Gerçek Tıp (Yitik Şifanın İzinde)

·
Okunma
·
Beğeni
·
12.273
Gösterim
Adı:
Gerçek Tıp
Alt başlık:
Yitik Şifanın İzinde
Baskı tarihi:
23 Şubat 2017
Sayfa sayısı:
432
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786056700804
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yitik Şifa Yayınları
Baskılar:
Gerçek Tıp
Gerçek Tıp
Gerçek Tıp –Yitik Şifanın İzinde, günümüzde benzerine
rastlanmayan özel bir eserdir. İslam Tıbbı’nın üstadı Aidin Salih Hanımefendi’nin ilmini ve 40 yıllık birikimini cömertçe paylaştığı bu eşsiz kitap 2007’deki ilk baskısından bu yana onbinlerce kişiye ulaştı. Zamanımızın temel İslam Tıbbı eseri haline geldi.

Bu kitap, okuyucularının sağlık hakkında görüşlerini temelden değiştiriyor. Takipçilerinin aklında ve kalbinde yeni kapılar açıyor. Günümüz insanının sağlıkla ilgili çaresizliğine sade ve hikmet dolu çözümler sunuyor. Çok satanlar listesine giren birçok kitabın referans noktası oluyor. Birçok doktor, sağlık hizmetlerine Gerçek Tıp – Yitik Şifanın İzinde kitabının önerilerini ekliyor.

Baştan sona sarsılmayan bir mantıkla kaleme alınan bu eser eskimeyen hikmetin, iki cihan saadetine vesile olan iyileşmenin formülünü açık bir dille sizlerin takdirine sunuyor. Çünkü gerçeğe götüren yol açıktır…
447 syf.
·11 günde·Beğendi·9/10
Aidin Salih Rusya'da Uluslararası Alternatif Tıp okulunundan mezun olmuş,konusunda uzman bir doktor olarak yaptığı çalışmalarla birçok insana şifa vermiş.Kitabı okurken dehşete kapıldım,dünyada teknolojinin ilerlemesi,faydadan çok insan sağlığı üzerinde ne kadar çok büyük zararlara yol açmış.Bu gelişmeler insan nesli üzerinde ne kadar çok hasar verici,kalıcı hastalıklar meydana getirmiş.bu zararları yok etmek veya en aza indirmek için Aidin Salih bir takım tavsiyelerde bulunmuş,Şu zamanda sağlıklı olarak yaşayabilmek ne derece mümkün,içtiğimiz su.soluduğumuz hava,kullandığımız eşyalar,gıdalar,şehir yaşamı hepsi sağlığımızı tehdit eden sebeplerle dolu......Allah sonumuzu hayreyleye...
447 syf.
·5 günde·8/10
Kitap İslam ile tıbbın birbirinden ayrilamayacağını, hastalıkların tedavilerinin yalnızca Allah'ın Kur'an'da belirttiği esaslara ve verdiği nimetlere göre olacağını, tüm hastalıkların özünde çok yemek yemenin var olduğunu anlatıyor.

Bir yerinde organ nakli konusunda nasıl ki insan öldürmek dinimizce haram ise ölü bir kimsenin organını almak da cinayettir şeklinde bir ifade kullanılmış. Açıkçası bu konuda böyle bir yargıya varması beni şaşırttı. Onun dışında İslam'a ve tıbba ters düşen bir ibare görmedim.

