Dua Söylemden Eyleme

7,0/10  (1 Oy) · 
5 okunma  · 
1 beğeni  · 
554 gösterim
Dua, insanın kendisini, hayatını ve çevresini değiştirmek için ciddi bir çaba göstermeden, kararlı ve ısrarlı bir mücadele vermeden yalnızca basmakalıp dua cümlelerini tekrarlayarak Cenab-ı Hak'tan isteklerde bulunması değildir. Görev ve sorumluluklarını yerine getirmeyen bir kulun, sıkıntılarını Allah'a arz edip her şeyi O'na havale etmesi de değildir. Ne ki, günümüzde dua, üzerine düşen yükümlülükleri yerine getirme konusunda herhangi bir çaba göstermeyip, içinde bulunduğu tembellik, korkaklık, meskenet ve acziyetten kurtulmak için bir irade ortaya koymayan ve bu iradesini eyleme dönüştüremeyen insanların buşvurduğu sadece dilde kalan bir kolaycılık olarak algılanıyor.
 • Baskı Tarihi:
  2006
 • Sayfa Sayısı:
  264
 • ISBN:
  9753522460
 • Yayınevi:
  Pınar Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ekrem Özkara 
27 Mar 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Yazar Abdullah Yıldız'ın bu kitabı " Söylemden Eyleme DUA " yedi bölümden oluşuyor.Kitabın giriş bölümünde dua nedir ? ve dua ile ilgili kavramlara değinen yazar,birinci bölümde niçin ve nasıl dua ( duanın şekli ),ikinci bölümde ne zaman ve neler için dua etmeli ( yapmalı ) anlatıyor.
Kitabda sırasıyla Dua ve Cihad,Beddua/Lanet,Duanın kabulu ve fiili dua,Kur'an'dan örnek dualar ve son bölümde de Ayet ve Hadislerle Zikir konusu ele alınıyor.
Sözlü duadan fiili duaya geçilmesi gerektiğini vurgulayan yazar,peygamberlerin duasından da örnekler sunuyor...
Tavsiye eder ve iyi okumalar dilerim.