1000Kitap Logosu
Geydim Hırkayı

Geydim Hırkayı

Safer Efendi'nin Sohbetleri

Okuyacaklarıma Ekle
TAKİP ET
Kitapyurdu.com
75TL ve üzeri tüm siparişlerde Kargo Bedava!

Hakkında

319 sayfa ·
Tahmini okuma süresi: 9 sa. 2 dk.
Adı
Geydim Hırkayı
Alt başlık
Safer Efendi'nin Sohbetleri
Basım
Türkçe · Türkiye · Dergah Yayınları · Ekim 2013 · Karton kapak · 9789759954116
“Hiç kibirli olmayın, büyüklük taslamayın. İnsan küçüldükçe büyür. İnsanın kendini büyük görmesi şeytan fiilidir. Şeytana benzersin. Küçülürsen peygamber ahlâkı o, büyürsün. Aman ha! Hiç kimseyi hor hakir, kendinden küçük görme. Kendi nefsinden daha küçüğü yok. Duyabilene, anlayana sivrisinek saz, anlamayana kös de vursak az. Sakın büyüklenmeyin. Birbirinizi Allah için sevin. Sevgi oldu mu büyüklük olmaz artık, muhabbet hepsini siler. ‘Zerre kibri olan Cennet kokusu duyamaz’, diyor Efendimiz. E Cennet neymiş? Burada gecekonduya tavsın. Cennet’in ne olduğunu biliyor musun sen? Cennet’te Cemâl var. Hazreti Allah’ı göreceksin. Öyle, hâneye gittiğin zaman hâne sâhibi lâzım. Kuru boş evde insan olmaz. Cennet’in sâhibi Hazreti Allah. Orada Cemâl’ini gösterecek, Cehennem’de değil. Orada zebânîler var. Allah muhâfaza buyursun. Azap var orada. Merhametiyle Cennet’ine Cemâl’ine lâyık kılsın cümlemizi. İnsanın ölmemesi için doğmaması lâzımmış. İsteyerek mi doğduk? Yook, getirdiler. İsteyerek mi gideceğiz? Yok canım, vakti gelince gel diyecekler, tamam. İşte bu aradaki vakti güzel değerlendirmek, can tende, sıhhat bedende iken ibâdetle meşgul olunuz, zaman geliyor sonra yaptırmıyorlar. Üzülürsün.”
Fiyatlar
Kitapyurdu.com
75TL ve üzeri tüm siparişlerde Kargo Bedava!
İdefix
idefix.com

Okurlar

Kadın
% 50.8
Erkek
% 49.2
0-12 Yaş
13-17 Yaş
18-24 Yaş
25-34 Yaş
35-44 Yaş
45-54 Yaş
55-64 Yaş
65+ Yaş
8.8
10 üzerinden
14 Puan · 3 İnceleme
319 syf.
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Aman ha! Hiç kimseyi hor hakir, kendinden küçük görme. Kendi nefsinden daha küçüğü yok.Duyabilene, anlayana sivrisinek saz, anlamayana kös de vursak az. Sakın büyüklenmeyin. Birbirinizi Allah için sevin. Sevgi oldu mu büyüklük olmaz artık, muhabbet hepsini siler."...
Geydim Hırkayı
8.8/10 · 39 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
319 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Gönül Cerrahı
Geydim Hırkayı eseri bir döneme adını altın harflerle yazmış olan ve etkisi hala günümüzde de devam eden Şeyh Safer Dal'ın kayıt altına alınan sohbet ve muhabbetlerinden oluşmaktadır. Bilmeyenler için şöyle söyleyebilirim ki; yasaklı dönemde gizlice kayıt altına aldığı tüm ilahi arşivleri ile ülkemizde şu anda dini musikinin yapılmasını sağlayan yegane isimdir Safer Dal. Sohbetleri direk olduğu gibi yazılmış. Herkese tavsiye ederim gönül cerrahı Safer Dal'ın sohbetlerini okumayı.
Geydim Hırkayı
8.8/10 · 39 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.