Bilgelik Yolunda

8,0/10  (1 Oy) · 
4 okunma  · 
1 beğeni  · 
718 gösterim
Hatırladığımız nice anılarımızdan ya da hayallerimizden oluşturduğumuz hikayeler vardır yaşamımıza yön veren. Bunlar bizim için anlam doludur. Gerçekten iz bırakmıştır. Mesajlar yükler sorumluluklarımıza yön gösterir. Bizim biz olma bilincimize katkı sağlar.
Hep düşünmüşümdür hayatın anlamlı olabilmesi ve bu sayede anlam ve değerin ölümsüzleşebilmesi için hem gerekli bilgileri öğretmek amacıyla özendirici meraklandırıcı ilgi çekici ihtiyaç hissettirici ve hem de rahatlıkla kolaylıkla anlaşılır bir üslupla kaleme alınan bilgiler olsaydı ne güzel olurdu. Bu da bir hikaye niteliği taşısa insanlar kendilerini bizzat olayın içinde hissetse ne kadar yararlı olurdu.
Bu düşüncelerle yıllarca kendimin ailemin toplumumuzun gelişimi ve dolayısıyla değişimine adadığım yaşamımı hep ölümsüzleşebilecek eserlerle süslemek istemişimdir. Bu isteğimi gerçekleştirdiğim kitaplarımdan biri olan ve düşünürken anlatırken yazarken dinlerken gerçekten çok mutlu olduğum BİLGELİK YOLUNDA yı sizlerin yararına sunmaktan onur duyuyorum.
 • Baskı Tarihi:
  2008
 • Sayfa Sayısı:
  130
 • ISBN:
  9789750178221
 • Yayınevi:
  Nüve Yayınları
 • Kitabın Türü:

Odaklandığımız düşünce davranışlarımıza ,sözlerimize hükmeder.İnsan gerçekten ne istediğinı bilir ve buna ulaşmak için neler yapması/yapmaması gerektiğini belirlerse amacına ulaşır.Amacı olmayan düşüncelerden sıyrılıp bizi yükseltecek, nihai hedef olan mutluluğa sürekleyecek düşüncelere odaklanmamız gerekir.Yanlış inançlar ,hastalık sebebidir,insan hastalıklardan ancak onu daha kötüye sürekleyen inançlardan kurtularak yenebilir,dedi sanki yazar.
Kendine dön ve herkesi affet ! Nasıl olacak bilmem :)
Okumanız dileğiyle...