Batman - Kara Şövalye Dönüyor

8,7/10  (13 Oy) · 
26 okunma  · 
17 beğeni  · 
437 gösterim
Dünya'nın en çok satan Batman Çizgi Romanı.

Modern çizgi romancılığın bu şaheseri, karanlık bir dünyayı ve ondan daha da karanlık bir adamı inandırıcı bir şekilde hayata geçiriyor. Yazar/çizer Frank Miller, çinici Klaus Janson ve renklendirmeci Lynn Varley'yle birlikte Kara Şövalye'nin emekliliğinden on sene sonra, yozlaşmış Gotham şehrinin bu yakın gelecek destanında Batman efsanesini yeni baştan oluşturuyor.

Suç sokaklarda kol geziyor ve bir zamanlar Batman olan adam hâlâ ebeveynlerinin cinayetinin anılarıyla ızdırap çekiyor. Etrafındaki sivil toplum çökerken, Bruce Wayne'in uzun süredir bastırılmış kanun koruyucu tarafı, kendini mahkûm ettiği prangalardan kurtuluyor.

Kara Şövalye gazap aleviyle dönüyor ve yepyeni bir nesilden suçlularla boy ölçüşüyor ve de onların şiddet seviyesine ayak uyduruyor. Kısa süre sonra, bu neslin Robin'i -en az selefleri kadar değerli olduğunu kanıtlayan Carrie Kelley adındaki bir kız- ona katılıyor.

Ama Batman ve Robin, yıllarca hapsedilmeleri sonucu kusursuz psikopatlara dönüşen en ölümcül düşmanlarının oluşturduğu tehditle başa çıkabilecekler mi? Daha da önemlisi, süper güçler arasındaki, ilan edilmemiş savaşın -ya da zamanında dünyanın en büyük kahramanları olanların arasındaki çarpışmanın- yaklaşan yansımalarından sağ kurtulabilen olacak mı?

İlk kez yayınlanmasının üzerinden on beş yıldan fazla zaman geçmesine rağmen, BATMAN: KARA ŞÖVALYE DÖNÜYOR çizgi romanda anlatılan en etkili hikâyelerden biri ve tartışmasız bir klasik olarak yerini korumaya devam ediyor.
 • Baskı Tarihi:
  2015
 • Sayfa Sayısı:
  224
 • ISBN:
  9786056241789
 • Çeviri:
  Burç Üner
 • Yayınevi:
  JBC Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Mithril / Rodion Romanovich Raskolnikov 
13 Oca 02:20 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 7/10 puan

Kitabi yaklaşık bir ay evvel bitirmistimve puanlamami da o zaman yapip 9 vermistim.
Kitabi genel olarak cok sevemedim. Eski olması sebebiyle cizimler kötü ve resimler çok karışık, kim kimdir tanimakta güçlük cektim. Ayrıca 2-3 sayfada bir sayfa televizyon haberleri aktarilmisti ki, olaylar esnasında gelisen baska olaylardan o şekilde haberdar olabiliyorduk. Bu kısımlari hic sevemedim. Olaylar kopuk kopuk ilerledi. Incecik bir cizgi romani 6 gunde bitirebilmis olmamin sebebi bu.
Peki neden 9 vermişim... (Gerçi su an 9 verdigim diger kitaplara saygısızlık etmisim gibi hissettim ve 7ye düşürüyorum) kitabin son 10-15 sayfasi çok güzeldi. İşin icine superman de girdi,olaylar cok guzel birbirine bağlandı. Ve işin bir güze tarafı da, bu kitabin son 10-15 sayfasi, Batman vs Superman filmine ilham veren yermiş. Demem o ki, sonlar çok güzeldi ve o anın heyecanıyla 9 vermişim. Ama kitabın bence puani 7.

Efe Oğulcan Oğul 
29 Nis 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Okuduğum en iyi ÇR diyebilirim. Çok iyi kurgulanmış ve çizilmiş. Bruce Wayne'in yaşlılığından dolayı çektiği sıkıntılar,emeklilikten dönmesi Superman ile aralarındaki rekabet ilişkisi. Tam bir şaheser bütün Çr okurlara tavsiye ederim.

Hacivat Çelebi 
06 Tem 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

- Oldukça karanlık ve karakterlerin psikolojisinin derinliklerine nüfuz eden bir çizgi romanla karşı karşıyayız. Yalnız çizgi romanda beğenmediğim şey hikayenin hemen hepsinin televizyon ve medya kullanılarak yansıtılmış olması. Bu bana çok sıkıcı geldi bir noktadan sonra. Ama Batman'in içinde bulunduğu ruh halini çok iyi yansıtmış orası kesin. Ayrıca içinde bir de Joker'in resmen şov yaptığı bir yer var. ;)

Baran Gündem 
19 Nis 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 10/10 puan

Muhteşem bir çizgi roman. Konu, kurgu ve detaylar mükemmel. Bir de çizgi roman oluşu daha keyifli hale getiriyor. İsmi gibi gerçek bir çizgi-'roman'. Öyle resimlere bakıp sayfaları bi dk da geçtiğiniz çizgi romanlardan değil fazlasıyla okuyorsunuz. Tek tek her karakter çok iyi kurgulanmış. Her Batman severin mutlaka okuması gerektiğini, hatta sevmeyenlerin bile okuyup sevmeye başlayacağını düşünüyorum.

Kitaptan 3 Alıntı

Turan Kasnakcı 
21 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

...Hatırlamanı İstiyorum, Clark... Gelecek Yıllar Boyunca... En Özel Anlarında... Elimin... Boğazında Olduğunu...Hatırlamanı İstiyorum... Seni Yenen Tek İnsanı...Hatırlamanı İstiyorum ...

Batman - Kara Şövalye Dönüyor, Frank MillerBatman - Kara Şövalye Dönüyor, Frank Miller