Efsane Güzeller

İskender Pala

Efsane Güzeller Yorumları ve İncelemeleri

Efsane Güzeller yorumları ve incelemelerini, Efsane Güzeller kitabı hakkındaki okur görüşlerini , Efsane Güzeller puanlarını 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.

Puan

8.110 üzerinden
36 Kişi · 4 İnceleme
283 syf.
6/10 puan verdi
·
13 günde okudu
Divan Edebiyatı
Divan edebiyatı, merakanizi var ise İskender pala güzel değinen bir edebiyatçıdır. Özellikle divan edebiyatının göz önünde olmayan zenginliklerini ve aykırılıklarını tadımlık olarak bu eserde tanittiriyor. Okuduğunuzda divan edebiyatı ve devlet yönetiminde ki yerini, bazı divan şairlerinin yuh dedirtecek bayağılıklarını sade bir şekilde göreceksiniz. İyi okumalar.
Efsane Güzeller
Efsane Güzellerİskender Pala · Kapı Yayınları · 2015210 okunma
283 syf.
·
Puan vermedi
Taraftar Gibi Taraftar
Öncelikle söylemeliyim ki kitabı beğendim ve özellikle bu alanla ilgilenenlere (eski edebiyat) tavsiye ederim. Yazarımızın başka kitabını da okumuş biri olarak dilinin akıcı olduğunu söyleyebilirim romanları da genel anlamda sürükleyicidir. Ama bir dönemi ve o dönemdeki insanları anlatan bir kitabı akıcı yazmak bana göre tabiri caizse "her yiğidin harcı değildir" zira romanları akıcı yazmak ile tarihi bir dönemi kurgu şeklinde nakletmeden akıcı ve güzel yazmak gerçekten ciddi yetenek ister diye düşünüyorum. Kitabı edebiyat alanı için (zorunlu) olarak okumuş olsam da iyi ki bu kitabı okumuşum diyorum. Şüphesiz ki herkes her alanla ilgilenmek zorunda değil ama herkes her alanda kitap okuyabilir. Yazarımızın zaten divan edebiyatına ilgisi başka kitaplarında da kendini gösterir. Bir alanda iyi olmak bana göre o alanla ilgilenmeyen birine bile kendi alanına ilgi duymasını sağlamakla ya da en azından o alanda okuduğu kitabı güzel hatırlamasını sağlamakla olur. Bir edebiyatın eski-yeni taraftarlığını o edebiyatın savunucuları üstlenir ki; İskender Pala Eski edebiyatımızın en iyi savunucularındandır şüphesiz.
Efsane Güzeller
Efsane Güzellerİskender Pala · Kapı Yayınları · 2015210 okunma
Reklam
283 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
27 saatte okudu
iskender pala çok güzel bir dil kullanıyor ama herkes anlayamayabilir. Kullandığı dil çoğunluklu osmanlıca bu kelimeler beni çok cezbediyor. Diğer okuyucuları bilemem ama yeni kelimeler öğrenmek her zaman çok ilgimi çekmiştir. KONUSU: Edebi şairleri, padişahları,paşaların başlarından geçenleri anlatıyor çok güzel şiirlerle kitabı taçlandıran iskender pala her zaman favorimdir
Efsane Güzeller
Efsane Güzellerİskender Pala · Kapı Yayınları · 2015210 okunma