Gerçek Tıp (Yitik Şifanın İzinde)

·
Okunma
·
Beğeni
·
19258
Gösterim
Adı:
Gerçek Tıp
Alt başlık:
Yitik Şifanın İzinde
Baskı tarihi:
2013
Sayfa sayısı:
447
Format:
Karton kapak
ISBN:
6056288012
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Sade Hayat Yayıncılık
Baskılar:
Gerçek Tıp
Gerçek Tıp
'Gerçek Tıp', hastalıkların gerçek sebeplerini, hastalıklara karşı çaresiz olmadığımızı, ilahi kuralları çiğneyerek şifaya ulaşılamayacağını ve yitirdiğimiz şifanın izini tekrar sürebileceğimizi anlatırken sade ve hikmet dolu bir gerçeğe işaret ediyor.

Tüm sağlık meselelerinin gerçek bir tıp yaklaşımıyla ele alındığı bu çalışmayla 'az yiyerek' ve 'doğru beslenerek' sağlığınızı koruyabilir; önerilen yöntemlerle hastalıklarınızdan kurtulabilirsiniz.

"Allah, şifasını vermediği hiçbir hastalığı yaratmamıştır. Onu bilen bildi, bilmeyen de bilmedi" (Buhari, Kader, 4)
Arka kapaktan…
447 syf.
·Beğendi·10/10
NE YAPIP EDİN BU KİTABI OKUYUN , GELECEĞİNİZİ KURTARMAK İÇİN . ..YEDİĞİNİZE İÇTİĞİNİZE DİKKAT EDİN . ...HER ŞEYİ YEMEYİN ,ÖNÜNÜZE GELEN HER ŞEYİ ,MARKETTE SATILAN HER ŞEYİ ALMAYIN . ..
447 syf.
·11 günde·Beğendi·9/10
Aidin Salih Rusya'da Uluslararası Alternatif Tıp okulunundan mezun olmuş,konusunda uzman bir doktor olarak yaptığı çalışmalarla birçok insana şifa vermiş.Kitabı okurken dehşete kapıldım,dünyada teknolojinin ilerlemesi,faydadan çok insan sağlığı üzerinde ne kadar çok büyük zararlara yol açmış.Bu gelişmeler insan nesli üzerinde ne kadar çok hasar verici,kalıcı hastalıklar meydana getirmiş.bu zararları yok etmek veya en aza indirmek için Aidin Salih bir takım tavsiyelerde bulunmuş,Şu zamanda sağlıklı olarak yaşayabilmek ne derece mümkün,içtiğimiz su.soluduğumuz hava,kullandığımız eşyalar,gıdalar,şehir yaşamı hepsi sağlığımızı tehdit eden sebeplerle dolu......Allah sonumuzu hayreyleye...
447 syf.
Kitap İslam ile tıbbın birbirinden ayrilamayacağını, hastalıkların tedavilerinin yalnızca Allah'ın Kur'an'da belirttiği esaslara ve verdiği nimetlere göre olacağını, tüm hastalıkların özünde çok yemek yemenin var olduğunu anlatıyor.

Bir yerinde organ nakli konusunda nasıl ki insan öldürmek dinimizce haram ise ölü bir kimsenin organını almak da cinayettir şeklinde bir ifade kullanılmış. Açıkçası bu konuda böyle bir yargıya varması beni şaşırttı. Onun dışında İslam'a ve tıbba ters düşen bir ibare görmedim.

