Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
336 syf.
2/10 puan verdi
Kitabın ana teması “insan nereye gidersen gitsin kendinden ve geçmişinden kaçamaz” şeklinde belirtilebilir. Nurbay, Asım Eray, Cevat ve Turgay isimli dört kişinin çıktıkları bisiklet yolculuğunda geçmişlerini de hatırlamalarıyla devam eden kitap çok akıcı değildi. Ama boş bir kitap olduğunu da söyleyemem özellikle memur sorgulamaları çok iyiydi. Sırf bu eleştiri için bile okumaya değerdi diyebilirim.
Gamba
GambaCemil Kavukçu · Can Yayınları · 200655 okunma
Reklam
336 syf.
7/10 puan verdi
·
Beğendi
·
12 günde okudu
Her ne kadar bir süre ara verip uzunca bir zamanda bitirsem de, güzel bir roman olduğunu söyleyebilirim. Bazı noktalarda beni uzun uzun hayaller kurmaya itti. Belki bir kaçış değil ama hayalimde olupta gitmek istediğim yerleri çokça düşlerken buldum kendimi. En çok hoşlandığım kısım (kelime olarak spoiler yerine oyunbozan demeyi seçiyorum çünkü neden güzel Türkçemizi katledelim) -dikkat oyunbozan- Bayan Gok Gokun olduğu kısımdı. Bir insan neden bir canlıya bu kadar anlam yükler diye düşünürken farkettim ki, anlam yüklemek değil yerine koymak orada olan... Uzun lafın kısası, herkesin belki de hayalini kurduğu alıp başını gitme konusunu temel alan bir kitaptı. Ben de bunu denemek isteyen ve bu özgürlüğü tatmak isteyen biri olduğum için, beni içine çekti ve hikayeyle kolayca bütünlük kurabilmemi sağladı. Derseniz ki bu bir roman, hikaye değil. Evet bu kitap bir roman kapağında yazana göre, ama bence bir öyküler toplamı... Sanki herkesin başından geçenler birer öykü olarak toplanmışta bir bütün olup romana dönüşmüş. Ne diyeyim, bir gün kaçmak istediğimiz yerleri kaçıp görmek umuduyla!
Gamba
GambaCemil Kavukçu · Can Yayınları · 200655 okunma
336 syf.
7/10 puan verdi
·
Beğendi
Dejenere hayatlar
Kaçmak,gitmek,hiç bir şeyi düşünmeden; her şeyden,herkesten bir süreliğine soyutlamak kendini...Farklı yaşantılardan pasajlar sunan bu kitap;ustalıkla ele alınmış.Hayattan kısa da olsa bir süreliğine koparak yalnız kalmak; her karakteri geçmişi ve geleceği arasında bir yığın soru silsilesiyle baş başa bırakıyor.
Cemil Kavukçu
Cemil Kavukçu
Gamba
GambaCemil Kavukçu · Can Yayınları · 200655 okunma
100 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.