Türk Sokağı'ndaki Ev

7,5/10  (2 Oy) · 
4 okunma  · 
0 beğeni  · 
393 gösterim
1920'lerin 1930'ların Amerika'sı... Değer yargıları hızla çürümekte, para kazanmak için her yol mubah görülmekte. Bireysel ya da birkaç kişinin bir araya gelmesiyle işlenen suçlar, fuhuş, kumar, kaçakçılık gibi daha geniş alanlara yayılarak örgütlü bir hal almış. Mafya ile siyasetçiler kol kola...

Üst sınıflardan başlayarak toplum bir suç sarmalının içine girmiş. Bütün bunlarla uğraşmaya çalışan isimsiz, gösterişsiz, işini iyi yapmaya çalışan bir adam. Son derece riskli bir işte çalışan bir emekçi. Ama bazen işler karışır, vicdanı da devreye girer. Bu işleri daha da zorlaştıracaktır ama insan kalmanın başka yolu da yoktur.

Polisiye cepte serisi, Raymond Chandler'in ardından polisiye türünün büyük ustası Dashiel Hammett ile devam ediyor. Hammett serisinin beşinci kim olan "Türk Sokağı'ndaki Ev", Sinan Fîşe'kin yetkin çevirisi ile okurlarıyla buluşuyor. Everest yayınları olarak Amerikan polisiyesinin kült isimlerinden Dashiel Hammett külliyatını, Türk polisiyesinin usta ismi Ahmet Ümit'in editörlüğünde sunmaktan mutluluk duyuyoruz.
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2013
 • Sayfa Sayısı:
  316
 • ISBN:
  9786051416120
 • Çeviri:
  Sinan Fişek
 • Yayınevi:
  Everest Yayınları
 • Kitabın Türü:
Kübra 
12 May 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Kitap boyunca adı geçmeyen, şişman ama iş başında oldukça başarılı ve tehlikeye gözünü kırpmadan dalan bir dedektif var kitapta. Uzun denebilecek hikayeler... Yakın zamanda Sherlock Holmes'un bütün hikayelerini okudum, belki biraz da onun etkisiyle bana biraz yavan geldi. Ama yine de kötü diyemem. Polisiye sevenler okuyabilirler.