Geri Bildirim
Adı:
Gerçek Tıp
Alt başlık:
Yitik Şifanın İzinde
Baskı tarihi:
2013
Sayfa sayısı:
447
ISBN:
6056288012
Kitabın türü:
Yayınevi:
Sade Hayat Yayıncılık
'Gerçek Tıp', hastalıkların gerçek sebeplerini, hastalıklara karşı çaresiz olmadığımızı, ilahi kuralları çiğneyerek şifaya ulaşılamayacağını ve yitirdiğimiz şifanın izini tekrar sürebileceğimizi anlatırken sade ve hikmet dolu bir gerçeğe işaret ediyor.

Tüm sağlık meselelerinin gerçek bir tıp yaklaşımıyla ele alındığı bu çalışmayla 'az yiyerek' ve 'doğru beslenerek' sağlığınızı koruyabilir; önerilen yöntemlerle hastalıklarınızdan kurtulabilirsiniz.

"Allah, şifasını vermediği hiçbir hastalığı yaratmamıştır. Onu bilen bildi, bilmeyen de bilmedi" (Buhari, Kader, 4)
Arka kapaktan…
Kitap tıp alanında uzman bir kişi tarafından hazırlanmış olabilir. Lakin din alanında çok zayıf. Mesela organ nakli ile bahsi okudum. Orda bir hadis veriyor diyor ki diri birinin kemiğini kırmak nasıl haram ise ölü birinin kemiğini kırmak da haramdır. Bir hadis daha veriyor. Ve organ nakli haram diyor. Halbuki burada anlatılan şey ölüye eziyet haramdır. Organ nakli ise bir canı kurtarmak insanlığı kurtarmak gibidir diyor Kuran. Ben tefsirleri okuyan bir müslüman olarak bagnazca buldum ve dinin namini kötülüyor.
Kitap İslam ile tıbbın birbirinden ayrilamayacağını, hastalıkların tedavilerinin yalnızca Allah'ın Kur'an'da belirttiği esaslara ve verdiği nimetlere göre olacağını, tüm hastalıkların özünde çok yemek yemenin var olduğunu anlatıyor.

Bir yerinde organ nakli konusunda nasıl ki insan öldürmek dinimizce haram ise ölü bir kimsenin organını almak da cinayettir şeklinde bir ifade kullanılmış. Açıkçası bu konuda böyle bir yargıya varması beni şaşırttı. Onun dışında İslam'a ve tıbba ters düşen bir ibare görmedim.

Hastalıklar konusunda genel bir bilgi edinmek isteyen, bazı bitki, meyve ve sebzelerin faydaları hakkında bilgi edinmek isteyenler okuyabilir.

