6,0/10  (2 Oy) · 
21 okunma  · 
3 beğeni  · 
663 gösterim
Beyaz bir gelinlik içerisinde Dilara.Her genç kızın hayalinde var olan şekliyle.Sosyete çevresine girmek için can atan onca insanın yanında o sihirli havaya girmekten korkan ve kaçınan kenar mahallenin genç ve güzel bir kızının örnek hayatı...
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2006
 • Sayfa Sayısı:
  280
 • ISBN:
  9757544691
 • Yayınevi:
  Timaş Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitabı okudum ama bi an önce bitmesi icin uğraştım.Kitap güzel ama bazı yerleri bana sıkıcı geldi nasıl anlatsam biraz yapmacık gibi geldi.Dilara'nın beyaz gelinlikler içinde yaşadıklarını, temizliği iyi kalpliliğini, yardımseverliğini,saygılı ve sevgili oluşunu, hayatını, islamın kızın üzerindeki etkisini, ailesinindeki kişilerin başından geçenleri ve Çetin ismindeki kişiyle evliliğininden bahsetmektedir.Dilara'nın islami yönleri beni çok etkiledi gerçekden.Keşke herkes Dilara gibi olabilse..

Kitaptan 13 Alıntı

Hayatı hep böyle tersliklerle mi geçecekti, rahat yüzü görmeyecek miydi?

Dilara, Sevim Asımgil (Sayfa 58)Dilara, Sevim Asımgil (Sayfa 58)

Duyumsayabildigi tek sey ruhunun incecik bir rüzgarla uçurulduğu , durmadan daha derinlere, daha yücelere çıkarıldığı idi.

Dilara, Sevim Asımgil (Sayfa 14)Dilara, Sevim Asımgil (Sayfa 14)

İnsanoğlu dünya meşgalelerine öylesine dalmış ki,ölümü hatırlasa dahi ona fazla tesir etmiyor.

Dilara, Sevim Asımgil (Sayfa 58)Dilara, Sevim Asımgil (Sayfa 58)

İslam'da hükümler Cenab-ı Hak tarafından konmuştur.Farslar, vacipler,sünnetler,ederler belirlenmiş.Bir müslüman kendi aklına uyarak bir edebi değiştiremez.Allah'ın emrine uymayı,kişinin katıldığı diye vasıflandıramayız.

Dilara, Sevim Asımgil (Sayfa 12)Dilara, Sevim Asımgil (Sayfa 12)
2 /