Bu Kitap Hayatınızı Kurtaracak

3,0/10  (1 Oy) · 
3 okunma  · 
0 beğeni  · 
474 gösterim
Büyük kent yaşamı içinde kaybolan bireyin yalnızlığını ele alan Amy M. Homes'un kahramanı Los Angeles'ın zengin bir mahallesinde tek başına yaşayan elli yaşlarındaki borsacı Richard Novak'tır. Bir akşam geçirdiği panik atakla hastaneye kaldırıldığında haber verecek kimsesi olmadığını görür ve büyük bir şaşkınlığın içine sürüklenir. Daha önce fark etmediği, üzerinde düşünmediği bu yalnız ve çaresiz haliyle yüz-leşince yaşamını sorgulayan Novak sonuçta her şeyi değiştirmek üzere harekete geçecektir.

Hayatla yeniden bağlantı kurmaya çalışan yitik bir adamın bu cüretkâr hikâyesi bir neslin kült kitabı olacağa benziyor. Ve evet, bu kitap gerçekten de birilerinin hayatını kurtarabilir.
Stephen King

Çok çarpıcı bir kara mizah başyapıtı. Okurken sık sık yüksek sesle gülmek zorunda kalacaksınız.
The Boston Globe

Tam bir başyapıt... Homes coşkuyla yazıyor ve başka hiç kimseye benzemiyor.
The Philadelphia Inquirer

Kahkahalara boğulacaksınız. Kurt Vonnegut tarzında yazan bu genç kadında usta yazarı aşacak bir yetenek bulunuyor.
San Francisco Chronicle

Hayatlarını yeniden kurmak için insanların kendilerine ikinci bir şans tanımaları ancak bu kadar duyarlılıkla, coşkuyla ve zarafetle anlatılabilirdi.
John Waters

Homes'un bu romanı büyüleyici, etkileyici, çok akıllıca kurgulanmış ve fazlasıyla güzel. Kitap sizi alıp götürüyor. Homes, insanda açıklanması zor bir tiryakilik yaratıyor.
Mark Haddon
 • Baskı Tarihi:
  2007
 • Sayfa Sayısı:
  368
 • ISBN:
  9944198127
 • Çeviri:
  Duygu Günkut
 • Yayınevi:
  Hit Kitap Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Kitap okumak 
 01 Tem 2016 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Küçük bir tatil beldesinde az sayıda ki seçenekler arasından mecburiyetten elimize aldığımız kitabı bitirirken oldukça zorlandık doğrusu. Senaryo tarzında kaleme alınmış romanda sık sık kopukluklar oluyor olaylar arasında ve bir türlü hikayenin içine giremiyor okur. Pegasus yayınlarının ismine biraz da güvenerek okuduğumuz kitap bizde hayal kırıklığı yarattı maalesef.

Kitaptan 5 Alıntı

Kitap okumak 
01 Tem 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 3/10 puan

İnsan kendisi için yapamadıklarını, başkaları için yapabilir.

Bu Kitap Hayatınızı Kurtaracak, A. M. Homes (Sayfa 280 - Pegasus)Bu Kitap Hayatınızı Kurtaracak, A. M. Homes (Sayfa 280 - Pegasus)
Kitap okumak 
01 Tem 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 3/10 puan

Kendinizi sinirli ya da yılmış hissettiğinizde, başka insanlara ne istediklerini ve neye ihtiyaç duyduklarını sorun, bu doğrudan dışarıya yönelen olumlu düşüncedir

Bu Kitap Hayatınızı Kurtaracak, A. M. Homes (Sayfa 160 - Pegasus)Bu Kitap Hayatınızı Kurtaracak, A. M. Homes (Sayfa 160 - Pegasus)
Kitap okumak 
01 Tem 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 3/10 puan

Hayat uzun uzun düşünmek, geçmişi tekrar tekrar yaşamak değildir; şu anda kalın, hislerinizin, duygu durumlarınızın akışının farkında olun ve bırakın geçip gitsinler.

Bu Kitap Hayatınızı Kurtaracak, A. M. Homes (Sayfa 167 - Pegasus)Bu Kitap Hayatınızı Kurtaracak, A. M. Homes (Sayfa 167 - Pegasus)
Kitap okumak 
01 Tem 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 3/10 puan

İnsanların daha dikkatli olması lazım. Herkes dikkat gösterilmesini istiyor ama kimse dikkatini vermiyor.

Bu Kitap Hayatınızı Kurtaracak, A. M. Homes (Sayfa 38 - Pegasus)Bu Kitap Hayatınızı Kurtaracak, A. M. Homes (Sayfa 38 - Pegasus)