Cinayet Sırları

6,5/10  (2 Oy) · 
8 okunma  · 
0 beğeni  · 
440 gösterim
Efsane...
Melekler...
Cinayet...

Parktaki bir bankta oturan yalnız bir adamın gözlerinden, onun kim olduğunu anlayamazsınız cennetten asırlar önce gelmiş olan eski bir melek olabilir. Dünya'ya, anlatılması gereken bir hikayeyi anlatmak için gönderilmiş olabilir. Çok eski bir öykü...
Dünya, Tanrı'nın gözünde henüz bir tasarım olarak duruyorken, zamanın başlangıcından gelen bir öykü. Günah kavramı, henüz ortaya çıkmamıştı ve Tanrı daha kainatı yeni yeni yaratıyorken, hakkında asla konuşulmaması gereken bir suç işlendi.
Cennette bir cinayet.

Ödüllü yazar P. Craig Russel, ünlü yazar Neil Gaiman'ın ilahi bir cinayeti anlatan ve büyük beğeni toplayan bir öyküsünü, hafızalara kazınması için çizgi roman olarak hayata geçirdi
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2012
 • Sayfa Sayısı:
  72
 • ISBN:
  9786054173624
 • Çeviri:
  Emre Yavuz
 • Yayınevi:
  Mürekkep Basın Yayın
 • Kitabın Türü:
Yasemin A. 
24 May 00:43 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Güzel bir kurguya sahip olmasının yanı sıra, insanı bir an düşüncelere sevk eden bir çizgi roman. Cennette cinayet. Düşünülmesi zor bir durum. Ama kurgu bunun üzerinde şekilleniyor. Aslında çok daha uzun bir hikaye olabilirdi diye düşündürdü sonuna gelince. Neil Gaiman enteresan bir yazar. Bu çizgi romanı ile bunu bir kez daha kanıtlıyor.

Bilmediğiniz şehrin sokaklarında, bir bankta otururken gece yarısı yanınıza biri yaklaşsa, cennete var olan bir cinayet hikayesini ve nasıl çözüme kavuştuğunu bir sigara içme süresinde size anlatsa, muhtemelen bu adam zır deli dersiniz. Bu bilinmedik şehir Los Angeles'ın sokakları olunca hikaye daha da bir anlam kazanıyor. Melekler şehri içinde bir melek hikayesi.

Bir oturuşta okunulabilecek güzel bir çizgi romandı. Eğer çizgi roman okumayı seviyorsanız tavsiye ederim.