1000Kitap Logosu
Batman - İlk Yıl
Batman - İlk Yıl
Batman - İlk Yıl

Batman - İlk Yıl

Özel Edisyon

OKUYACAKLARIMA EKLE
8.5
73 Kişi
156
Okunma
52
Beğeni
1.398
Gösterim
144 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 4 sa. 5 dk.
Adı
Batman - İlk Yıl (Özel Edisyon)
Basım
Türkçe · Türkiye · JBC Yayıncılık · Eylül 2019 · Karton kapak · 9786059155106
Orijinal adı
Batman: Year One
1986'da Frank Miller ve David Mazzucchelli Batman'in orijininin - kim ve nasıl Batman olduğunun - bu çığır açan yorumunu ürettiler. Miller'ın Batman'in son günlerini anlatan distopik masalı KARA ŞÖVALYE DÖNÜYOR'dan kısa süre yazılan İLK YIL, efsanevi karakter için yeni bir vizyona zemin hazırladı. BATMAN: İLK YIL ÖZEL BASKI'nın içinde çizgi romanın tamamı, Frank Miller'ın yazdığı giriş ve çizer David Mazzucchelli'den resimli bir son söz var. Karakter ve taslak çizimlerinin, örnek senaryo sayfalarının, eskizlerin ve bu modern çağ klasiğinin yaratılış sürecinin perdelerini aralayan çok daha fazla detayın da yer aldıgı 40 sayfalık detaylı bir ek, bu cildi tamamlıyor.
5 mağazanın 3 ürününün ortalama fiyatı: ₺30,18
8.5
10 üzerinden
73 Puan · 8 İnceleme
Furkan Çakıcı
Batman - İlk Yıl'ı inceledi.
144 syf.
·
10/10 puan
Batman İlk yıl
Batman'ın orijin hikâyesi, ailesinin ölümü ve polis ortağı olan komiser Jim gordon'la nasıl yollarının kesiştiğini anlatan harika bir çizgi roman eski tarz çizimleri bu çizgi roman hakkında kessinlikle bir önyargı oluşturmasın çizimler ile hikâye uyumu şahane ayrıca ilk kez batman okuyacak olanlar bu hikâyeden başlamaları gerek bence.
Batman - İlk Yıl
8.5/10
· 156 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
Taner Pasin
Batman - İlk Yıl'ı inceledi.
144 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Başlangıç
Kendisini, ''abi işte Batman'in ortaya çıkışını anlatıyor ne kadar farklı olabilir ki, okurum bir ara'' diyerek, aldığı övgüleri yok sayıp, erteleye erteleye yıllardır okumamıştım. Amatör Batman'i ve ortaya çıkış sürecini, yaptığı hataları okumanın bu kadar keyifli ve heyecan verici olacağını hiç düşünememiştim. Her zaman bildiğimiz o Gotham, olaylar başlamadan tüm kirliliğiyle o kadar güzel anlatılıp ve çiziliyor ki, kendini doğruluğa adamış Gordon, Wayne ve Dent'in yerinde olmanın büyük cesaret isteyeceğini kavrıyorsunuz. Ayrıca bir çok ikonik sahneye sahiplik ediyor bu cilt, ''süper kahraman çizgi romanları'' sınırlamasından taşıyor adeta, birçok şeyi sorgulamaya yönlendiriyor okurken. Okunması gerekiyor, Batman severlerin özellikle okuması gerek, benim yaptığımı yapmayın ve karakterin kökenine inmeyi ihmal etmeyin. Ayrıca bu yazarın, okuduğum hiçbir eseri boş değildi, hepsi iyiler. Kendisinin Daredevil ve Kara Şovalye Dönüyor eserlerini okumaya heyecanlanıyorum.
Batman - İlk Yıl
8.5/10
· 156 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
8
xjjdjdjjd
Batman - İlk Yıl'ı inceledi.
144 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Bir Batman Hikayesi Olsa Bile Bence Jim Gordun un Başrolde Olduğu Hikaye
