gece bir yere gidiyor, sahura kadar oturuyor. Yani eğlenceye çevrilmiş. Bakın ibadetin adetleşmesi...
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.