Benzer kitaplar

Yazar bu kitapta, Diyanet'le örtüşmeyen çeşitli fikirlerini de hadislerden yola çıkarak desteklemeye çalışmış
Mesela kitlelerin birbirlerine kan bağışını onaylamıyor ve kan nakline dair şöyle bir görüş de sunuyor
Ya kanın alındığı kişi haram lokma yiyen biriyse ne olacak?
Ve yine Diyanet'le örtüşmeyen şöyle bir yer daha var
Yazar diyor ki, siz, size emanet edilen birşeyi nasıl olur da başkasına verirsiniz
Organlarınız size emanettir. Size emanet edilen organlarınızı, başkalarına vererek, emanete hıyanet etmeniz doğru değil
Bu gibi yorumlarının dışında birçok tarif de vermiş yazar,
Çeşitli hastalıklar için bitkisel karışım tarifleri
Sindirim sistemi hastalıkları, iç salgı bezi hastalıkları, akciğer hastalıkları ...
Tabi bu yöntemlerin işe yararlığı yine danışan mektupları ile desteklenmiş
Hastalık halleri ve yazarın tedavisi süreci ve sonrasında nasıl iyileştiklerini mektuplarında dile getirmişler
Son kısımda ise sibernetik tıp, indigo ve kristal çocuklar adlı bir başlık kulanılmış
Tüp bebek vb tedaviler sonucu doğan çocuklarla ilgili.
DNA'larında ve vücutlarında yapısal farklılıklar gözlemlenmektedir demiş yazar ve madde madde açıklamış
Demiş ki, bilim adamlarına göre bugün 10 yaşın altındaki çocukların %90'ı indigo ve kristal çocuklardır. Ayrıca onlara göre, yetişkinlerdeki DNA değişimi 2012 sonuna kadar tamamlanacak, bu tarihten itibaren dünyada 2 kıvrımlı DNA'ya ve 7 renkli auraya sahip insan kalmayacaktır.
Sonra zihin kontrolü konusu ele alınmış ve kitap nanoteknoloji kısmı ile sonlandırılmış
Yazarın nanoteknoloji ile ilgili görüşü ise şöyle
Halbuki son gelişmelerin ve kullanılan cihazların Deccal'e hazırlığın son aşaması olduğunu söylemek yanlış olmaz. Son peygamber (s.a.s): Benden sonra her yenilik bid'attır ve her bid'at delalettir, demiştir. Nanoteknolojinin vaadlerine bakılırsa, bu ilginç iddiaların ilahlık iddiası olduğu açıkça görülmektedir.
Yazarın alternatip tıp okulu mezunu olduğunu göz önüne alarak, tariflere yorumda bulunmak elbette haddim değil. Lakin, genel olarak ele alındığında, bu kitabı tavsiye etmem.
Aidin Salih Rusya'da Uluslararası Alternatif Tıp okulunundan mezun olmuş,konusunda uzman bir doktor olarak yaptığı çalışmalarla birçok insana şifa vermiş.Kitabı okurken dehşete kapıldım,dünyada teknolojinin ilerlemesi,faydadan çok insan sağlığı üzerinde ne kadar çok büyük zararlara yol açmış.Bu gelişmeler insan nesli üzerinde ne kadar çok hasar verici,kalıcı hastalıklar meydana getirmiş.bu zararları yok etmek veya en aza indirmek için Aidin Salih bir takım tavsiyelerde bulunmuş,Şu zamanda sağlıklı olarak yaşayabilmek ne derece mümkün,içtiğimiz su.soluduğumuz hava,kullandığımız eşyalar,gıdalar,şehir yaşamı hepsi sağlığımızı tehdit eden sebeplerle dolu......Allah sonumuzu hayreyleye...
okunmasi gereken kitaplardan biri de bana göre "Gercek Tip" . Aidin salih i kaybetmeseydik, bilgisinin işigindan daha da yararlanabilirdik diye dusunuyorum.
Neredeyse her hastalığın sebebinin çok ve yanlış beslenmede olduğunu savunan yazar tıp dünyasının geldiği noktaya dikkat çekerek İslamiyetten ayrı düşünülen modern tıppın yanlışlarını ortaya koymuş. Bir müslümanın sünnete uygun beslenmesi durumunda gayet sağlıklı bir hayat süreceğini ifade etmiş ve verdiği şifa reçeteleri ile birçok insanın şifa bulmasına vesile olmuş. Aidin Salihle tanışmak isterdim
Sağlık alanında çok faydalı bilgiler, modern tıbbın derinlemesine inceleyemediği pek çok hastalığın kaynağını ve sebeplerini bulabilir, şifa oruçları ve kürler hakkında bilgi edinebilirsiniz.
Bu kitabı okuduktan sonra hayatınızı degistirceksiniz.. Herhangi bir şey yer ve içerken bir daha dusuneceksiniz..her birey okumalı ve miras olarak bırakmalı...
Antidepresan kullanımının çok arttığı be tatminsiz olduğumuz bu dönemde kitabın içeriği bu hedefe uygumnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnmmnmmmmmmmmmmmnbbmmmnnmö
''Allah 'tan utanmayı unutan insanları artık ne ayetler ne de hadisler etkiler.''
Veba gibi bazı hastalıklar , vazifesini tamamladığı için Allahü Teâle tarafindan yeryüzünden kaldırılmıştır.
Çünkü, ''Veba' dan ölen şehittir.'' (Müslim , İmare,165 ) Hadis -i Şerif 'indeki şehitlik mertebesine lâyık insan hemen hemen kalmamıştır.
Ateşli hastalıklar ve doğumda ölenlerin azalması gibi:
''Humma 'dan ölen şehittir.''
''Doğumda ölen şehittir.'' (Taberani)
40 yaş altında kalp krizi geçiren kişilerin %51'inin kan şekerinin yüksek olduğu tespit edilmiştir.
Kadınlarda adet öncesi görülen gerginlik, huzursuzluk, vücutta sıvı birikmesi, karın, bel, ayak ve göğüslerde ağrı genel sağlığın normal olmadığını gösterir.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Gerçek Tıp
Alt başlık:
Yitik Şifanın İzinde
Baskı tarihi:
2013
Sayfa sayısı:
447
ISBN:
6056288012
Kitabın türü:
Yayınevi:
Sade Hayat Yayıncılık
'Gerçek Tıp', hastalıkların gerçek sebeplerini, hastalıklara karşı çaresiz olmadığımızı, ilahi kuralları çiğneyerek şifaya ulaşılamayacağını ve yitirdiğimiz şifanın izini tekrar sürebileceğimizi anlatırken sade ve hikmet dolu bir gerçeğe işaret ediyor.

Tüm sağlık meselelerinin gerçek bir tıp yaklaşımıyla ele alındığı bu çalışmayla 'az yiyerek' ve 'doğru beslenerek' sağlığınızı koruyabilir; önerilen yöntemlerle hastalıklarınızdan kurtulabilirsiniz.

"Allah, şifasını vermediği hiçbir hastalığı yaratmamıştır. Onu bilen bildi, bilmeyen de bilmedi" (Buhari, Kader, 4)
Arka kapaktan…

Kitabı okuyanlar 54 okur

  • Devlet Ana ÖNDEŞ
  • Elif Biltekin
  • Körün Rüyası
  • Mahmut
  • Meryem Nuray Tavalı
  • Mine Şahin
  • Yüksek mertebeli türev
  • Sangrariel
  • Muki
  • Nilüfer

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%16.7
14-17 Yaş
%0
18-24 Yaş
%22.2
25-34 Yaş
%33.3
35-44 Yaş
%16.7
45-54 Yaş
%5.6
55-64 Yaş
%5.6
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%71.2
Erkek
%28.8

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%51.7 (15)
9
%17.2 (5)
8
%13.8 (4)
7
%3.4 (1)
6
%3.4 (1)
5
%6.9 (2)
4
%3.4 (1)
3
%0
2
%0
1
%0