Batman - İlk Yıl Özel Edisyon

8,9/10  (7 Oy) · 
14 okunma  · 
9 beğeni  · 
313 gösterim
986'da Frank Miller ve David Mazzucchelli Batman'in orijininin - kim ve nasıl Batman olduğunun - bu çığır açan yorumunu ürettiler.

Miller'ın Batman'in son günlerini anlatan distopik masalı KARA ŞÖVALYE DÖNÜYOR'dan kısa süre yazılan İLK YIL, efsanevi karakter için yeni bir vizyona zemin hazırladı.

BATMAN: İLK YIL ÖZEL BASKI'nın içinde çizgi romanın tamamı, Frank Miller'ın yazdığı giriş ve çizer David Mazzucchelli'den resimli bir son söz var. Karakter ve taslak çizimlerinin, örnek senaryo sayfalarının, eskizlerin ve bu modern çağ klasiğinin yaratılış sürecinin perdelerini aralayan çok daha fazla detayın da yer aldıgı 40 sayfalık detaylı bir ek, bu cildi tamamlıyor.
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2016
 • Sayfa Sayısı:
  144
 • ISBN:
  9786059155106
 • Orijinal Adı:
  Batman: Year One
 • Çeviri:
  Burç Üner
 • Yayınevi:
  JBC Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Mithril / Danny 
13 Oca 02:09 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Kitap, Batman'ın ortaya çıkış hikayesine yeni bir soluk getirmiş. Gerçi benim kuşak Christian Bale'in can verdiği The Dark Knight serisini daha yakından bildiği ve bu serinin de genel olarak kugusunu bu kitaptan aldığını düşünürsek, aslında aşina olduğumuz bir Batman hikayesi diyebiliriz. Uzun yıllar sonra baba evine dönmüş Bruce Wayne'in gece Batman gündüz de bu kimliğini saklamak için kullandığı zengin playboy karakteri, Gotham'in yozlaşmış, rüşvet batağındaki polis departmaninin son dürüst kahramani Jim Gordon, yine Gotham'in güçlü mafyalarinin ve her şeye rağmen adaletten yana olan korkusuz savcı Harvey Dent'in keyifli bir hikayesi.
Her ne kadar sayfa sayisi bakimindan az olsa da hikaye doyurucu ve merak uyandiriciydi.