Ekolojik Temizliğin Kitabı

10,0/10  (4 Oy) · 
5 okunma  · 
5 beğeni  · 
704 gösterim
Evinizin zehirli bir gaz odası olabileceğini hiç düşündünüz mü? Bu öyle bir gazdır ki; insanı yavaş yavaş zehirleyen ama zehirlerken de bahar esintisi gibi güzel kokan bir zehirdir. Evlerde kullanılan birçok temizlik ürünün taşıdığı sağlık riskleri tam olarak açıklanmamaktadır. Bu temizlik ürünleri sadece temizlemeye odaklıdır.

Atık su kanallarının tıkanmasında kullanılan kanal açıcılar ve banyo, lavabo beyazlatıcılarının tehlikeleri bugün açıkça ortaya konulmuştur. Temizlik yaparken sevdiklerimizi ve kendimizi zehirlediğimizin farkında mıyız?

Bu kitapla birlikte sağlıklı bir ev temizliğinin nasıl yapılacağını bütün yönleriyle öğreneceksiniz. Kitapta yer alan doğal uygulamalarla; ciğerlerinize kanser, alerjik hastalıklar başta olmak üzere birçok hastalığı çekmekten kurtulacaksınız.
Şüheda Büşra 
27 Mar 08:44 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Ne büyük nimet şu sirke, karbonat, tuz.. Hem yiyorum, içiyorum ve temizliğimi yapabiliyorum.. Doğamız gereği, bizler kimyasala maruz kalmamalıyız.. "E ev temizliği çamaşır suyu olmadan olur mu ?!" diyen teyzelere inat sirke diyorum.. Bön bön bakanlar oluyor.. "Ben çamaşır suyu olmadan yapamam, bağımlıyım.." diyenler oluyor.. Oysa ki çamaşır suyu sadece bir maskedir.. Kiri kapatır, sonra iki katı üretir.. Sirke kökten yok eder..
Bu kitabın okunmasını şu nedenle istiyorum.. Çoluğu çocuğu olanlar her ürünü zaten kullanamaz ve evde her şeyi saklarlar ulaşılmasın diye.. Çocuk sirkeyi içse bir şey olmaz.. Yeri yalasa da bir şey olmaz.. Yenilebilir temizlik ürünleri hayatımızı oldukça kolaylaştıracak ve aynı zamanda doğayı koruyacak.. Bizler doğayı korumakla mükellefiz..
Erkan Şamcı'ya sevgiler ve saygılar.. Çok severim onu.. Değerli bilgilerine muhtacım..

Metin Kibar 
27 Mar 17:39 · Kitabı okudu · 11 günde · Beğendi · 10/10 puan

Herkesin okuması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum. Kitapta çoğu kişinin uygulamadığı ama gayet yararlı ve pratik olan bilgiler var. Doğayı korumak istiyorsanız okuyun, okutun...