Kitap
Gecenin Yaratıkları

Gecenin Yaratıkları

OKUYACAKLARIMA EKLE
8.8
12 Kişi
28
Okunma
8
Beğeni
140
Gösterim
48 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 1 sa. 22 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Çizgi Düşler Yayınevi · Eylül 2019 · Karton kapak · 9786059564656
Orijinal adı
Creatures of the Night
Alacakaranlığa davetkar bir bakış! Neil Gaiman’ın (Sandman) büyü ve gizem türündeki, dünyaca tanınan mahareti, Michael Zulli'nin göz alıcı resimlerinde can buluyor. Çağdaş anlatının iki ustası bu ciltte, göründükleri gibi olmayan garip yaratıklara dair bir çift büyülü ve tedirgin edici hikâye sunuyor! "Bedel"de esrarengiz bir kedi, gaipten gelen tehlikeli bir düşmanla geceleri çatışmaya giriyor. "Baykuşların Kızı"ise, bir baykuş peletine sımsıkı sarılmış güzel bir yetim kızın ürkütücü öyküsünü ve ona kötülük yapanların, nasıl tuhaf ve öngörülemeyen sonuçlarla karşı karşıya kaldıklarını anlatıyor.
4 mağazanın 4 ürününün ortalama fiyatı: ₺16,46
8.8
10 üzerinden
12 Puan · 3 İnceleme
Elif Honça
Gecenin Yaratıkları'ı inceledi.
46 syf.
·
2 günde
The Creatures of the Night
Başka Düşler Yayınevi Neil Gaiman'ın kıyıda köşede kalmış, belki de başka bir yayınevi tarafından asla basılmayacak olan çizgi romanlarını iyi ki bizlerle buluşturuyor. Kitabın kapak tasarımına, resimlerine ve renklerine bayıldım ama kağıt kalitesini hiç sevmedim, saman kağıdı gibi! İncecik kitabın içinde 'Bedel' ve 'Baykuşların Kızı' isimli iki farklı hikaye mevcut. Ben Bedel'i daha çok sevdim. Diğer hikayenin de konusu fena değildi ama konuşmaların küçücük ve el yazısı şeklinde olması okumamı zorlaştırdı. Ne diyeyim Neil Gaiman market broşürü yazsın onu da alırız!!! :))
Gecenin Yaratıkları
8.8/10
· 28 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
7
Ged
Gecenin Yaratıkları'ı inceledi.
48 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Gece de Bizi Neler Bekliyor!
Iki hikayeden oluşan çok güzel bir çizgi roman. Ilk başta kara bir kedinin hikayesi ve gece olunca verdiği savaş. Ikinci hikaye ise Baykuşların kızı olan bir kadının hikayesi. Iki hikayedeki gizem olayını sevdim. Gece teması çok güzel işlenmiş bu kadar kısa olsun istemezdim. Kapak tasarımına vurulup almıştım. (Neilimin adını söylemiyorum bile) Içeriği de en az onun kadar güzel.Yılın son ve güzel kitaplarından oldu benim için. Geceye doğru kısa bir yürüyüş..
Gecenin Yaratıkları
8.8/10
· 28 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
11
Eren Boran
Gecenin Yaratıkları'ı inceledi.
48 syf.
·
Beğendi
·
7/10 puan
Gecenin yaratıkları üzerine
Neil Gaiman'ın yazdığı bir çizgi roman. Çizgi düşler yayınevinin alt kolu olan Başka düşler etiketi taşımakta. Çizimler çok iyi sulu boya tablosu gibi keskinlik yok. Çok hoşuma gitti tarzı. İçerik olarak 2 kısa hikaye barındırıyor. İlk hikayemiz kedi besleyen bir ailenin kapısına gelen siyah kediyi işliyor. İkinci hikaye ise köye bırakılmış bir çocukla alakalı. Kiliseye büyümesi için bırakılmış. Sayfa sayısına göre güzel hikayeydi her ikisi de. Kediniz varsa ilk hikayeyi seveceksiniz. İkinci hikaye insanı burkan cinsten. Neil Gaiman tarzını seviyorsanız bi göz atmanızda yarar var. • Buradan sonra hikayelerle alakalı keyif kaçıracak bilgiler yer almakta. İlk hikayede bir çok kedi besleyen bir aileye siyah kedi misafir oluyor. Etrafı yara bere içinde geliyor her seferinde. Bir gün tedavi için 4 gün boyunca bodruma kapatıyor aile. Ama başlarına her türlü bela geliyor nedense. 4 günün sonunda kedi çıkmak istiyor. Anlatıcı durumundaki ana karakter kediye ne olduğunu görmek istiyor. Alıyor gece dürbünü başlıyor izlemeye. Bir parlaklık bir suret görüyor. Adam şeytanın suretini görmüş gibi oluyor. Kedi onla savaşıyor. Yaralanıyor ama o günden sonra kötü şans def oluyor. İkinci hikayemiz bir kızın köye bırakılmasıyla başlıyor. Kızın elinde baykuş parçaları varmış bırakıldığında. Köyün kadınları kızın öldürülmesini istiyor ama erkekleri öldürmekten vazgeçip kiliseye bırakıyorlar. O dönem kiliseye güvenin azaldığı nefret edildiği bir dönem. Rahibenin yanına bırakılıyor kız. Ama ne yazık ki rahibe ölüyor. Kız konuşma öğrenmeden yaşamını geçirmeye başlıyor. Tek bildiği tanıdığı kişi ona yemek getiren kadın. Bir gün kadın köyün erkeklerine kızın güzel olduğunu konuşamaz durumda olduğunu anlatıyor. Kötü niyetleri bir anda alevleniyor erkeklerin ava çıkma bahanesiyle kiliseye gidiyorlar. Hain düşüncelerini gerçekleştirmek için. Baykuşlar tarafından yok ediliyor hepsi. Köyün kadınları da rüyalarında bir sıçana veya fareye dönüşdüklerini görüyorlar. Kocalarını her yerde arıyorlar ama bulamıyorlar. Hikayenin sonunda olayın anlatıcısının olduğu yere geliyoruz . Pencerede bir baykuş var.
Gecenin Yaratıkları
8.8/10
· 28 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
4