Göldeki Kadın

8,0/10  (3 Oy) · 
6 okunma  · 
3 beğeni  · 
410 gösterim
Philip Marlovve bu kez Los Angeles'ın taşrasında geziniyor. Dağların arasında, Puma Gölü'nün kıyısında... Kentte binalardan oluşan gürültülü cangılın yerini burada gerçek ağaçlardan oluşan dingin bir orman alıyor. Ama ormandaki dinginlik de kısa sürede insan eliyle bozuluyor. O enfes gölün içinden bir kadının cesedi çıkarılıyor. Ve Marlowe, katili bulmak için, her şeyin başladığı yere, kente geri dönüyor. Çünkü karanlığın kalbi vahşi doğada değil, insanın yarattığı uygar kentlerin merkezinde atıyor. Karanlık ilişkilerle sarmalanmış kentliler, kirli polisler, dişiliklerini kullanarak bu acımasız erkek dünyasında ayakta kalmaya çalışan güzel kadınlar... Yani bildiğiniz insanlık durumu. Dedektifimiz ilginç bir hikâyeyle bizi bu insanlık durumuyla bir kez daha yüzleştiriyor.
-Ahmet Ümit-

Büyük Uyku kitabıyla tanıştığımız dedektif ıhılıp Marlowe'un maceraları Göldeki Kadın ile devam ediyor. İlk kez 1944'te yayımlanan bu eseri Raymond Chandler serisinin dördüncü kitabı olarak Gül Bostancı çevirdi. Everest Yayınları olarak Amerikan polisiyesinin klasikleşmiş isimlerinden Raymond Chandler külliyatını, Türk polisiyesinin usta ismi Ahmet Ümit editörlüğünde sunmaktan mutluluk duyuyoruz.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2012
 • Sayfa Sayısı:
  290
 • ISBN:
  9786051414263
 • Orijinal Adı:
  The Lady in the Lake
 • Çeviri:
  Gül Bostancı
 • Yayınevi:
  Everest Yayınları
 • Kitabın Türü:
İsmail Altunbüker 
11 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Öncelikle şunu söyleyeyim ben polisiye severim ama bu kitabı biraz tereddüt ederek almıştım ama umduğum gibi çıkmadı aksine umduğumdan daha güzel bir çalışma olmuş polisiye sevenlerin okuması gereken çok değişik güzel bir çalışma okuyan herkese keyifli okumalar Türkiye ...