Dinle Sözü Sevgili'den Hadis Öyküleri

8,7/10  (3 Oy) · 
4 okunma  · 
1 beğeni  · 
473 gösterim
Münire Daniş, yeni kitabı Dinle Sözü Sevgili'den ile Resulullah'ın dilinden dökülen sözlerine, halinden dökülen özüne şahit kılınan ashabın yaşadığı olayları, yine kendine has hikaye üslubuyla okuyucusuyla paylaşıyor… Birinde emel ve ecel ilişkisini anlatmak maksadıyla bir dalın ucuyla yere şekil çizen ve bunun manasını ashabına sorarken buluyoruz Allah Resulü'nü, bir diğerinde mağarada kalan üç arkadaşın halini anlatarak en hayırlı amelleri haberini verirken, bir diğerinde Allah Resulü'nün huzurundaki halini muhafaza edemeyen Hanzala'nın, "Ya Resulallah! Hanzala münafık oldu!" nidasına karşılık verdiği sükûnet soluklu cevabıyla karşı karşıya kalıyoruz…

Allah Resulü o gün en yakınında bulunan dostlarına ne söylediyse bugün bize söylemiş gibi dinleyebilmek için Dinle Sözü Sevgili'den mutlaka okunması gereken bir eser…
(Tanıtım Bülteninden)

Kitaptan 6 Alıntı

Hamza Arslan 
07 Haz 06:13 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Ümmetin felahı, Allah Resûlü'ne yakınlıktaydı.

Dinle Sözü Sevgili'den, Münire Daniş (Sayfa 143 - Timaş Yayınları)Dinle Sözü Sevgili'den, Münire Daniş (Sayfa 143 - Timaş Yayınları)
Hamza Arslan 
 07 Haz 06:16 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Resûl-i Ekrem'in irtihalinin ardından, halife seçilen Hz. Ebubekir hüzünle cemaatin karşısına çıktı. Hep Allah Resûlü'nün yanı başında olmuştu. Şimdi O yoktu; fakat O'nun ölümsüz davası ve mesajı vardı.

Dinle Sözü Sevgili'den, Münire Daniş (Sayfa 151 - Timaş Yayınları)Dinle Sözü Sevgili'den, Münire Daniş (Sayfa 151 - Timaş Yayınları)
Hamza Arslan 
06 Haz 02:44 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Onun sözlerinde hayat vardı. İstikamet vardı. Onun sözlerinde, kurtuluşları, sonsuzlukları vardı... Nitekim bir yerde onun sözünü hatırlatan birini haber aldıklarında o sözü doğrulamak, kendi kulaklarıyla işitmek için, okyanusun derinlerinde yatan, inciyi bulup çıkarır gibi sözün ardına düşüyorlardı. Onun sözleri ki, ümmetinin hem dünya hem ahiret sermayesiydi.

Dinle Sözü Sevgili'den, Münire Daniş (Sayfa 98 - Timaş Yayınları)Dinle Sözü Sevgili'den, Münire Daniş (Sayfa 98 - Timaş Yayınları)
Hamza Arslan 
07 Haz 06:09 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

O gün orada herkese kalbine bakması öğütlenecekti. Kalbin temizliği, kalbin doğruluğu, kalbin sahibi belli olmadan hakikati aramak, kendini aldatmaktır. Zira ancak arınmış kalbin hükümdarlığı sayesinde ruhun hayatı​ muhafaza edilebilir. Allah ancak kalp ile bilinebilir. Kalp; Allah'ı görmek, Allah'ı duymak, Allah'ı sevmek için kalp....

Dinle Sözü Sevgili'den, Münire Daniş (Sayfa 140 - Timaş Yayınları)Dinle Sözü Sevgili'den, Münire Daniş (Sayfa 140 - Timaş Yayınları)
Hamza Arslan 
07 Haz 06:11 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Öyle bir nur ki, zaman yalnız onunla aydınlanabiliyor.

Dinle Sözü Sevgili'den, Münire Daniş (Sayfa 142 - Timaş Yayınları)Dinle Sözü Sevgili'den, Münire Daniş (Sayfa 142 - Timaş Yayınları)
Hamza Arslan 
 07 Haz 06:05 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Mü'min
Ve mü'min; yitiğinin farkında olandır. Cennetten sürülüp, çölün bağrına atılmanın ne demek olduğunu en iyi o bilir.

Dinle Sözü Sevgili'den, Münire Daniş (Sayfa 137 - Timaş Yayınları)Dinle Sözü Sevgili'den, Münire Daniş (Sayfa 137 - Timaş Yayınları)