Çizgi romanı okumayı bayağıdır istiyordum ve sonunda okuma fırsatı buldum kitaba 3 karakter açısından bakacağım. İlk olarak Jim Gordon kendisinin Gotham a ilk geldiği zamanları anlatıyor geçmişinde bazı hatalar yapan Jim Gotham şehrinde dedektiflik kariyerine devam ediyor. Dürüst bir polis olan Jim Gordon kendini baştan aşağı yolsuzlukla dolu olan bir şehrin içinde buluyor hatta kendisinin de çalıştığı polis teşkilatının da yolsuzluğa battığını fark ediyor. Karısıyla ve çocuğuyla şehre gelen Jim kendi içinde çatışmalarla boğuşuyor işinden nefret ediyor, karısını ve çocuğunu yolsuzlukla dolu bir şehre getirdiğini düşünüyor vs . Kısacası kısacası bir yandan kendi iç çatışmalarıyla boğuşurken bir yandan dürüst bir polis olarak kalmaya ve şehirde olan yolsuzlukları azaltmak istiyor. ( Beni Jim Gordon kısımları daha çok etkiledi) İkinci karakterimiz ise Batman. Zengin bir milyarder aileden gelen Bruce Wayne genç yaşta ailesi öldürülünce bir süre ortadan kayboluyor ve çeşitli eğitimler görünce yirmili yaşlarında Gotham a geri dönüyor ailesinin öldürülmesinden dolayı intikam yemini eden Bruce aldığı eğitimler sayesinde şehri yolsuzluklardan arındırmaya karar veriyor fakat bu bizim bildiğimiz batman değil henüz ilk yıllarında olduğu için birden fazla hata yapıyor ben batman okumaya bu çizgi romandan başladığım için çok şaşırmıştım bu kadar tecrübeli bir karakterin ilk yıllarına ışık tutuyor ve onun yaptığı hataları gözler önüne seriyor çizgi roman işte benim en çok hoşuma giden kısım burasıydı. Üçüncü karakterimiz ise Catwoman bu karakter hakkında söyleyeceğim tek şey eğer bu hikayeyi okuduysanız ve başka bir Catwoman hikayesi okuduysanız karakterinde olan benzerliklere dikkat edin ilk yıllarında da belirli karakteristik özellikleri kendin de gösteriyor Catwoman hakkında hoşuma giden ksım buydu. Bence Batman okumaya bu çizgi romandan başlayabilirsiniz güzel bir başlangıç hikayesi herkese tavsiye ediyorum çok kaliteli özenle işlenmiş karakterler var iyi okumalar.
Batman - İlk Yıl
8.5/10
· 156 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
8
Levent Günaydın
Batman - İlk Yıl'ı inceledi.
144 syf.
·
1 günde
·
8/10 puan
Her şeyin bir başlangıcı olmak zorunda :)
Öncelikle Bursa Nilüfer Akkılıç ve ona bağlı olan diğer kütüphanelere teşekkür ederim. okuduğum 10 çizgi romanı da oradan temin ettim. her zaman okumak istediğim ama fırsatını bulamadığım ve maliyet olarak çok tuzlu olan çizgi romanların çoğunu da böylelikle aradan çıkarmış oldum :) Kitaba gelecek olursak, her şeyin bir başlangıcı olmak zorunda. Bruce Wayne nasıl batman olduğunu anlatan güzel bir çizgi roman. açıkçası daha iyi olabilirdi. duygusallıktan(ilk çocukluk yılları ve ebebeynlerinin ölüm anı) ve ilk pelerini giyişini iyi verememişlerdi. çizim tarzı da bana pek hitap etmedi. lakin okuyacağınız bu kısa hikaye hiç sizi sıkmıyor. özellikle Gordon olması da size ayrı keyif veriyor. Batman candır. İlk yola çıkışlarını anlatan bu esere şans verin. hikayeyi beğendim biraz aceleye getirerek okusam bile. siz daha kafanız rahatken okursanız belki daha fazla puan verebilirsiniz. Catwoman,harvey dent,Gordon,alfered ve reis batman ilk yılalrını görmek güzel. dediğim gibi ben gordon kısımlarını daha çok beğendim. daaha çok işime işledi. zorlu polis görevi vardı. çünkü insanların istediği gibi değil doğru olanı yapmaya çalışıyordu. Adamsın Gordon :)
Batman - İlk Yıl
8.5/10
· 156 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
13