Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

Büyük Sır Üstadı - Işık Bakiresi'nin Yolu

Hervé M. Abajoli

Büyük Sır Üstadı - Işık Bakiresi'nin Yolu Sözleri ve Alıntıları

Büyük Sır Üstadı - Işık Bakiresi'nin Yolu sözleri ve alıntılarını, Büyük Sır Üstadı - Işık Bakiresi'nin Yolu kitap alıntılarını, Büyük Sır Üstadı - Işık Bakiresi'nin Yolu en etkileyici cümleleri ve paragragları 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
“Bazı insanlar hiç ruhsal gelişme göstermeden ölüp giderler demek istedim. Genelde korkak olanlardır onlar. Güvende hissetmek, yaşamaktan önce gelir bunlarda. Hemen her zaman bir çuval paranın üzerine otururlar, kendilerine zarar vermeyeceklerinden emin oldukları sahte arkadaşlar edinirler. Erkekleri genelde hayatının amacını daha fazla para kazanmak üzerine kurar. Kadınları da çocuklarına ihtiyaç duyduklarından fazla ilgi gösterir, en sofistike lezzetleri nerede bulacaklarını bilmelerini kültürlü olmanın şartı zanneder. Kısacası böyle insanlar yaşlanmaz eskirler, seksen yaşında bile olsalar olgunlaşmazlar ve egolarına prangalanmış bir hâlde göçüp giderler.”
“ Doğru kulağa hoş gelmez, kulağa her hoş gelen doğru değildir. İyi insanlar anlamsız tartışmaz, Öğrenme amacı olmadan tartışan insanlar iyi değildir. Bildiğini sanan kişi öğrenmemiştir, öğrenmiş kişi bilmez. Bilenler konuşmuyor, konuşanlar bilmiyor!”
Reklam
İş gerçek aşka gelince yaşımız ve tecrübemize bakılmaksızın hepimiz kara cahil sayılırız.
Eros
Zaten psişik enerjinin yaş ilerledikçe şiddetini kaybedip dengelenme istidadında olduğunu biliyoruz, ancak iş, kırklı yaşlarını geçmiş, zamanını dış güzelliğini onarmaya adamış insanlara gelince, işte burada daha derin problemlerle karşı karşıyayız demektir.
Sayfa 4 - Frer MariusKitabı okuyor
Manevi bütünleşme hissini içermeyen hiçbir maddi haz, insan ruhunun derin taleplerine yanıt veremez.
İnsancıklar çiçekten çiçeğe, böcekten böceğe koşuşturuyorlar ama faydasız. Manevi bütünleşme hissini içermeyen hiçbir maddi haz, insan ruhunun derin taleplerine yanıt veremez. Kadimlerin çok güzel dediği gibi "tekleşmeden çiftleşilmez."
Reklam
Meşalelerin, ışığın ya da gözlüklerin ne yararı olur eğer insanlar görmek istemiyorlarsa. -Dr. Henricıs KHUNRATH
Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır; yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar. Giordano Bruno
Sayfa 175Kitabı okudu
Genelde korkak olanlardır onlar.
Bazı insanlar hiç ruhsal gelişme göstermeden ölüp giderler demek istedim. Genelde korkak olanlardır onlar. Güvende hissetmek, yaşamaktan önce gelir bunlarda. Hemen her zaman bir çuval paranın üzerine otururlar, kendilerine zarar vermeyeceklerinden emin oldukları sahte arkadaşlar edinirler. Erkekleri genelde hayatının amacını daha fazla para kazanmak üzerine kurar. Kadınları da çocuklarına ihtiyaç duyduklarından fazla ilgi gösterir, en sofistike lezzetleri nerede bulacaklarını bilmelerini kültürlü olmanın şartı zanneder. Kısacası böyle insanlar yaşlanmaz eskirler, seksen yaşında bile olsalar olgunlaşmazlar ve egolarına prangalanmış bir hâlde göçüp giderler.
Doğru soruyu sormadığın müddetçe alacağın cevapların hiçbir değeri yoktur
Sayfa 105Kitabı okudu
62 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.