Hastalıklar konusunda genel bir bilgi edinmek isteyen, bazı bitki, meyve ve sebzelerin faydaları hakkında bilgi edinmek isteyenler okuyabilir.
447 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Neredeyse her hastalığın sebebinin çok ve yanlış beslenmede olduğunu savunan yazar tıp dünyasının geldiği noktaya dikkat çekerek İslamiyetten ayrı düşünülen modern tıppın yanlışlarını ortaya koymuş. Bir müslümanın sünnete uygun beslenmesi durumunda gayet sağlıklı bir hayat süreceğini ifade etmiş ve verdiği şifa reçeteleri ile birçok insanın şifa bulmasına vesile olmuş. Aidin Salihle tanışmak isterdim
447 syf.
·14 günde·5/10
Uygulanması zor bazı tavsiyeler dışında faydalı bilgiler verilmiş.
Doğal yaşamla ilgili öneriler biraz yetersiz gibi geldi. Ama ilk 70 sayfası için bile olsa okunmaya değer.
447 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Yazar bu kitapta, Diyanet'le örtüşmeyen çeşitli fikirlerini de hadislerden yola çıkarak desteklemeye çalışmış
Mesela kitlelerin birbirlerine kan bağışını onaylamıyor ve kan nakline dair şöyle bir görüş de sunuyor
Ya kanın alındığı kişi haram lokma yiyen biriyse ne olacak?
Ve yine Diyanet'le örtüşmeyen şöyle bir yer daha var
Yazar diyor ki, siz, size emanet edilen birşeyi nasıl olur da başkasına verirsiniz
Organlarınız size emanettir. Size emanet edilen organlarınızı, başkalarına vererek, emanete hıyanet etmeniz doğru değil
Bu gibi yorumlarının dışında birçok tarif de vermiş yazar,
Çeşitli hastalıklar için bitkisel karışım tarifleri
Sindirim sistemi hastalıkları, iç salgı bezi hastalıkları, akciğer hastalıkları ...
Tabi bu yöntemlerin işe yararlığı yine danışan mektupları ile desteklenmiş
Hastalık halleri ve yazarın tedavisi süreci ve sonrasında nasıl iyileştiklerini mektuplarında dile getirmişler
Son kısımda ise sibernetik tıp, indigo ve kristal çocuklar adlı bir başlık kulanılmış
Tüp bebek vb tedaviler sonucu doğan çocuklarla ilgili.
DNA'larında ve vücutlarında yapısal farklılıklar gözlemlenmektedir demiş yazar ve madde madde açıklamış
Demiş ki, bilim adamlarına göre bugün 10 yaşın altındaki çocukların %90'ı indigo ve kristal çocuklardır. Ayrıca onlara göre, yetişkinlerdeki DNA değişimi 2012 sonuna kadar tamamlanacak, bu tarihten itibaren dünyada 2 kıvrımlı DNA'ya ve 7 renkli auraya sahip insan kalmayacaktır.
Sonra zihin kontrolü konusu ele alınmış ve kitap nanoteknoloji kısmı ile sonlandırılmış
Yazarın nanoteknoloji ile ilgili görüşü ise şöyle
Halbuki son gelişmelerin ve kullanılan cihazların Deccal'e hazırlığın son aşaması olduğunu söylemek yanlış olmaz. Son peygamber (s.a.s): Benden sonra her yenilik bid'attır ve her bid'at delalettir, demiştir. Nanoteknolojinin vaadlerine bakılırsa, bu ilginç iddiaların ilahlık iddiası olduğu açıkça görülmektedir.
Yazarın alternatip tıp okulu mezunu olduğunu göz önüne alarak, tariflere yorumda bulunmak elbette haddim değil. Lakin, genel olarak ele alındığında, bu kitabı tavsiye etmem.
447 syf.
·1/10
Zamanınız bol ve hurafelere inanıyorsanız okuyun derim.

Alternatif tıp akademisi çalışmaları olan bir doktor ( Hipokrat Yemini etmişse eğer) hiçbir canlıya zarar veremez buna düşünceleri de dahil.

Kan nakli konusuyla ilgili kitapta şöyle bir cümle geçiyor; ya kanın alındığı kişi haram lokma yiyen biriyse ne olacak? Ya da verdiğin layık değilse..

Organ nakli için; size emanet edilen organlarınızı, başkalarına vererek, emanete hıyanet etmeniz doğru değil..

Altı yıl önce; lösemi sebebiyle ilik nakli oldum. Türkiye’de donör bilinci olmadığı için aylarca neler yaşadığımı(zı) ben bilirim. Almanya’dan gönüllü aile fertlerinden biri hayatımı kurtardı. Bu anlayışa göre ölmem müstehakmış benim.

Vebayla ilgili şöyle bir tespit var; “Bazı hastalıklar, vazifesini tamamladığı için Allahu Teala tarafından yeryüzünden kaldırılmıştır. Çünkü "vebadan ölen şehittir" hadisi şerifinde ki Şehitlik mertebesine layık insan hemen hemen kalmamıştır.”

2015 yılı Amerika’da kayıtlı 13 vaka, Hindistan’da 76 vaka, Suriye’de 26 vaka görüldü. Bunlar sadece kayda geçenler.

Nano teknolojiden kıyamet alameti diye bahseden; bilimi es geçen biriyle aynı mesleğin muhattabı olmaktan hicap duyuyorum..
Kitabın yazarı benim akciğer kanserini tedavi eden zamanın Lokman Hekim'i idi.

Ondan öğrendiklerim nevi şahsına münhasır özel bilgilerdi; tıpta, biyolojide, bir çok dini kitapta bulamayacağımız türden...

