Ceza Hukuku Özel Hükümler Pratik Çalışma Kitabı

2,7/10  (3 Oy) · 
7 okunma  · 
1 beğeni  · 
764 gösterim
Açıklamalı - Şematik Pratik Çalışma Kitabı serisinin "Ceza Özel Hukuku" başlıklı üçüncü kitabının 6. baskısında, bir önceki baskıda yer verilen suç tiplerine ilişkin şematik anlatımlar gözden geçirilmiş, özellikle 2011 ve 2012 yıllarında gerçekleşen ve ceza özel hukukunu ilgilendiren kanun değişiklikleri gerek suç tipi anlatımlarına gerekse pratik çalışma çözümlerine yansıtılmış, çözümlü pratik çalışma sayısı ise ciddi oranda arttırılmıştır. Aynı şekilde karar tahlili çalışmalarında kullanılmak üzere seçilen yargı kararlarının olabildiğince yeni tarihli olmasına özen gösterilmiştir, içeriği ve sistematiği itibariyle kendi alanında tek olan bu pratik çalışma kitabında, suç tipleri belli bir metodoloji çerçevesinde en önemli noktalarıyla, takip kolaylığını sağlamak amacıyla şematik olarak özetlenmiştir.

Kitapta kullanılan metodoloji ve suç tipleri hakkındaki ayrıntılı değerlendirmeler için, aynı yazarların "Türk Ceza Hukuku Özel Hükümler" kitabının 5. baskısı (2013) dikkate alınmalıdır. Bunun dışında meslek sınavlarına hazırlananlar için de geçmiş yıllarda çıkan ve ceza özel hukukuyla ilgili sorular, cevaplarıyla birlikte aktarılmıştır.


Konu Başlıkları

33 Suç Tipinin Şematik Özeti141 Çözümlü Pratik Çalışma22 Çözümlenmemiş Pratik ÇalışmaÖrnek Yargı KararıGeçmiş Yıllarda Yapılan Lisans SınavlarıMeslek Sınavlarında Çıkmış Sorular ve Cevaplar
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2013
 • Sayfa Sayısı:
  368
 • ISBN:
  9789750216824
 • Yayınevi:
  Seçkin Yayınları
 • Kitabın Türü: