Az Biraz Mutlu

7,2/10  (22 Oy) · 
31 okunma  · 
14 beğeni  · 
676 gösterim
KURTULMAK İSTEDİĞİNİZ ANILARINIZ MI VAR?

LETEO ENSTİTÜSÜ’NÜ ARAYIN VE KÖTÜ HATIRALARINIZDAN ARININ.On altı yaşındaki Aaron Soto hayatını derinden sarsan bir aile trajedisinden sonra mutluluğun peşine düşer. Çabaları ve kız arkadaşı Genevieve’in desteğiyle mutluluğun nasıl bir duygu olduğunu hatırlamaya başlar ama geçmişini paylaşıp geleceğiyle yüzleşmesini yeni arkadaşı Thomas’a borçludur. Üstelik iki arkadaş yakınlaştıkça, Aaron yeni kavuştuğu huzuru tehlikeye sokacak gerçekleri keşfedecektir. Leteo Enstitüsü’nün başlattığı çığır açan bir hafıza değiştirme işlemi onu bu zorluktan kurtarmayı vaat etse de Aaron tüm anılarından vazgeçmeyi göze alabilecek mi?“İlklerin romanı: İlk aşk, ilk kalp kırıklığı, ilk kayıp. Ustalıkla kaleme alınmış bir eser.”

-Booklist-“Aaron bugüne dek tanıdığım en ilginç ve özgün anlatıcılardan biri; öyküsünü inanılmaz bir cesaret ve hiç azalmayan bir içtenlikle anlatıyor. Kalbimi paramparça ederken bir yandan da gülümsememi sağladı. Unutulmaz bir roman.”

-Becky Albertalli, Simon vs. The Homo Sapiens Agenda’nın yazarı-“Yazar acı dolu bir dünyanın iç yüzünü içtenlikle ve kendine güvenen bir üslupla irdeliyor. Dâhiyane bir kurguyla da birleşince ortaya büyüleyici, unutulmaz bir yetenek gösterisi çıkıyor.”

-John Corey Whaley, Her Şey Burada Başladı ve Bitti’ nin yazarı-“Tanıdığınız herkese tavsiye edeceğiniz sıcacık bir öykü.”

-Metro US-“Adam Silvera gençlik türünde duyulmamış bir ses. Sözcüklerinin dürüstlüğü ve anlatım becerisi bir süredir onu beklediğimizi fark ettirdi. Aklımı başımdan aldı.”

-Holly Goldberg Sloan, Counting By 7s’ın yazarı-“Silvera’nın romanı, okumayı bitirdiğimden beri aklımdan çıkmayan muhteşem bir sihirbazlık numarası. Uzun süre etkisinde kalacağımı düşünüyorum.”

-Jasmine Warga, My Heart and Other Black Holes’ün yazarı-“Hüzünlü, komik ve umut verici.”

-The Spencer Daily Reporter-
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2017
 • Sayfa Sayısı:
  336
 • ISBN:
  9786052992234
 • Orijinal Adı:
  More Happy Than Not
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Özge Uzun 
16 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · 8/10 puan

https://expectokitabum.blogspot.com.tr/...am-silvera.html#more
Kitap hakkında düşüncelerimi toplamakta zorlanıyorum. Belki de Leteo fikrinden çok etkilendiğimden muhteşem miydi vasat mıydı onu bile çıkaramıyorum. Ama muhtemelen her ikisiydi. Kitap az biraz depresif olduğundan başlarda okumakta zorlanıyordum ama ilk yüz sayfadan sonra gerçekten sardı. Tabi sonra işin düşündürücü, muhteşem kısımlarına geldik.