7,8/10  (12 Oy) · 
24 okunma  · 
9 beğeni  · 
799 gösterim
Sen, şu anda benim krallığımda, benim yasalarımın hüküm sürdüğü ve benden başka yargılayıcının bulunmadığı topraklara ayakbastın.
Varlığımın bilincinde olman; sahip olduğun anahtarlar ve yüreğindeki cesaret, senin açmak için ilerlediğin kapıya dokunmanı ve aralamanı sağladı ve böylece ait olduğun diyara ilk adımı atmış bulunmaktasın.
Unutma! Her düşünce birer altın anahtardır ve her eylem sahip olduğun anahtarlar ile açtığın kapıları simgeler...
İnançlarınız değişebilir mi?
İnsanlık tek çatı altında toplanabilir mi?
Beklenen kurtarıcı geldi mi?
Üç büyük din... Ankara'yı kana bulayan cinayetler...
Kurbanlar... Kancalar... İpuçları... Anahtarlar, kapılar...
İlahi sözler...
Yeni bir dinin habercisi...
Polisiye ve psikolojik gerilimin buluşması............
(Tanıtım Bülteninden)
sibel kunt 
12 Oca 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Vakit sorunu olmayan birinin eline aldıktan sonra bitirmeden bırakamayacağı dehşete düşürücü ve sürükleyici bir kitap. İlk defa yüreğim buz kesti donup kaldım okurken.

Ensar. 
 28 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

8-9 yaşındaki yetim bir çocuğun dünyayı tanımaya çalışmasıyla başlayıp, kitabın basit ve ortalama düzeydeki gidişatına göre beklenmedik 'sayılabilecek' bir finalle biten polisiye türü kitap.

Öncelikle bana acayip zayıf bir kurgu var gibi geldi. Ve basit, tahmin edilebilir, klasik ilerleyiş vardı. Rastlantılar çok olmasa da gözüme battı diyebilirim.

Pek de sürükleyici olmayan bir anlatımı vardı dersem haksızlık olabilir çünkü bu düşüncem birbirine benzer polisiye romanlar okumaktan kaynaklanıyor olabilir. Yine de bana kalırsa anlatım ve sürükleyicilik beni tatmin etmedi diyebilirim.

Elbette yazar daha amatör ve genç. Bu kadar eleştiriden sonra 7 puan vermem de tuhaf olabilir. Ama yazarın amatörlüğüne yorarsam ve olaylar, yazarın düşünceleri, bana tuhaf gelen final, Türk yazar vs. Vs. Derken 6.5 puanı buldum. Haksızlık olmasın diye de 7 vermiş oldum.

Nevra Yıldız 
21 Eyl 2015 · Kitabı yarım bıraktı · 2/10 puan

Ne kadar bitirmeye uğraştıysam da yarım kaldı kitap.Öncelikle tutarsızlıklardan oluşuyordu. 9 Yaşındaki çocuk öyle düşünceler kuruyor ki buna inanmak mümkün olmuyor. Yazarın kendi fikirlerini sunmak istemesi gayet normal ama bunu 9 yaşındaki çocuğun dilinden olduğu gibi aktarmak bana mantıksız geldi. Diğer kısımlar da pek akıcı değildi. Belki konu güzel olabilirdi ama anlatımından dolayı daha fazla katlanamadım kitaba.

Furkan 
23 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 74 günde · 7/10 puan

Cinayet romanları ilgi alanıma girmez fakat bir Türk yazdığında, hele işin içinde gerçekten karmakarışık insan ilişkileri varsa da hayır demem. Basit anlatım tarzı olsa da sonu şok etkisi yaratmadı değil.

Rıdvan 
14 Eki 2015 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 9/10 puan

Kitabı ilk elime aldıgımda biraz tereddütdeydim ama sonra öyle akıcı olmaya başladıki elimden alamaz oldum yazarın ilk romanı son derece pratik ve muhtesem hayal gücü kitabı bitirdikden sonra 2 gün etkisinde kaldım. kitabı bitirdiğinzde bir eksiklik hissetiriyor hiç bitmesini istemedğiniz bir sinema filmi tüm okurlara tavsiye ederim.