Çocuklar İçin Felsefe Her Şey Hakkında Merak Uyandıracak 40 Eğlenceli Soru

8,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
0 beğeni  · 
23 gösterim
Merak uyandırmaya yardımcı 40 eğlenceli soru… Her şey hakkında!'Hakkaniyetli olmak ne demektir?', 'Kimin arkadaşınız olduğunu nasıl anlarsınız?', 'Zaman nedir?', 'Beş yıl önceki siz ile şimdiki siz aynı kişi misiniz?', 'Mantıklı bir şey aynı zamanda anlamsız olabilir mi?' Bunlara benzer soruların cevaplarını merak ediyorsanız, filozof olma yoluna girmiş sayılırsınız!Çocuklar İçin Felsefe, 10 yaş üzeri genç insanlara felsefenin harikalar diyarını tanıtmayı amaçlıyor. Kitapta yer alan kırk soru –Değerler, Bilgi, Gerçek ve Sorgulayıcı Düşünme başlıkları altında– çocukları, Antik Yunan Çağı'ndan günümüze filozofların üzerinde çalıştığı sorular hakkında düşünmeye çağırıyor. Her bir soru, çocukların felsefi içerikleri ve meseleleri anlaması ve aynı zamanda sıkılmadan iyi vakit geçirmesi için eğlenceli aktiviteler içeriyor.

·Çocukların kendi başlarına veya öğretmenleri eşliğinde sınıfta kullanmaları için tasarlanmış,
·10 yılı aşkın süredir çocuklara felsefe öğreten, üniversitelerde felsefe eğitimi veren bir akademisyen
·Her soru için öğretmenlere ipuçları içeren,
·Felsefe konusunda yazılı kaynakları gösteren bir kitap.

Çocuklar İçin Felsefe, çocuklara –genç ve yaşlı– yeni ve harika bir düşünme dünyasının kapılarını açıyor.

Fels. Dr. David A. White, DePaul Üniversitesi felsefe bölümünde yardımcı profesör olarak, DePaul American Studies programında öğretim görevlisi olarak çalışıyor.
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2009
 • Sayfa Sayısı:
  232
 • ISBN:
  9789944344708
 • Orijinal Adı:
  Philosophy for Kids: 40 Fun Questions That Help You Wonder...about Everything!
 • Çeviri:
  Umut Uğur
 • Yayınevi:
  ODTÜ Yayınları
 • Kitabın Türü:
Uzel 
28 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 8/10 puan

İlkokulu bitiren çocukların, kendilerine yardım ve rehberlik eden bir yetişkin eşliğinde; biraz daha büyüklerin ise kendi başlarına da okuyabileceği yararlı bir çalışma olmuş. Yaşınız kaç olursa olsun, bilgi tazelemek ya da düşünsel gelişiminize katkıda bulunmak için okumanızı öneririm.