Hastalıklar konusunda genel bir bilgi edinmek isteyen, bazı bitki, meyve ve sebzelerin faydaları hakkında bilgi edinmek isteyenler okuyabilir.
447 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Yazar bu kitapta, Diyanet'le örtüşmeyen çeşitli fikirlerini de hadislerden yola çıkarak desteklemeye çalışmış
Mesela kitlelerin birbirlerine kan bağışını onaylamıyor ve kan nakline dair şöyle bir görüş de sunuyor
Ya kanın alındığı kişi haram lokma yiyen biriyse ne olacak?
Ve yine Diyanet'le örtüşmeyen şöyle bir yer daha var
Yazar diyor ki, siz, size emanet edilen birşeyi nasıl olur da başkasına verirsiniz
Organlarınız size emanettir. Size emanet edilen organlarınızı, başkalarına vererek, emanete hıyanet etmeniz doğru değil
Bu gibi yorumlarının dışında birçok tarif de vermiş yazar,
Çeşitli hastalıklar için bitkisel karışım tarifleri
Sindirim sistemi hastalıkları, iç salgı bezi hastalıkları, akciğer hastalıkları ...
Tabi bu yöntemlerin işe yararlığı yine danışan mektupları ile desteklenmiş
Hastalık halleri ve yazarın tedavisi süreci ve sonrasında nasıl iyileştiklerini mektuplarında dile getirmişler
Son kısımda ise sibernetik tıp, indigo ve kristal çocuklar adlı bir başlık kulanılmış
Tüp bebek vb tedaviler sonucu doğan çocuklarla ilgili.
DNA'larında ve vücutlarında yapısal farklılıklar gözlemlenmektedir demiş yazar ve madde madde açıklamış
Demiş ki, bilim adamlarına göre bugün 10 yaşın altındaki çocukların %90'ı indigo ve kristal çocuklardır. Ayrıca onlara göre, yetişkinlerdeki DNA değişimi 2012 sonuna kadar tamamlanacak, bu tarihten itibaren dünyada 2 kıvrımlı DNA'ya ve 7 renkli auraya sahip insan kalmayacaktır.
Sonra zihin kontrolü konusu ele alınmış ve kitap nanoteknoloji kısmı ile sonlandırılmış
Yazarın nanoteknoloji ile ilgili görüşü ise şöyle
Halbuki son gelişmelerin ve kullanılan cihazların Deccal'e hazırlığın son aşaması olduğunu söylemek yanlış olmaz. Son peygamber (s.a.s): Benden sonra her yenilik bid'attır ve her bid'at delalettir, demiştir. Nanoteknolojinin vaadlerine bakılırsa, bu ilginç iddiaların ilahlık iddiası olduğu açıkça görülmektedir.
Yazarın alternatip tıp okulu mezunu olduğunu göz önüne alarak, tariflere yorumda bulunmak elbette haddim değil. Lakin, genel olarak ele alındığında, bu kitabı tavsiye etmem.
447 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Kitap modern tıbbı eleştirerek, alternatif tıp üzerine değerli bilgilerle dolu olmasına rağmen hiç beklemediğim bir şeyle karşılaştim. Böyle bir kitabın organ nakline karşı olması beni çok şaşırttı. Onun dışında tüm konular başucu kitabı gibi
447 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Neredeyse her hastalığın sebebinin çok ve yanlış beslenmede olduğunu savunan yazar tıp dünyasının geldiği noktaya dikkat çekerek İslamiyetten ayrı düşünülen modern tıppın yanlışlarını ortaya koymuş. Bir müslümanın sünnete uygun beslenmesi durumunda gayet sağlıklı bir hayat süreceğini ifade etmiş ve verdiği şifa reçeteleri ile birçok insanın şifa bulmasına vesile olmuş. Aidin Salihle tanışmak isterdim
447 syf.
·Beğendi·8/10
okunmasi gereken kitaplardan biri de bana göre "Gercek Tip" . Aidin salih i kaybetmeseydik, bilgisinin işigindan daha da yararlanabilirdik diye dusunuyorum.
429 syf.
·7 günde·Puan vermedi
Mutlaka okunulmasi gereken bir kitap.
Insanin hayatınin merkezi Rabbinin
verdiği nimetleri hakkıyla kullanmak ve
Kur'an-ı Kerim'i rehber edinmek olmalıdır.
Aşı, dna değişimi,GM konuları
Son kısımları dehşet ve hayretle okudum.
Psikolojik savaş ustaları insan ruhunu rehin stratejisini çoktan yürürlüğe koymustur.Biz artik görünmez bir savaşın tam ortasında yaşamaktayız.
Kesinlikle tavsiye ederim
447 syf.
Deccalden akilli olduğunu sanan insan bugün pençesinden kurtulamayacak hale geldiğini, kendi nefsini şeytana nasıl sattığını gösteren muhteşem bir eser... Allah Aidin Hanımın mekanını cennet eylesin rahîm sıfatının tecellisini yaşaması dileğiyle!
Günümüzde tıp, gıda sektörü ve silikon vadisinin organize bir şekilde deccale çalıştığı birazcık araştıran düşünen beyinler için görülecektir ; içilen haplarda domuzdan veya gen mutasyonlarıyla elde edilenlerden tutunda genetiğinde insan bulunan gıdalarımıza kadar insan- kâmil olanı bile şeytana çeviren, küçücük bebekleri ,sokaklarda dolaşan hayvanları kolaylıkla öldürebilen bir türe dönüştürdüler.