Yabancı düşmanlığına inat, o bu ülkeye büyük bir değer kattı.

Allâh kendisinden razı olsun ve ona gani gani rahmet etsin!
447 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Kitap modern tıbbı eleştirerek, alternatif tıp üzerine değerli bilgilerle dolu olmasına rağmen hiç beklemediğim bir şeyle karşılaştim. Böyle bir kitabın organ nakline karşı olması beni çok şaşırttı. Onun dışında tüm konular başucu kitabı gibi
447 syf.
·Beğendi·8/10
‘Gerçek Tıp’, hastalıkların gerçek sebeplerini, hastalıklara karşı çaresiz olmadığımızı, ilahi kuralları çiğneyerek şifaya ulaşılamayacağını ve yitirdiğimiz şifanın izini tekrar sürebileceğimizi anlatırken sade ve hikmet dolu bir gerçeğe işaret ediyor.

Tüm sağlık meselelerinin gerçek bir tıp yaklaşımıyla ele alındığı bu çalışmayla ‘az yiyerek’ ve ‘doğru beslenerek’ sağlığınızı koruyabilir; önerilen yöntemlerle hastalıklarınızdan kurtulabilirsiniz.
Her satırında bilgi okuduğum bir kitaptır.
Sevdiklerinize değer veriyorsanız bu kitabı hediye edin..
Yemeğe tuz ile başlayandan Allah 330 çeşit hastalığı uzaklaştırır. Bu hastalıklar delilik, cüzzam, bağırsak rahatsızlığı ve diş ağrısıdır. Kalanı Allah’ın ilminde saklıdır.
Hz. Ömer (r.a.) :
"Sabahın erken vaktinde uyumaktan sakınınız! Zira ağız kokusu, ruhi dengesizlik ve mizacın bozulmasına sebep olur. Uyku, kuşluk vaktinde uyuyana akıl noksanlığı, ikindide uyuyana ise delilik getirir" demiştir.
Güneş doğmadan kalkmak ve güneş batmadan uyumamak çok önemlidir.
Aidin Salih
Sayfa 124 - Sade Hayat Yayıncılık / 2015
Veba gibi Bazı hastalıklar, vazifesini tamamladığı için Allahu Teala tarafından yeryüzünden kaldırılmıştır. Çünkü "vebadan ölen şehittir" hadisi şerifinde ki Şehitlik mertebesine layık insan hemen hemen kalmamıştır.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Gerçek Tıp
Alt başlık:
Yitik Şifanın İzinde
Baskı tarihi:
2013
Sayfa sayısı:
447
Format:
Karton kapak
ISBN:
6056288012
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Sade Hayat Yayıncılık
Baskılar:
Gerçek Tıp
Gerçek Tıp
'Gerçek Tıp', hastalıkların gerçek sebeplerini, hastalıklara karşı çaresiz olmadığımızı, ilahi kuralları çiğneyerek şifaya ulaşılamayacağını ve yitirdiğimiz şifanın izini tekrar sürebileceğimizi anlatırken sade ve hikmet dolu bir gerçeğe işaret ediyor.

Tüm sağlık meselelerinin gerçek bir tıp yaklaşımıyla ele alındığı bu çalışmayla 'az yiyerek' ve 'doğru beslenerek' sağlığınızı koruyabilir; önerilen yöntemlerle hastalıklarınızdan kurtulabilirsiniz.

"Allah, şifasını vermediği hiçbir hastalığı yaratmamıştır. Onu bilen bildi, bilmeyen de bilmedi" (Buhari, Kader, 4)
Arka kapaktan…

Kitabı okuyanlar 598 okur

  • Selçuk Aydin
  • Merve Polat
  • Ahmet kanat
  • Gamze BAYRAM
  • Samet Soylu
  • SevilKuz
  • Hikmet Aksu
  • Ömer Gökçe
  • Asuman DEVECİ
  • Yusuf Yılmaz

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%16.7
14-17 Yaş
%0
18-24 Yaş
%22.2
25-34 Yaş
%33.3
35-44 Yaş
%16.7
45-54 Yaş
%5.6
55-64 Yaş
%5.6
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%71.2
Erkek
%28.8

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%52.6 (150)
9
%15.1 (43)
8
%10.9 (31)
7
%4.9 (14)
6
%1.4 (4)
5
%1.8 (5)
4
%0.4 (1)
3
%0.7 (2)
2
%0.4 (1)
1
%1.1 (3)

Kitabın sıralamaları