Villa Moda Aşkın En Vurucu Halleri

7,5/10  (11 Oy) · 
52 okunma  · 
12 beğeni  · 
810 gösterim
Çılgın gençler, sıra dışı komşular, meraklı dostlar, gizemli aşklar ve tehlikeli ilişkiler...

Güzelliğiyle herkesin başını döndüren, yaptığı her evlilikten bir çocuk sahibi olan Hümeyra Hanım ve üç çocuğu gösterişli hayatlarını Villa Moda'da sürdürmeye karar verirler.

Villa Moda'nın kapılarını heyecanla açan Hümeyra Hanım ve üç yetişkin çocuğu, sonu silah sesleriyle bitecek olan bir maceraya adım attıklarının farkında değillerdir.

Şişman Bağdagül, çapkın Vladimir ve astım hastası Berrak, yalanlar üzerine kurdukları hayatları yaşarlarken anneleri Hümeyra Hanım yeni bir aşka yelken açar.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2010
 • Sayfa Sayısı:
  248
 • ISBN:
  9789944260510
 • Yayınevi:
  İlya Yayınevi
 • Kitabın Türü:
ANIL AKCAN 
09 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

Hayatımda rahat okuduğum ender kitaplardan. Yalnız geçişler çok hızlı olmuş. Kitabın ana hatları, kurgu, işleniş çok düzeyliydi. Çok fazla yalın dille yazılmış. Türk dizilerini sevmiyorum. Romanın tarzı da bana göre değildi. Zengin ailenin dramı beni bayar diye düşünürdüm. Ceyda Kılınç bu kitabı bana sevdirdi. Ve kitap iki oturuşta bitti. Uykum gelmeseydi tek seferde bitirebilirdim. Hele ki Freud, Çehov, Gustave Le Bonn gibi yazarlardan sonra inanılmaz dinlendirdi beni. Gizem, aşk, entrika, heycan seven kitapseverlere tavsiye ediyorum.
İyi okumalar.

büşra yıldız 
30 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Anlatımı açısından güzel bir eserdi Aymesev'in aksine. Kurguda geçen olayları birkaç kelimeye dikkat ederseniz tahmin edebiliyorsunuz. Gene finalde bombayı patlatmış yazarımız. Kitapta diğer kitaplardan farklı olarak sevdiğim tek özellik iki sevgilinin buluşması için ayarlanan küçük akıl oyunuydu. Finalde gen bir ölüm. Ama doğru karekteri öldürdüğünü düşünüyorum. Okunabilir bir kitap. Kötüler listesinde değil. Ama çok iyide denilemez.

Mervenur Öngen 
04 Ağu 12:54 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Film gibi bir kitaptı. Okurken kendimi sinemada film izliyormuş gibi hissettim. Ya da pembe dizi de diyebilirim. Kitabin sonu yazarın Çilekdeki Nefret kitabı gibi sürprizli bitiyor. Kitaptaki kişiliklerin biraz uçlarda olduğunu düşünüyorum. Daha insansı biraz iyi biraz kötü olabilseler kitap daha alıcı ve tahmin edilemez olurdu bana göre. Yine de bunlara rağmen kitap sıkmıyor insanı.

Kitaptan 2 Alıntı

Özlem Koyun 
02 Ağu 01:10 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bitti, dediğimde hayatımdan çıkartabileceğim biri olsaydı keşke, diye geçirdi içinden. Aşk bitmeden bitti demenin bir anlamı yoktu. Her karşılaşmada gözler buluşacak, eski günler hatırlanacak, söndürülemeyen ateş yangına dönüşecekti. Ve eninde sonunda aşıklar kaldıkları yerden devam edeceklerdi. Daha tutkulu, daha coşkulu... Düşündü Berrak. Çok düşündü. Ayrılıkla hırpalanmanın anlamsız olacağına karar verdi.

Villa Moda, Ceyda Kılınç (Sayfa 141)Villa Moda, Ceyda Kılınç (Sayfa 141)
Özlem Koyun 
01 Ağu 22:46 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Berrak ilk defa ablasını takdir etti. İçinden, keşke ben de bu kadar güçlü olabilsem , sağlam durabilsem diye geçirmeyi de ihmal etmedi. Sesini duymak, yüzünü görmek istemese de karşılaşılıyordu bir yerlerde. Kalp ağır darbeler alıyordu. Alınan kararlara sadık kalmak imkansızlaşıyor,gözler çekilen acıyı anlatıyordu...

Villa Moda, Ceyda Kılınç (Sayfa 61)Villa Moda, Ceyda Kılınç (Sayfa 61)