Giriş Yap
Gitmen gereken yerde inat edip durma.Saygı sevgiden önce bakar kapıya...
Reklam
·
Reklamlar hakkında
320 syf.
·
37 günde okudu
·
Beğendi
·
9/10 puan
Doğan Cüceloğlu'nun okuduğum ilk kitabıydı. Daha öncesinden daha çok videolarından takip ederim ama kitapta da oldukça başarılıymış. Diğer kitaplarını da kesinlikle okuyacağım. Kitabı okumaya başladığım andan itibaren hayatımda yer alan ekiplerimi sorgulamaya ve yer aldığım ekiplerdeki rollerimi tanımaya başladım diyebilirim. Aslında hayatta birden fazla ekibe dahil olduğumuzu ve bu ekipler içerisinde kendi iç tanıklığımıza uygun hareket edersek daha güvenilir ve daha huzurlu bir ortam oluşabileceğini vurguluyor kitap. Kesinlikle toplumdan sevgi, saygı bekleyen herkesin okumasını tavsiye ederim. Kitap eğer iyice okunup benimsenirse toplumumuzun oldukça ileri seviyelere taşınacağına ümidim var.
Var mısın?
8.8/10 · 16,5bin okunma
Güzel olan her şey, insanlarda hafiften bir saygı uyandırır.
“Ait olduğu yeri bulamamıştı çünkü. Kendini bulduğu her yere uyum sağlamış, işte ve eğlencede iyi olması sebebiyle, hakları için savaşma ve karşısındakinde saygı uyandırma isteği ve yeteneği sayesinde her zaman ve her yerde sevilen biri olmuştu. Ama hiçbir yere kök salamamıştı. Etraftakileri memnun edecek kadar uyum sağlamış ama kendisi tatmin olamamıştı. Her zaman bir huzursuzluk hissiyle altüst olmuş, daima ötelerden gelen bir çağrıyı duymuş, kitapları, sanatı ve aşkı bulduğu ana kadar hep dolaşmış ve aramıştı.”
Sayfa 276 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Psikoloğa gitseydim hekimim;
(Değil saçımı boyatmak kazıtsam çıkmayacak bir duygu bu..) Siz; Bence saçınızın rengini,kilonuzu,giyim tarzınızı, arkadaş çevrenizi, sevdiğiniz ve sevmediginiz şeyleri değil sizi olduğunuz gibi, her halinizle hatta en kötü halinizle bile beğenen, size değersiz, aşağılanmış, yetersiz,suçlu hissettirmeyen, şakalarıyla bile incitmeyen, sahip olduğunuz güzel özellikleri sırf kendisi sevmiyor diye değiştirmeye çalışmayan, üzüldüğünüzü anlayıp gurur yapmadan yanınızda olan,yanında rahatlıkla gülüp eğlenebildiğiniz, çocuklaşabildiğiniz, ilk fırsatta sizi suçlamak yerine hatası varsa kabul eden yoksa nezaketle ve sakinlikle dinleyip sizin yanınızda olduğunu hissettiren, ihtiyacınız olan sevgi saygı ve ilgiyi siz bir şeyi söylemeden veren (örn. küçük hediyeler iltifatlar durduk yere sarılmalar ikinizin de dahil olduğu bazı planlar yapmalar geleceğinizden bahsederek hayal kurmalar vs.) "sizi gerçekten seven insanlar" olsun hayatınızda.. Sizi uyutmayan,huzursuz ve gergin hissettiren, sürekli olumsuz eleştiri ve yargıda bulunan ve dinlemeyen insanlar değil. Travmalarınıza sebep olacak insanları saplantı haline getirip, sorunlu ebeveyninden onay almaya çalışan beş yaşında bir çocuk gibi davranmayın. Kıymet bilene denk gelin.
1 yorumun tümünü gör
2
1000
10bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.17