Bela Half Bad Serisi 1

8,0/10  (26 Oy) · 
54 okunma  · 
17 beğeni  · 
972 gösterim
Sen bir cadısın, yarı Ak, yarı Kara. Okuyamıyor, yazamıyorsun ama iyileşiyorsun hızla. Karanlık çökünce kapalı bir yerde kalırsan hasta oluyorsun. Annalise'e çok âşıksın ama Ak Cadılardan nefret ediyorsun. On dört yaşından beri bir kafesin içinde tutsaksın. Kaçmalı ve o korkunç, katil babanı bulmalısın. Bunu başarmalısın, on yedinci yaş gününden önce hem de. Çünkü sen yok edilmesi gereken bir Bela'sın.

"Karanlık ve tüyler ürperticibir hikaye, unutulmaz bir anakarakter."
-Publishers Weekly-

"İyiyle kötünün sınırlarını zorlayan,korkutucu ve çarpıcı bir kitap. Nathan'ınhayatta kalma savaşı incecik bir ipin ucunda -üstelik bu daha başlangıç."
-Booklist-

"Fazlasıyla iyi ve tehlikeli bir şekilde bağımlılık yapıcı."
-Time-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2014
 • Sayfa Sayısı:
  396
 • ISBN:
  9786050920390
 • Orijinal Adı:
  Half Bed
 • Çeviri:
  Taylan Taftaf
 • Yayınevi:
  Dex Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Lullaby 
07 May 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · 7/10 puan

Şimdi ben bu kitabı neden okumaya başladım, niye bitirdim, neden ikinci kitaba başlayacağım hiçbir fikrim yok. Cadılarla, vampirlerle ilgili olan kitapları okumayı sevmem. Ancak bu kitap cadılarla ilgili olmasına rağmen okudum. Sanırım bunun nedenlerinden biri kitabın erkek karakter tarafından anlatılmış olması. Kitabı okurken zaman zaman bunaldım ama bunun nedeni anlatımın ya da olayların sıkıcı gelmesinden değil sadece baş karakter ne hissediyorsa aynısını hemen hemen yazar da okuyucuya hissettirdiğinden süregelen bir şeydi. Sıkıcı değildi sürükleyici olduğunu düşünüyorum özellikle bu aralar sürekli kitapları 50. sayfalardan sonra bıraktığım bir zamanda bana kendini okutan bir kitap oldu. Bu bakımdan başarılı olduğunu düşünüyorum, ne olacağını merak ediyorsunuz ister istemez zaten bu yüzden elinizden bırakamıyorsunuz. İkinci kitabı da meraktan okumaya başlayacağım.

derya koyuncu 
18 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Açıkçası fazla bir beklentiye girmeden aldığım ve yaklaşık bir ay sonra okuduğum bir kitaptı fakat... Bir günde okudum ve o kadar canlıydı ki kitap öyle içine çekti ki beni kitap hakkındaki bütün ön yargılarımı kırdı diyebilirim. Daha fazla ne diyebilirim bilmiyorum ne desem spolier olucak o yüzden kesinlikle okuyun ayırdığınız zamana ve bütçeye kesinlikle değecek bir kitap.

Süeda Horzum 
22 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

1 kere yarıda bırakmıştım.Gerçekten çok saçma geliyordu ancak sonra tekrar başladım.Ve bittikten sonra etkisinden uzunca bir süre kurtulamadım.Bu gerçekten harika bir kitap.Zamanınızı boşa harcamış olmayacaksınız.Çok beğeneceğinizi düşünüyorum

Deniz Atakan 
26 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Offf pofff yanii okurken beni bunalttı mı desem ne desem bilemedim. Bunalım seviyemi arttırdı diyebilirim. Yorumlardan dolayı heralde bir de 2. kitabının çıkmasının etkisiyle bir hevesle başladım kitaba, resmen içi foss çıktı. Güya yarı ak yarı kara cadı olan Nathan'ın hikayesini okuduk ama ben ortalıkta ruh hastası cadımsı insanlar dışında bişey göremedim. Bunlar nasıl cadı yahu, nerde sihir? Kitapta bulan varsa lütfen bana göstersin ;) Ak Cadıymış, Kara Cadıymış o ne yaa... Aslında hepsi zamanında Karaydı da bir kısmı sıkılıp adını mı değiştirdi. Böyle Ak'lık mı olurmuş. Nerde ruh hastası manyaklar hepsi bunların arasında... Nathan'ın başına gelmeyen de kalmadı. O çocuğa olanları okumaktan bana fenalık geldi resmen... Kafesteki yerleri okurken de sıkıntıdan patladım sanırım.... Bir de kitabın başında değişik bi anlatım vardi ne desem senli mi desem bilemedim tek ilginçlik oydu galiba... Analise miydi neydi o uyuz kız kitapta az olsa da adı bile yetiyordu sıkıcılaştırmaya... Bir tek kitabın son sayfaları heyecanlıydı o kadar... Bir de Gabriel sevilecek bir karakter diyebilirim, gerisi boştu maalesef... 2.kitapta da büyü sihir olmazsa bu seri niye okunmuş hiç çözemicem heralde... Herkese iyi okumalar ;)

_cassandra_ 
29 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

ucuz diye fuardan aldığım fakat sonrasında ikinci kitabı almak için çıldırdığım kitap... demek ki kitap ucuz kötüdür diye ön yargılı olamamak lazımmış

Sevde Nur çakıcı 
 03 Şub 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

farklı anlatımı,ilginç detaylar
masum bir cadının kara cadılara karşı cesurca duruşu ve hayatta kalma uğruna yaptıkları.

Kitaptan 4 Alıntı

Rüveyda Nur 
05 Mar 2016 · Beğendi · 10/10 puan

"İşin püf noktası, aldırmamaktı. Acıya aldırmamak. Hiçbir şeye aldırmamak."

Bela, Sally GreenBela, Sally Green
Simay Toparlak 
22 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kendime, "Kaçtım. Kaçtım. Özgürüm." deyip duruyordum.
Ama kendimi özgür hissetmiyordum.

Bela, Sally GreenBela, Sally Green
Rüveyda Nur 
05 Mar 2016 · Beğendi · 10/10 puan

"Nefretle ilgili harika olan, geride kalan her şeyi sildiği için başka hiçbir şeyin öneminin kalmaması."

Bela, Sally GreenBela, Sally Green
Simay Toparlak 
22 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Üç armağınını alamayan Kara Cadılara ne olur ? Ölürler mi ?"

Bela, Sally GreenBela, Sally Green