Bugün sentetik veya ambalajlı ürünlerden kaç müslüman olduğunu iddia eden kaçınabiliyor velev ki onları yemiyor 1945de genetiğiyle oynanmış bugünde insan saçından elde edilen katkı maddesi bulunan ekmeği yemeyen kaç müslüman var pekâlâ hadi bunlar bir kenara kola ve gazlı içeceklerde alkol bulunduğunu bilmeyen yoktur neden hala bukadar çok tüketiliyor müslüman ülkelerde ,çocuklarımıza cıva oranı yuksek aşılar zorla yapılırken kimse ses çıkarmıyor otizmli çocuklarımızın sayisi giderek artıyor , estetik veya lazer epilasyonun müslümanlıkla nasıl bağdaştırabiliriz, ha bu arada birileride organ nakli hakkında araştırmadan yazara atıfta bulunuyor organ naklinde kullanilan domuzdan elde edilmiş koruyucuların kullanılmasını kim neden araştırsın ki ne de olsa diyanetin kur'an mealiyle uyutulmaya alıştık, Tv den de hocalar masallarla uyutuyor sonuç bu ...

Müslüman olmak imanlı olmak kolay olsaydı cennet bedava cehennem pahalı safsatası doğru olsaydı onca zengin sahabe malını infak edip karnına taş bağlamazdı çünkü birçoğu zaten cennetle müjdelenmişti ...

Gerçek şu ayetlerdedir :
" Şüphesiz şeytan sizin için bir düşmandır. Öyle ise onu düşman tanıyın. " Fatır suresi 6
"İblis, " Senin şerefine and olsun ki, içlerinden ihlaslı kulların hariç, elbette onların hepsini azdıracağım " dedi." Sad suresi 82-83

"Kur'an ı Kerimin pek çok ayetinde işaret edilen şeytandan ve insanları yoldan çıkarmak için her yolu kullanacağından sözetmek şuurlu müslümanlar arasında bile küçümsenmektedir.
Sanki şeytan Adem (a.s) zamanında yaşamış görevini tamamlamış ve yok olmuştur. Halbuki ayetlerde bildirildiğine göre şeytan "tohumu ve nesli yok etmeye","Allah'ın yarattığını değiştirmeye","sesle yoldan çıkarmaya yemin etmiştir.

İnsanlar en çok aç kalmaktan, hastalanmaktan ve ölümden korkar. Bu nedenle insanoğlunun tüm çabası ölümden kaçmak için yiyecek biriktirmeye ve tedavi aramaya yöneliktir. Şeytanda faaliyetini bu alanlarda yoğunlaştırmıştır.
İhlasla ibadete ve sünnetlere sarılan herşeyin Allahtan geldiğine inanan musibete sabreden, dünyanın cennet değil imtihan yeri olduğunu unutmayan ve dünya kaynaklarından ihtiyacına yetecek kadarını harcayan kurtulur."(age.sf 431)
Bu konularla ilgili olan kardeşlerime tavsiyem kemal özerin kitaplarından da faydalanabilir rabbim ahireti hayal kırıklığı olacak müslümanlıktan korusun inşallah.
447 syf.
·19 günde·Beğendi·Puan vermedi
Kitapta beslenme şeklinin ne kadar önemli olduğu ve eğer beslenme şeklimizi düzeltirsek pek çok şeye şifa bulabileceğimiz üzerinde duruluyor.Bunun yanı sıra; bitkilerin faydaları,hangi hastalık için ne ölçüde kullanılacakları özenle anlatılıyor.En beğendiğim kısım;açlığın her derde deva olduğunu, tokluğun ise hastalık sebebi olduğunu söylediği kısımdı.Yazar tüm bu anlattıklarını hadislerle ve birkaç hastasının durumunu yazarak desteklemiş.Kitap tüm bu bahsettiklerim konusunda bir başucu kitabı niteliğinde.Ancak yazarın modern tıbba karşı çok yargılayıcı olduğunu düşünüyorum.Modern tıbbın kitapta bahseldiği kadar insanlığa zarar verdiğini düşünmüyorum.Kitabı okuduğunuzda bunun hakkındaki düşüncelerinizi öğrenmek isterim açıkçası.Modern tıp hakkında yazarla aynı görüşleri paylaşıyor musunuz; örneğin,Paylaşıyorsanız veya paylaşmıyorsanız neden ,gibi...Özetle kitabın alternatif tıp konusunda başucu kitabı olduğunu düşünüyorum;ancak modern tıp konusunda oldukça tartışmaya açık.Yine de okunmaya değer bir kitap.
447 syf.
·Puan vermedi
Aidin hanımla tanışmam Hatice misgenin seminerleri ve beni etkileyen hayat tarzıyla oldu. Kitap baş ucu niteliğinde sağlıklı sadece yaşama dair, ilaçsız tedaviler noktasında bir çok yol gösteriyor. Bir insanın her fikrine katılmak zorunda değilsinizdir ya da bir kitap tamamen doğruları söylüyor değildir -kuran sünnet- hariç.
Eleştirdiğiniz noktalar kadar muhakkak yararlanacağınız noktalarında olacağını düşündüğüm rehber kitap;
Yemeğe tuz ile başlayandan Allah 330 çeşit hastalığı uzaklaştırır. Bu hastalıklar delilik, cüzzam, bağırsak rahatsızlığı ve diş ağrısıdır. Kalanı Allah’ın ilminde saklıdır.
Hz. Ömer (r.a.) :
"Sabahın erken vaktinde uyumaktan sakınınız! Zira ağız kokusu, ruhi dengesizlik ve mizacın bozulmasına sebep olur. Uyku, kuşluk vaktinde uyuyana akıl noksanlığı, ikindide uyuyana ise delilik getirir" demiştir.
Güneş doğmadan kalkmak ve güneş batmadan uyumamak çok önemlidir.
Aidin Salih
Sayfa 124 - Sade Hayat Yayıncılık / 2015
Peygamberimiz (sav),"Allah'a en sevimli olanınız, yemesi en az ve bedenen en hafif olanınızdır."
Veba gibi Bazı hastalıklar, vazifesini tamamladığı için Allahu Teala tarafından yeryüzünden kaldırılmıştır. Çünkü "vebadan ölen şehittir" hadisi şerifinde ki Şehitlik mertebesine layık insan hemen hemen kalmamıştır.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Gerçek Tıp
Alt başlık:
Yitik Şifanın İzinde
Baskı tarihi:
23 Şubat 2017
Sayfa sayısı:
432
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786056700804
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yitik Şifa Yayınları
Baskılar:
Gerçek Tıp
Gerçek Tıp
Gerçek Tıp –Yitik Şifanın İzinde, günümüzde benzerine
rastlanmayan özel bir eserdir. İslam Tıbbı’nın üstadı Aidin Salih Hanımefendi’nin ilmini ve 40 yıllık birikimini cömertçe paylaştığı bu eşsiz kitap 2007’deki ilk baskısından bu yana onbinlerce kişiye ulaştı. Zamanımızın temel İslam Tıbbı eseri haline geldi.

Bu kitap, okuyucularının sağlık hakkında görüşlerini temelden değiştiriyor. Takipçilerinin aklında ve kalbinde yeni kapılar açıyor. Günümüz insanının sağlıkla ilgili çaresizliğine sade ve hikmet dolu çözümler sunuyor. Çok satanlar listesine giren birçok kitabın referans noktası oluyor. Birçok doktor, sağlık hizmetlerine Gerçek Tıp – Yitik Şifanın İzinde kitabının önerilerini ekliyor.

Baştan sona sarsılmayan bir mantıkla kaleme alınan bu eser eskimeyen hikmetin, iki cihan saadetine vesile olan iyileşmenin formülünü açık bir dille sizlerin takdirine sunuyor. Çünkü gerçeğe götüren yol açıktır…

Kitabı okuyanlar 315 okur

  • Elif Nur
  • Tuba (Meva)

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%0.7 (1)
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0

Kitabın sıralamaları